Токсоплазмоза - положителен резултат

  • 582
  • 2
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Здравейте! ето че се наложи и аз да пусна тема тук. Бременна съм в 11 седм. и се оказа, че резултатът ми от изследванията за токсоплазмоза е положителен. За първия имуноглобулин нямало проблем, че е +, но при мен и вторият е положителен и е малко над горната граница.  Сърцето ми се сви, като разбрах. Ще се правят консултации с паразитолози, аз ще направя в понеделник повторно изследване в същата лаборатория, а си мисля и за трето - в друга лаборатория. Само като си помисля, че нещо може да стане с това дете и се отчайвам. Моля ви, споделете, ако сте имали подобен опит. Това, което намерих в нета, ми е не много ясно и недостатъчно, особено що се отнася до последиците за плода. 

# 1
  • Мнения: 1 802
Здравей!
Незнам дали е уместно да ти напиша тези неща, но понеже питаш...
Когато бях бременна и на мен ми откриха 20 % опаразитяване. Тогава бях в шок, защото ОПЛ ми каза, че детето щяло да се роди сляпо или със проблем със очите. Но генеколожката ме успокои, че опаразитяване във такъв процент не се лекува, просто няма нужда, защото титъра е нисък. Лекува се или се стига до аборт, само когато е на 100 % опаразитяването. Твоя титър какъв е?
Също знам, че ако си се заразила преди да забременееш, няма страшно, значи имаш антитела, и няма вероятност да заразиш бебето в утробата. Нещо като шарката. По- сложно става, когато се заразиш в началото на бременноста, или в края. Стига се аборти ако е в началото, или ако е в края...има лоши последици за плода - хидроцефалия, пневмония...
Имаш ли котка в къщи? Ако имаш ще е хубаво да я махнеш.
Желая ти успех! И се надявам да има грешка във изследването! Успокой се и пиши как вървят нещата! Наистина ти желая УСПЕХ и много Късмет!  Hug


п.п. тук има още една тема като твоята ако искаш я прегледай...  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23126.0

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 13:22 от Елеонора_76

# 2
  • Мнения: 1 428
колко е титъра ти? Моя беше 320 и родих съвсем здраво момиче,а ме бяха изплашили много .

Общи условия

Активация на акаунт