Въпрос за кашичките

  • 642
  • 8
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Въпреки, че ни е още рано за кашички искам да задам няколко въпроса.
1.Каква марка кашички е най-добре за бебо? Кой са най-хубави?
2.Бебка е на Хипоалергично АМ защото направи алергична реакция от Фризолак, майка ми е взела няколко кутии "Слънчо", но като прочетох в съдържание там не пише Адаптирано мляко, предполагам, че с такова трябва да и давам на малкта което значи,че трябва да се пренасоча към друга марка?
3. Към колко месец се включват кашичките и с каква схема на даване?
Тепърва ми предстоят такива "сложни" и отговорни задачи, а не се чувствам подготвена и запозната нацяло, затова вашата помощ ще ми е много ама много полезна.
Мерси предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 666
Виждам, че малката е на 4м., което значи, че по принцип може да започвате захранването с каша, но пък може  да и изчакаш до 6м. Съвсем друг е въпроса с алергиите обаче. Мисля, че щом сте с хипоалергенно АМ, по-добре е да се посъветваш с лекар относно захранването. Или поне да получиш съвет от майки на такива деца.
Иначе за най-хубави се смятат кашите на Милупа, те са и с адаптирано мляко.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 745
Щом е на хипоалергично мляко най-добре е да й вземеш безмлечни и да го правиш с нейното мляко. "Слънчо" мился, че не става - май бях чела, че е със сухо мляко.
Давала съм само на Милупа, оризовата, всъщност с това се и захранихме. Тук ми я препоръчаха, като най-добрата фирма за каши.
А от кой месец...ние сега я започнахме - при навършени 5м, но това беше и първото, което яде с лъжичка.
Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
1.Най-добре е да започнеш с безмлечна оризова каша, към която да прибавяш от млякото, което си пие бебето.
Хубави са кашите на Милупа, Хумана, Хип (лично мнение)
2.Слънчо не давай в никакъв случай, млякото наистина не е АМ, а е обикновено сухо мляко  Peace
3.Ти самата ще си решиш кога точно да започнеш с кашите, но не се препоръчва преди навършени 4 месеца. Започва се с 1-2 лъжички, на следващия ден 3-4 и така нататък, като следиш евентуално за някаква реакция.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 621
Най- добре е да започнеш с безмлечна каша.Аз лично давах на Милупа. Хумана, Нестле.
Въвеждането на кашата е след навършване на 4 месеца Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 663
1.Най-добре е да започнеш с безмлечна оризова каша, към която да прибавяш от млякото, което си пие бебето.
Хубави са кашите на Милупа, Хумана, Хип (лично мнение)
2.Слънчо не давай в никакъв случай, млякото наистина не е АМ, а е обикновено сухо мляко  Peace
3.Ти самата ще си решиш кога точно да започнеш с кашите, но не се препоръчва преди навършени 4 месеца. Започва се с 1-2 лъжички, на следващия ден 3-4 и така нататък, като следиш евентуално за някаква реакция.
  bouquet
Hug

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Мерси за отговорите   bouquet
Значи ще минем след зеленчуковото на кашичка.
Безмлечна на Милупа ако не намеря на Милупа ще избера на Хип или Нестле.
Благодаря ви още ведниж.

# 7
  • Мнения: 4 428
Освен Милупа, Хип и Нестле и на Блевит са хубави кашите  Peace

# 8
  • Мнения: 3 500
Най-добре започни с безмлечна.На Милупа са много хубави.Трябва и да е без глутен.Но най-добре питай педи.

Общи условия

Активация на акаунт