многоводие

  • 1 792
  • 6
  •   1
Отговори
Здраяейте!Бременна съм в 8-мия месец,а още в 6-тия АГ лекарката ми каза,че имам увеличено количество на околоплодната течност.Оттогава многоктратно съм ходила за морфологичен оглед на плода при д-р Яков,доц.Балев,д-р Б.Градинаров,при когото живот и здраве смятам да раждам.Всички прегледи(доста продължителни) показаха,че видими малформации по бебето няма,но околоплодната вода продължава да расте.А мен сън не ме хваща,страхотно притеснена съм и затова търся някаква информация.Никой не може(на този етап) да каже какво не е наред,а аз горещо се моля бебето ми да еживо и здраво.

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
На мен също така ми казаха,когато бях в шестия месец.Двама гинеколози ме прегледаха еднократно,казаха че всичко е наред.И наистина беше,след 3 месеца разбрах.С най-добри пожелания.

# 2
Здравейте! Аз съм в 9 месец и вчера лекарката ми каза, че водите са ми много. Тя е доста дръпната и ако я попитам нещо конкретно да ми обясни, тя се вбесява. Досега не ми е казвала, че имам много води. Но наистина нека повечко мами се включат в тази тема и споделят на какво може да се дължи това. Търсачката не работи въобще от месеци насам, така че разчитаме на вас, мами.

# 3
  • Мнения: 53
и на мен ми казаха същото в 5 месец. С плода всичко е ОК. Не могат да ми обяснят от какво се получава нито какви последици може да има. Надявам се всичко да е нормално до края.

# 4
  • Мнения: 192
Цитат
Всички прегледи(доста продължителни) показаха,че видими малформации по бебето няма,но околоплодната вода продължава да расте

Колко е количеството й като стойност сега в 8-мия месец? Колко тежи бебето?
Питам защото и на мен на феталната ми казаха нещо подобно, което обаче другият ми гинеколог отрича. Въпросът е колко е нормата /в цифри/ за съответния месец!
Защото "LA в норма" май означава различни неща за различни доктори. Изглежда различни книжки четат ...

Темата живо ме интересува и аз моля да се включат мами, които имат какво да споделят.  Thinking

# 5
  • Мнения: 473
Аз съм в седмия месец и на мен една лекарка ми каза, че са ми много водите. Даже тя се изрази: Ама ти имаш тука някакъв джоб, празен. Страшно много вода. Ами ако сега се спука и ти изтекат водите от това бебе нищо няма да стане.  И аз горката се побърках. Това дете толкова силно го искам и с толкова обич го чакам, че това ми се заби като копие в сърцето. Цяла нощ не спах. На сутринта отидохме с мъжа ми на 4-измерен ехограф, последен писък на модата, поне в България. Там няма 6-5. Всичко е точно до милиметър. Гледа ме един възрастен доцент, много добър специалист. Каза ми че нямам никакви основания за притеснение. Детето ми е супер и водата си е наред. Омръзнало ми е от некадърни лекари. Случайно попаднах на тази за болнични иначе не ходя при нея и просто нямам думи. Така че мили мами, изобщо не се притеснявайте. По-добре повече води, отколкото по-малко. Много е страшно, когато са малко водите. Тогава бебето не може да расте и става фатален изхода от бременността. Моят гинеколог ми обясни, че водите в определените периоди от бременността са различни по количество. Понякога се увеличават, понякога намаляват. Така че моят съвет е: Ходете при кадърни лекари, дори на частен прием. На такива дето работят с касата им нямам никакво доверие. Добрите лекари със здравна каса не се занимават. Пък и с 20 лева на месец си плащаме спокойствието, така необходимо точно сега.

# 6
Многоводието го наричат още полихидрамнион.Причина за него могат да бъдат:диабет,резус фактор,аномалия в някоя от системите(храносмилателна,нервна,отделителна,сърдечна...),някаква инфекция,грип,прекарани на крак или ф-ри с неизяснен произход.Аз непрекъснато се притеснявам за това,няколко пъти съм ходила на фетална морфология(от Варна съм).Видими малформации няма според специалистите,но например (не дай Боже),ако има някакъв проблем на сърцето той не би могъл да се види на ехографа,ако е достатъчно "фин".Така ми обясни докторът.Броиха пръсти на ръце и крака,проверяваха одтелни показатели дали са в норма.Уж всичко е наред,но....знае ли човек.Докторката ми разказа за друга нейна пациентка,с много околоплодна течност,която родила доста голямо бебе и всичко снего било наред.Аз се чувствам прекаленпо издута сякаш някой е
напъхал в корема ми топка с вместимост по-голяма отколокото е обема на корема ми;постоянно ми се втърдява корема и има опасност от прерзатягане на матката и от преждевременно раждане.С първото си дете не съм имала подобни проблеми.
Но ми е направило впечатление,че многото вода е сериозна диагноза и всички лекари подхождат с особено внимание.

Общи условия

Активация на акаунт