Един въпрос в 7/8

  • 2 584
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 712
 Малката гледа " Васко да Гама .... ", та се загледах и аз. Парахутчията се върна от рейс, седна на масата с домочадието па си пуснаха една народна песен за фон ( на грамофонна плоча  Laughing)
Сигурно има домове, в които е на почит народната музика и в днешно време . Аз не изтрайвам, чуя ли сменям канала или станцията. Може да е антинационалистично, но просто не Naughty
Единствено някоя родопска песен мога да изслушам и то в някое битово заведение.
Слухът ви спогажда ли се с народната ни музика и тачи ли се тя в дома ви?
И друго се питам newsm78 Това че аз, а може би и други като мен не понасяме тази музика , това прави ли ни хора неуважаващи корените си?

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 21:51 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 239
Нормално е да се възмущавам от хора като теб. 60% от слушаната по домовете музика трябва да бъде народна. Говорим за трио 'Българка', трио 'Патриотка', трио 'Меценатка', Милко, Глория, Ивана.

Кажи ми какво слушаш? Аре на бас, че се кефиш на Мадона и Джъстин. Промили са ви мозъците онези юдейски зверове, дърпат ви на конците си толкова, че движенията ви са грациозни като на Нети у театъра на армията.

Навремето българите са давали от кръвта си за да не ни стават жените туркини.

# 2
  • Мнения: 3 447
Ако филмът беше сниман сега, щеше да е чалга. При всички положения се спогаждам повече с народната музика.

# 3
  • Мнения: 4 712
А ти така по народному...да си на всяка манджа мерудия, а? Mr. Green

# 4
  • Мнения: 239
А ти така по народному...да си на всяка манджа мерудия, а? Mr. Green


Такива като теб са за отрезвителни лагери за непатриоти. Денонощна народна музика и шопска салата, 10 годишна присъда. Във вашия регион е нормално да не сте патриоти все пак - близко сте до вековния враг.

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 22:14 от joro01

# 5
  • Мнения: 1 006
Харесвам българската народна музика.Не всичко мога да слушам разбира се и не във всеки момент.Слухът ми се спогажда с нея, а вкусът ми към нея е породен от татко ми.Имам папка в компютъра с такава музика, която слушаме понякога, когато той е при мен.Татко ми харесва и босненска народна музика, която също ми и по вкуса.Македонската музика също ми пасва.

Не мисля, че ако някой не понася подобна музика това автоматично го превръща в антипатриот.Харесвам и слушам кънтри, но не се определям като американофил.

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 23:52 от SUNFLOWER

# 6
  • Мнения: 2 910
Харесва ми народната музика и зависи от настроението ми, има моменти, в които изобщо не ми се слуша такава музика. Със сигурност обаче това не ме прави повече патриотка Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Има си моменти за всяка една музика. За мен обаче такт 7/8 е изключен- имам чувството, че ми изцеждат мозъка през фуния с диаметър 0.2 мм.

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не харесвам народната музика, нищо лично. ХорА не играя.
Нямам никакъв патриотизъм от типа да развявам знамена и да се тупам в гърдите, докато се включвам, сричайки, на припева на химна.
Намирам, че моето самоопределяне като българка е достатъчен патриотизъм и държавата е редно да се гордее с мен, въпреки че не слушам народна музика.
Нямам нищо против турците, могат да бъдат много верни и добри приятели, гледат си семействата и бачкат яко.

# 9
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз харесвам народна музика, може би защото имаме народни певци в рода, не мога да я слушам постоянно, разбира се, но я харесвам. Хора обаче не играя.

# 10
  • Мнения: 6 992
И аз я харесвам. Но трудно ще си я пусна или пък да я слушам с часове. Заобичах я, когато бях в чужбина. Хора не играя, няма и да се науча, твърде вързана съм в краката.

# 11
  • Мнения: 252
Харесвам я и я слушам.Но съм пристрастна, тъй като танцувам в ансамбъл.

# 12
  • Мнения: 4 202
Няма друго нещо, което да дразни така слуха ми, както народната музика, мога да изслушам 1-2 македонски песни и то в определена обстановка и съм до там.
Не се гордея с този факт, но и не ме срам, въпрос на вкус.

И не, не го смятам за антинационалистично.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 252
В нас народната музика се слуша, пее и играе. Наистина не мога да разбера младите хора, които си умират за рап, хип-хоп или някакви металистки изстъпления, а не знаят най-известните ни песни и хорца.
За мен българската народна музика е голямо богатство и и се наслаждавам при всеки удобен момент. Много често като се съберем с приятели в дома или в планинска хижа пеем до зори вечните ни български песни. И купона е на 6.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Определени песни харесвам и хора играя, но специално да си пусна народна музика - трудно.
Патриотизма не ми е от най-силните чувства, а и не се изразява по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт