Певчески наклонности при 3годишно...

  • 476
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Малко странна тема, като че ли, подхващам...Ама ми прави впечатление, че Калоян, който скоро става на 3, постоянно си припява нещо.
Преди заспиване си пее много в леглото, постоянно си играе и едновременно пее, свири на пианото си много често, постоянно си пуска разни песни и пее с уредбата и то доста правилно.
Аз съм свирила на пиано известно време, учила съм солфеж и имам усет към музиката, та наистина преценявам, че някои тонове ги пее адски правилно.
Чудя се...кога е подходящото време да му развивам тези му способности, ако наистина ги има?
Вашите деца как са в това отношение? newsm78
Освен това напоследък и доста танцува, когато не го гледам, и то едни стъпки, поклони, обикаля стаята...направо ми скри шапката...Все едно е учил състезателни танци  newsm78
Ние и двамата сме инженери, та не мога да си представя малък артистичен музикант вкъщи, ама напоследък се замислям...Mr. Green

Та...да си дойдем на думата: след каква възраст е подходящо да го запиша на танци или музикален инструмент?

# 1
  • Мнения: 479
 Три години е добра възраст за хор, ако наистина има желание да пее. За музикален инструмент май е малко раничко (но аз все пак не съм специалист), както и за танци, струва ми се. Доколкото съм запозната,  минималната възраст за музикален инструмент (пиано) е 4-5 години.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
kalli, опитай да го дадеш в някоя вокална група, например в Бонбон, там едновременно и пеят и танцуват. А и имат диференцирани групи за работа с деца на различните възрасти. Имат и музикални педагози, които ще те насочат.
Абе - с две думи - заведи го при професионалист - музикален педагог, за да ти каже какво да го правиш. Но не изпускай момента! Може това да е призванието на детето! newsm78

# 3
  • Мнения: 2 885
Малко е късно да ходите на музикална анимация, но наистина потърси хор или някаква друга форма за изява на певческите наклонности на детенце.

Моят ходи на музикална анимация от 9 месечен. Не трябва да се пропускат такива неща.  Naughty

# 4
  • Мнения: 2 751
Момичета, накарахте ме да се замисля  Mr. Green Laughing
Не си го предстаям като музикант, но пък майка ми е музикант и е завърпюшила консерваторията, та че е доволна  Mr. Green
Това в кръга на шегата  Mr. Green
Бях се зарекла да насочвам желанията и талантите на детето си, така че ще го стороя, ако продължава така с танците и пеенето.
Искаше ми се да тренира някакъв източен спорт (като за начало), примерно, вместо да пее и танцува, но пък, ако му е дадено...  Grinning

# 5
  • Мнения: 83
И Иви много пее ,като няма в Плевен къде да я запиша ще си разпяваме в къщи.

# 6
  • Мнения: 272
А каква е тази музикална анимация и къде се провежда? Благодаря много предварително

# 7
  • Мнения: 3 034
Аз съм на мнение, че щом едно дете има желание за определени занимания, никога не е прекалено рано. Така че, запиши го в някоя детска вокална група и то времето ще покаже дали наистина му се занимава с това. Още повече, че не е задължително да стане музикант, но със сигурност, ще му даде една по-богата обща култура. Peace

# 8
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Хубаво е ако детето има някаква заложба да се развива,особенно ако и на него му харесва. Flutter

# 9
  • Мнения: 1 517
Та...да си дойдем на думата: след каква възраст е подходящо да го запиша на танци или музикален инструмент?

Ами Павел го записахме на акордеон, като стана на 4; още на 2 си личеше, че има талант, но то си беше още бебе  Grinning
И да няма скрити дарби, щом изявява наклонност към нещо, не ти пречи да пробваш - знаеш ли къде ще му излезе късмета.

# 10

Общи условия

Активация на акаунт