Имам проблем с FineReader 8.0. Помогнете!

  • 837
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 655
Надявам се някой да може да ми помогне. Накратко проблема е следния: Трябва да скенирам една дипломна работа,която е на руски и да я прехвърля в Word документ. Обаче....проблем. Sad Използвам FineReader 8.0. Скенирам страницата и при прехвърлянето в Word ми излизат квадратчета - не ми разпознава шрифта. Мислех, че проблема е в руския език и инсталирах стотици руски шрифтове.Пак същото. Преди малко обаче пробвах и с документ на български - при прехвърлянето в Word отново квадратчета. А шрифтовете със сигурност ги имам в Windows- а. Къде бъркам?  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 924
аз ползвам 7.0 ,но едва ли разликата е голяма.
А с кой шрифт чете програмата ти?
Едва ли е някой непознат.
А при преобразуване в pdf или txt пак ли възниква този проблем?

Да разбирам ли че за пръв път правиш OCR на текс на кирилица?
Чудя с е как да ти помогна.
Единственото дето се сещам е да ми пратиш някак си сканираните файлове и аз да ги превърна в текстов файл

# 2
  • Мнения: 655
Хипатия, за пръв път правя OCR и не мислех, че ще се появи подобен проблем.При преобразуване в pdf или txt  е пак същото. На лични ще ти пратя пакета,който направих, да го погледнеш ако не те притеснявам. Ще съм ти много благодарна ако можеш да ми помогнеш,защото дипломната работа е около 140 стр.,а в понеделник трябва да я давам. Още веднъж предварително ти благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт