пьлнено пиле в гювеч

  • 10 515
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 577

1 морков
3 глави лук
4 с. л. краве масло
1 ч. ч. ориз
4-5 стръка магданоз
1 ч. ч. стерилизирани гъби
1 ч. л. сол
1 пресен домат
1 ч. л. джоджен
1 средно голямо пиле
6 средно големи картофa
около100 мл бира
4ерен и черен пипер на вкус
Начин на приготвяне:
В тиган с нагорещено олио леко се запържва нарязаният на колелца лук и се добавя морковът (на кубчета). Прибавят се оризът, нарязан на наситно магданоз , гъбите и настьрганият дотам. наливат се около 2 ч. ч. вода и се оставя на котлона, докато оризът поеме водата. Накрая се поръсва със сол, черен и черен пипер и джоджен и се разбърква ­добре. Пилето се измива, трътката се реже и подготвя се за пълнене.пльнката трябва да е леко охладената (15 мин на стаина температура).поставя се в кухината на пилето и отворът се зашива.след това пилето се слага в гювеча и около него се подреждат измитите пресни картофи. Посолява се, поръсва се с черен пипер, сипвате бирата и се пече 2 часа в гореща фурна.  chef

тази рецепта много я уважаваме в кьщи Crazy

# 1
ani metcalf мерси за рецептата!Звучи и изглежда много фкусно Peace
При първа възможност ще се пробва  chef

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Изглежда много апетитно.Ще се готви.

# 3
  • Мнения: 2 099
Определено си записвам рецептата и ще го сготвя скоро, звучи наистина вкусно, а и аз обичам пиленце.

# 4
  • Мнения: 259
Ето какво ще сготвя днес.
На авторката   bouquet

# 5
  • Мнения: 711
Определено ще пробвам
 Hug

# 6
  • Мнения: 577
радвам се че ви харесва  love001

# 7
  • Мнения: 2 099
Днес вечеряхме с него и много ни хареса, но плънката ми стана прекалено много за пиле 1400кг.

ani metcalf мерси много за вкусната рецепта.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, потекоха ми лигите.......

# 9
  • Мнения: 452
И ние го спретнахме, но в тава, поради липса на гювеч. Плънката и на нас ни стана в повече.  Много вкусно  bouquet

# 10
  • Мнения: 577
Днес вечеряхме с него и много ни хареса, но плънката ми стана прекалено много за пиле 1400кг.

ani metcalf мерси много за вкусната рецепта.
И ние го спретнахме, но в тава, поради липса на гювеч. Плънката и на нас ни стана в повече.  Много вкусно  bouquet
извиняваите за пльнката,ама на мен си ми е точно .защо така става newsm78
но се радвам че ви харесва Hug Grinning

# 11
  • Мнения: 2 099
Няма страшно, тя е толкова вкусна, че аз си я досготвих и си я хапнах за обяд, а пилето го правих за вечеря, така че нищо не остана, само кокалчетата с които пък се облажи кучето на нашите. Laughing

# 12
  • Мнения: 361
Пилето става много вкусно, но и на мен плънката ми дойде в повече. Според мен 1 каф.чаша ориз и другите продукти намалени пропорционална са достатъчни.

# 13
  • Мнения: 22 867
Явно пилетата са ни различни по размер! Grinning Изглежда страшна вкусотия. И аз ще го направя в почивните дни. Ако дочакам до тогава....... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт