Кати е на 3г. и не иска да носи апаратчета!

  • 2 083
  • 8
  •   1
Отговори
zdraveite, az sam tatkoto na kati i otkrihme problema po kasno - na 2god. i 8 meseza.predi 8 meseza se osamnihma i doktora prikoito ja zavedohme ni uveri 4e e ot slivizite. naesen izvadihme 3-tata sliviza i njama6e podobrenie. otidohme v ISUL i otkriha,4e ne 4uva.izpisaha ni aparat4eta, no otb dve sedmizi gi polu4ihme i ne iska da gi sloji po nikakav na4in. zasega tova ni e nai golemija problem.    BIHTE LI NI DALI SAVET KAK DA JA NAKARAME DA GI SLOJI. dr.Ruev isurdopedagojkata i ni kazvat 4e nie trjabva da se spravim. probvahme po vsjakakav na4in, no ne iska i pla4e. 
                                       
              BIHTE LI NI ZAPOZNALI S OPITA SI?  MNOGO LI SME ZAKASNELI?

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 04:35 от iskrica_nadejda

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравей. Може да има няколко причини. По-лошата е настройките да не са и добри. Тоест да и шуми, бучи в главичката и прочие, да не чува добре и за това да не иска да ги носи. Хубаво е първо да е по-тиха настойката, за да свикне постепенно детенцето с шумовете и след това да се увеличи, колкото трябва.
Другият вариант е просто да и дразни ушето, все пак си е чуждо тяло. Може отливките на апаратчето да не са и удобни... Когато слагате апаратчетата, купете си обикновен вазелин и слагате по малко на самата отливка (там където ляга в ухото) като внимавате да не влезе в тръбичката и да я запуши, така поне малко се неутрализира дразнението.
Първоначално ги слагайте за кратко време, като избягвайте силни шумове докато е с апаратчетата, когато посвикне вече може да ги слагате и в по-шумна среда. Лека-полека увеличавайте времето през, което ги носи.
Само да ви успокоя, че повечето деца свикват трудничко с апаратите, но свикват. На сина ми му трябваше месец, вече се бях отчаяла и той взе че свикна  Rolling Eyes Първите две седчици, ако успееше да ги носи и половин час на ден за мен беше успех  Confused
Ще свикне, трябва време   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 543
Здравей, anipetro!
Ако детето не иска да носи апаратите, за това си има причина. Или настройката му не е подходяща, или го дразни отливката, или просто му е още рано. Повечето деца в началото реагират така, а щом вашата дъщеричка е и по-голяма, значи ще й по-трудно, защото вече разбира повече неща.
Не мога да кажа, че сте закъснели. Ние също открихме сравнително късно загубата на слух на нашия син - на 2 годишна възраст. Важното е какво ще правите оттук-нататък. Колко голяма е загубата на слух на дъщеричката ви? Споменаха ли ви кохлеарна имплантация? Разкажи ни повече за вас, за да сме по-полезни.
Иначе, препоръчва се в началото апаратите да се слагат за кратко и по възможност да не се позволява на детето само да си ги сваля - т.е. да я научите, че апаратите ги пипате само вие. След това да я оставите малко на спокойствите и отново да опитате. И така, лека-полека да свиква. Внимавайте за резки шумове и въобще за шумове, които биха могли да я стряскат или да й пречат (фоновият шум е голям тормоз за хората с увреден слух). При всички случаи ще трябва да се въоръжите с търпение! И непременно говорете с лекарите да опитат да понамалят малко апаратите - може това да помогне. Пиши ни - ще помагаме!

P.S. Хе хе! С Петя пак сме писали едновременно!  bouquet

# 3
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
              Да споделя и нашия опит. При Венци загубата на слух беше открита на третия му месец, но с разни изследвания ни изписаха апаратчетата чак през декември. Той също не иска по никакъв начин да ги носи, извива се, плаче, криви се, аз бях загубила всякаква надежда. Първия му половин час със слушалки беше при посещението в детската градина. Трябва да има поне още един, сравнително или абсолютно нов елемент - или някой гост, или някаква играчка, или околна среда. Идеята е, детето да се заинтересува и да бъде погълнато, за да му се отвлече вниманието и да не разваля ефекта от вашия труд. Ние с баща му се кривяхме достойно за скрита камера и какво - с едно махване слушалката е свалена. Въоръжете се с търпение! newsm10

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 52
При нас нямаше никакъв проблем със свикването с апаратчетата. Даже като ги сложихме в началото се съмнявах дали и действат въобще, все едно нищо не сме и сложили на ушите. При нас първите отливки които направихме бяха твърди не знам защо, даже и представителката тук в града се зачуди защо на малко дете са направили твърди отливки. Постоянно пищяха, то апаратчето от тежестта провисваше, отливката не можеше да прилегне в ушната мида. Наложи се да направят нови меки силиконови и нямаме проблем вече. Но като чета из форума няма дете което да не е свикнало с апаратчетата, може би и трябва повече време, а на вас търпение  bouquet

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 168
Здравейте!
Всички които ни познават по-добре като Петя и Ieppe знаят че и при нас беше ужасен кошмар докато сложихме апаратите!
Бях се отчаяла и си мислех, че никога няма да ги сложи( ние бяхме само с един апарат, защото Веси има малко остатъчен слух на едното ухо)
Та опитвах се по най-различни начини, но все не ставаше!
Накрая открих , че Веси много обича да слуша музика!
Пускам телевизора, защото там и танцуват хващам я малко по здраво и слагам апарата - държа и ръцете за да не си го сваля и постепенно увеличавам музиката - не до край разбира се!
Това упражнение го правех през 30 мин. отначало за по 5 мин, 10 мин и така увеличавах!Гушках я и се друсахме в такта на музиката.
Постепенно на нея и ставаше интересно и започнах да и пускам ръцете - тя пак го сваляше и след полувин час наново!Когато стигнахме(държейки се до 30 мин с апарата) започнах да я пускам на земята и да танцуваме така постепенно тя разбра че апарата и носи някаква информация и започна да го носи.(Макар и за чалко)
Против на всички съвети, в момента в който започна да носи апарата по полувин час и не го сваляше я изкарах навън!Така в играта си тя съвсем забрави за него и започна да го носи!
Същия проблем имахме и след имплантацията, но вече с малко повече опит го преодояхме по бързо!
Моят съвет е да разберете кой или кои звуци харесват на малката и да се опитате да и привлечете вниманието!
Не и слагайте апаратите на сила - с бой или каране!Тя сама трябва да разбере че те и помагат!
Може да пробвате като и ги сложите пак придържайки ръчичките да и говорите нежно и гальовно!Това може да я успокои и когато спре дори за секунди да плаче и дайте някоя мезикална играчка за да разбере, че апарата го носи и чува с него!Когато го махне и покажете че не чува играчката тъй като е без апарати!
Питайте я иска ли да ги сложи яко не иска не настоявайте - след малко пак пробвайте!
Знам,че е много изнервящо, защото ви се иска да ги носи и да чува, НО СТИСНЕТЕ ЗЪБИ И СЕ ЗАРЕДЕТЕ С МНОГО ТЪРПЕНИЕ!
Винаги можете да ми пишете на ICQ - то!
Пожелавам ви успех и ще помагаме с каквото можеме!

# 6
  • Мнения: 644
Нека и аз се включа макар,че кой знае по-различно от написаното до сега не мога да кажа   Rolling Eyes
Значи Ива беше сравнително по-малка от вас,но още от първото слагане тя сякаш свикна.Както ти е писала Мира и другите в началото трябва за по 5мин.да се слагат и на АБСОЛЮТНА тишина(поне докато слагате апарата)Въпреки,че аз още от първата седмица започнах да я държа с тях по колкото се може повече,докато тя издържаше    #Crazy   Естествено,че и ние сме имали проблеми със слагането,но се преодоляват   Hug  Ето например в момента сме на фаза сваляне и намаляне на апарата и това направо ме побърква и ми идва    #2gunfire  като имаш впредвид,че Ива е с имплантант,а той няма нищо общо със слуховите апарати  Naughty
Всяко дете е различно,съвет няма да ти давам(да не повтарям другите)просто трябва да сте по-голями инати от Кати.
Успех     bouquet

# 7
zdraveite. blagodarja za savetite.njamam komputer i ne moga da pi6a redovno.dnes vse pak uspjahme da slojim aparat4etata za 1 minuta.bihte li mi kazali kade e po dobre za izvar6vane na operazijata na kohlearnija implant .  s kogo trjabva da se svarjem i kolko vreme  se 4aka za implant.
                         
                        BLAGODARIM VI ZA VSI4KO.

# 8
  • Мнения: 2 543
Здравей, anipetro!
По въпроса за кохлеарната имплантация - това е решение, което трябва да вземете, след като се запознаете с многото аспекти на имплантацията. Тя не е само операция и мигновенни резултати. Деца като вашето (и нашето), които се имплантират сравнително късно, ще имат нужда от повече рехабилитация и работа, за да започнат да чуват и говорят. Не зная с кой и какво сте говорили за кохлеарната имплантация, но трябва да знаете, че малко от нещата, които ще чуете от специалистите, ще са ви от полза. Смислена и изчерпателна информация можете да получите само от родителите на вече оперирани деца и като го казвам, знам какво говоря. Моето лично мнение е, че няма "по-добро" място за имплантиране. И двете болници (ИСУЛ и Военна болница) си имат недостатъци и предимства. Където и да решите да направите операцията, все ще е от полза за детето. Друг момент при вземането на решение е фирмата-производител, която ще изберете, защото двете болници работят с различни импланти. За мен лично това беше по-важният момент от избора (тъй като сме в България и апаратите засега не се застраховат никъде и всички разходи след изтичането на гаранцията са за наша сметка). Има и още неща, които с времето ще ви се изясняват. Ще ви помагаме с каквото можем.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт