Отговори
Може ли в заведение, в което има прощална вечер на деца които са на 14 години да се сервира алкохол на външни лица. В смисъл такъв, че персоналът знае за провеждането на това мероприятие.!?

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 09:52 от Reza

# 1
  • Мнения: 7 723
Ако цялото заведение е резервирано за мероприятието- не е редно.
Но, ако, въпреки мероприятието, заведението е отворено за посетители, то тогава могат да си поръчат каквото си искат  Wink

# 2
  • Мнения: 6 206
Ако имат лиценз за алкохол , на външни лица - може, да.

# 3
  • Мнения: 184
Ти пък! Може дори и на самите 14 годишни да сервират. Какво им пречи?! Важното е бизнеса им да се развива.  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 13 512
Ако не е резервирано цялото заведение- може.Важното е на тях да не се сервира. Мен ако питаш- трябва да се забрани изобщо посещението на такива заведения до 16 години, ама....никой не ме пита.

# 5
  • Мнения: 920
Че то си е забранено - до 18 г. Ама кой го спазва.

# 6
  • Мнения: 1 072
Забранено е сервирането на алкохол на лица под 18 години. Не са поставяни условия за възрастта на седящите на съседната маса. Ако аз съм с децата и седнем в заведение, също мога да си поръчам алкохол. Щото съм на 18 и половина.  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 13 512
Че то си е забранено - до 18 г. Ама кой го спазва.
забранено е посщението ли? Не е,проверявала съм...и пушенето не е забранено. Тоест, по наредба е забранено, но не със закон и не мога да  ги изгоня от заведение, защото са на 16 примерно. Имам предвид заведение, в което се сервира алкохол или се пуши. Много бях набрала преди 2 години, ама....претръпнах вече.

# 8
  • Мнения: 920
Забранено е в нощни клубове, дискотеки, та дори и интернет клубове - мисля след 12.

# 9
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Забранено е в нощни клубове, дискотеки, та дори и интернет клубове - мисля след 12.

На теория малолетните имат вечерен час 22, непълнолетните-24, ама питайте ме мен дали голямата ми дъщеря имаше такива проблеми. Ако си с поне един придружител над 18, проблем няма.

Ако заведението е запазено цялото, няма да се сервира, но ако не  е- кой ще им забрани?!

# 10
  • Мнения: 920

На теория малолетните имат вечерен час 22, непълнолетните-24, ама питайте ме мен дали голямата ми дъщеря имаше такива проблеми. Ако си с поне един придружител над 18, проблем няма.


По принцип трябва да е роднина. Иначе - бележка от родител - съгласен съм ...придружен от еди-кой си.
Писала съм такава бележка за Матрицата Embarassed, което според мен пак не е редно.
Ходила съм със сина си  Embarassed- никой не му поиска никакъв документ.

Тука праведните ще ми кажат, че не съм права. Защо го пускам? - защото всичките му приятели на неговата възраст ходят.

# 11
хора аз сам на 14 и мисля че със или без забрани децата пак ще си пият и ще си пушат...винаги ще има такива дето ще продават алкохол и цигари на непълнолетни... аз лично пия, рядко пу6а и то само с компания ... никога не сам правила мизерии от сорта на драифане или да сам за токсиколкогия.. вси4ко трябва да се прави с акъла си...ако не нау4ите децата ви на именно това тогава следват забраните и ограни4енията което никак не е приятно  Confused вижте за дрогата сам абсолютно против

# 12
  • Мнения: 677
О,ти си можела да пишеш и на кирилица  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 13 512
Е, на 14 няма да създам комфорт на сина ми да си пие питието с мен, само защото той така или иначе  ще си пие. А за драйфането- имаш време-все пак си още само на 14. И са те попитам- къде пиете?какво пиете? имам спомен на дъщеря ми в училището,че момчетата си носеха водка и я пиеха в кенефа- егати кефа.... Ама там им е мястото на 14 годишните  да пият!

# 14
  • Мнения: 2 229
Е, на 14 няма да създам комфорт на сина ми да си пие питието с мен, само защото той така или иначе  ще си пие. А за драйфането- имаш време-все пак си още само на 14. И са те попитам- къде пиете?какво пиете? имам спомен на дъщеря ми в училището,че момчетата си носеха водка и я пиеха в кенефа- егати кефа.... Ама там им е мястото на 14 годишните  да пият!

В последно време май е модерно всяко междучасието да тичаш извън училище за една бира. Mr. Green Възхищавам им се на изобретателността просто. А в кенефа вече не е популярно - много мирише. bowuu Grinning Ама като толкова им е акъла да правят каквото искат...

Общи условия

Активация на акаунт