Зъбките?

  • 511
  • 12
  •   1
Отговори
Моята принцеса е на  1г и 5месеца,има 16 зъбчета вече.Скоро ми направи впечатление че ме копира когато си мия зъбите,прави същите движения ,но  Simple Smileс лъжичката,това ме накара да и купя четка за зъби и тя с голяма радост прави като мама до момента в които и сложих паста за зъби върху четката Laughing.
Кога започвате да си учите дечицата на тези навици?в момента това е игра за Ема ,но  от шега може да стане чудесен навик,само да спре да гълта пастата Laughing.
и дали да и сложа от моята паста за зъби ,да я видя ще гълта ли тогава Grinningно ме е страх че ще се откаже от тази "игра"

# 1
  • Мнения: 568
Чела съм за това:
по принцип се започва при първите зъбки-7-8м.
Мият се само с водичка или с нефлуорна детска паста за зъби.
слага се по съвсем малко паста колкото оризово зрънце и то само за да направи миенето по интригуващо.
Нормално е да гълта пастата за зъби и не е проблем.
В никакъв случай паста с флуорид!

# 2
  • Мнения: 3 334
Чела съм за това:
по принцип се започва при първите зъбки-7-8м.
Мият се само с водичка или с нефлуорна детска паста за зъби.
слага се по съвсем малко паста колкото оризово зрънце и то само за да направи миенето по интригуващо.
Нормално е да гълта пастата за зъби и не е проблем.
В никакъв случай паста с флуорид!
Peace Peace Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 161
 няма начин да не яде пастата за зъби,малка е , то затова има специални детски пасти за зъби за деца до 4 години(Ненедент и др.), които са  без флуорид.

# 4
  • Мнения: 166
Аз лично започнах да мия зъбките на малкия когато беше на 11м.Започнахме с ненедент и силиконовия накрайник.Много е удобен и масажира венеца.От лятото обаче понеже повечето зъбчета излязоха и минахме на детска четка за зъби,а пастата е с вкус на ягоди и има флуор.Е,още я гълта,но няма как.Като слагаш по малко и няма страшно!
Успех!

# 5
  • Мнения: 999
Ние ги мием откакто на Мими  и избиха първите 2 зъбчета...... tooth
От начало много и харесваше, но напоследък нещо се дърпа...... no
И тя яде пастата, ако не е тая паста изобщо няма и да иска четката......  grinning012

# 6
  • Мнения: 8 505
Миенето започва с излизането на първия зъб.С накрайник или детска четка и паста.Не използвай твоята паста за детето.А навикът ще си изгради постепенно.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Вие ме разбихте, как се мият зъби на бебе на 6 месеца? Щото на нас тогава ни излезе първия зъб. Сега са 8, но мисля, че е много рано още да се мият. Когато започне да разбира какво прави с четката и пастата, тогава смятам да я уча да ги мие.

# 8
  • Мнения: 5 362
От скоро мием зъби.Имаме вече 14,а съвсем скоро ще са 16 Wink
Купи детска паста,така няма да се притесняваш ако глътне малко.Ние сме с Ненедент.
При нас е по-скоро подражание и игра,но все пак добива навик.

# 9
  • Мнения: 742
Ами ни бяхме на вашата възраст когато започнахме да мием. Прави го с кеф и да яде пастата. Сега съм купила на Вадамекум (с вкус на зелена ябълка) много я харесва. Peace

# 10
  • Мнения: 351
Ние в момента сме точно на вашата възраст и много обичаме четката за зъби. Преди къпането във банята всички си мием зъбките. Много се радва. Пастата разбира се я гълта с удоволствие, колкото и да й показваме че трябва да плюе. Понякога дори не иска да остави четката и я взима с нея в леглото. Всичко за нея е просто игра, но мисля че е добре да свиква.

# 11
  • София
  • Мнения: 480
Миенето на зъбките при нас започна с избиването на първия на 5 месеца. Вече има изграден навик и 2 пъти на ден, сутрин и вечер, заедно си миеме зъбите в банята. Можеш вече да купиш детски паста и четка.

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На Петър му ги мия от няколко месеца, в повечето случаи изяжда пастата, но... важен е навика.

Общи условия

Активация на акаунт