Грипа...

  • 2 618
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 403
Мами въпроса ми е към грипа, колко дни отнема. Моя приятелка ме помоли да пиша, 4е са се натръшкали двете деца и тя  Tired Ве4е 7 ден имат температура и се 4уди дали да по4ва антибиотика, 4е нали казаха по новините, 4е този грип не се лекува с антибиотик  Sad

# 1
  • Мнения: 8 505
4е нали казаха по новините, 4е този грип не се лекува с антибиотик  Sad

Нокой грип не се лекува с антибиотик.Можеш да хвърлиш едно око на тази тема.

# 2
  • Мнения: 7 723
И ние сме тръшнати от неделя. Всички вкъщи.
За антибиотика- и мойта педиатърка е твърдо против  Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 1 062
И моята също, а аз вече откачам направо. Такова чудо не е било. Вече 5-ти ден е с температура.
Ужасно нещо е този грип. Отврат!

# 4
  • Мнения: 1 403
И ние сме тръшнати от неделя. Всички вкъщи.
За антибиотика- и мойта педиатърка е твърдо против  Confused
Лошо  Cry на вас кой ден ви е  Tired

# 5
  • Мнения: 1 492
Тъкмо и аз четях за лечението на децата от грипа и попаднах на това. Нека пита доктора, дали е подходящо http://www.spri-gripa.info/?op=page&lan=BG&page=kids
Бързо оздравяване на всички Praynig

# 6
  • Мнения: 7 723
.....Лошо  Cry на вас кой ден ви е  Tired

Малката ми дъщеричка започна още миналия четвъртък, само с хрема. В неделя вдигна температура- 39`.
Голямата- от понеделник и тя е постоянно с 39` Sad
Аз само във вторник бях с много висока Т, сега я поддържам ниска.
Лошото е, че започва една гадна свиркаща кашлица и съм притеснена  да не слезе надолу Tired
Ивка се събуди през нощта, плаче и вика, че я болят гърдичките и не може да диша  Sad

# 7
  • Мнения: 1 802
И ние го изкарахме. Само че дъщеря ми пи АБ, и се оправи доста бързо, докато аз май вече втора седмица си влача нещо, дето не минава. Но отказах да пия АБ може би и затова не мога да се оправя още.    Tired
Аз съм на мнение, че май по добре с АБ...ама незнам...

Дано минава вече тоя грип, че ми писна. По този повод, не че обичам много снега, ама се моля да завали най-накрая един хубав сняг, че да избие тези бацили.

Бързо оздравяване на всички!  Peace

# 8
  • Мнения: 1 089
Дъщеря ми също изкара този грип. 5 дни беше с температура /като първите 3 дни не можехме по никакъв начин да я свалим под 38'/, хремата и кашлицата продължиха малко повече. За щастие всичко мина без АБ, само парацетамол и сироп за кашлица.

Бързо оздравяване на всички!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 816
И ние го изкарахме.Малката пи Аугментин,имаше 39.5 температура,кашлица,която дереше гърдите и много се бях притеснила да не се превърне в пневмония,но днес приключихме с антибиотика и вече е по- добре,но все още има кашлица.Не ме подмина и мен пак със същите симптоми като нея,и аз съм на антибиотик.

# 10
  • Мнения: 1 564
И ние с малкия сме болни.Първо се разболях аз и заразих и него.Аз пия АБ,а на него му изписаха  Суметролим,Проспан и Резоксим за хремата.За температурата давам Нурофен и Парацетамол.Баткото и той беше болен и се обтави с Бисептол и две сиропчета за втечняване на бронхиалния секрет.


Дано минава вече тоя грип, че ми писна. По този повод, не че обичам много снега, ама се моля да завали най-накрая един хубав сняг, че да избие тези бацили.

Бързо оздравяване на всички!  Peace
newsm10

# 11
  • Мнения: 1 492
А какви сиропи пиете за кашлицата?
 Моя син изкара грипа, но вече повече от седмица си продължава с кашлицата. Докторката каза, че гърдичките са чисти и да пием Стодал, ама нещо не виждам резултат.

# 12
  • Мнения: 952
А какви сиропи пиете за кашлицата?
 Моя син изкара грипа, но вече повече от седмица си продължава с кашлицата. Докторката каза, че гърдичките са чисти и да пием Стодал, ама нещо не виждам резултат.
Стодал-а е доста лекичък за тези кашлици от грипа, аз така давах на малкия проспан но нищо не се получи, докато не минахме на суметролим и солволин и вече спря да кашля,но ги пи една седмица.

# 13
  • Мнения: 1 802
А какви сиропи пиете за кашлицата?
 Моя син изкара грипа, но вече повече от седмица си продължава с кашлицата. Докторката каза, че гърдичките са чисти и да пием Стодал, ама нещо не виждам резултат.

Ние започнахме със Стодал. Ефект никакъв. След това минахме на Амброксол, по съвет на педито, мисля че той даде ефект. Но той е отхрачващ...а щом казавш че гърдичките са чисти, незнам...

# 14
  • Мнения: 130
А какви сиропи пиете за кашлицата?
 Моя син изкара грипа, но вече повече от седмица си продължава с кашлицата. Докторката каза, че гърдичките са чисти и да пием Стодал, ама нещо не виждам резултат.

От една седмица пием Флудитек. Като че ли има леко подобрение, но не знам дали е от сиропа или просто лека-полека отшумява. Миналия път пихме Хумекс и съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт