Грип при 5м.бебе

  • 882
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 610
Здравейте,баткото ни го тръшна грипа,оттам мен ,а сега и бебо SadАз ужким съм с голям стаж в болестите с баткото,но той не ми е боледувал толкова малък.Бебо е много хремав,на всякъде ходя с помпичката за нос в ръка,но това пак не му помага да диша по-лесно,ужасно шмърка и се дави.От снощи вдига и Т до 38,4градуса поне до толкова го издържам и му давам Нурофен,ужасно е кисел почти непрекъснато реве незнайно за какво сигурно не му е лесно на бебчо,но това да ми е проблема Rolling EyesПитането ми е доколко е разумно да го оставям без антипиретици,защото баткото го оставям до 39 или да си му ги давам  при 38,1-38,2 .На Нурофена пише 3 пъти дневно,но то до сега само вдига 3  пъти Т,а ако го редувам с панадол дали може повече от три пъти да му се дават и как да му помогна за нослето-правя само промивки с физ.серум и го дърпам с помпата.Повечето ми въпроси сигурно са глупави,особено като съм минала по този път,но не очаквах толкова мъничко бебе,изключително кърмено,да се разболее и то с такива Т .Извинявам се за дългия пост,но ако има минали по този път мами,моля да споделят тяхния опит. Praynig

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 20:46 от liani

# 1
  • Мнения: 5 525
Аз бих те посъветвала да не оставяш бебето да вдига висока т. Рязкото вдигане на т може да доведе го фебрилен гърч. Не оставяй т да се качва над 38,5. Спокойно можеш да редуваш нурофен и панадол на 4ч., за всеки случай си приготви и ампула течен аналгин ако вдигне много висока т и не успееш да я свалиш, дават се няколко капки според теглото на детето. Промивай нослето с физиологичен разтвор. Пожелавам ви бързо оздравяване.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз бих те посъветвала да не оставяш бебето да вдига висока т. Рязкото вдигане на т може да доведе го фебрилен гърч. Не оставяй т да се качва над 38,5. Спокойно можеш да редуваш нурофен и панадол на 4ч., за всеки случай си приготви и ампула течен аналгин ако вдигне много висока т и не успееш да я свалиш, дават се няколко капки според теглото на детето. Промивай нослето с физиологичен разтвор. Пожелавам ви бързо оздравяване.

Това и правя.За сега я сваля с медикаментите,но за аналгина незнам може ли да се дава при толкова малко бебе newsm78 иначе с баткото ни е спасявал не веднъж

# 3
  • Мнения: 5 525
Ако трябва слагай и хладни, но не студени кърпи на свивките на ръчичките, на крачетата. Но не допускай т да се качва над 38,5. Обади се и на личният лекар на детето и се посъветвай с него. Бебето ти е малко и мисля че трябва  доста да го пазиш сега и да внимаваш.Казвам го с най добри чувства Hug

# 4
  • Мнения: 170
Здравей , бебо е на почти 4 месеца и от една седмица го мъчи тоя грип.Лекуващата го лекарка му изписа коларгол 0,5 процента и включи антибиотик ,защото има много деряща кашлица ,да не направи пневмония .А за Т ни помагат единствено свещички Ефералган и едни хомеопатични Вибуркол Н.Скорошно оздравяване.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
Благодаря,на нас ни изписаха Есберитокс 3по10 капки,засега без АБ,но и той нещо почна да кашля,надявам се да е от сополите Praynig

Общи условия

Активация на акаунт