Уж се мисля за интелигентна жена, а...

  • 765
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Уж се мисля за интелигентна жена, а ето, че не мога да направя една проста сметка. Днес правих тест за бременност, положителен е. Първият ден на последната ми менструация беше 25.12.2006. Но аз знам много добре кога е заченато- на 09.01.2007. Сега се опитах да си определя термина- смята се от първия ден на посл. менструация. После исках да си сложа тикерче в подписа и там се изчислява по същия начин- от 25.12.06. В тикера стои, че съм в 4 седмица, а аз съм едва във втората. Някои може ли да ми обясни по-подробно кога ми е точно термина и как да си го сметна. Mерси

# 1
  • Мнения: 865
терминът ти е 1.10.2007.а иначе наистина си в 4седмица,защото се брои от първия ден на посл.менструация т.е.25.12.2007.смята се ,че от тогава започва животът на оплодената ти яйцеклетка.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 555
Уж се мисля за интелигентна жена, а ето, че не мога да направя една проста сметка. Днес правих тест за бременност, положителен е. Първият ден на последната ми менструация беше 25.12.2006. Но аз знам много добре кога е заченато- на 09.01.2007. Сега се опитах да си определя термина- смята се от първия ден на посл. менструация. После исках да си сложа тикерче в подписа и там се изчислява по същия начин- от 25.12.06. В тикера стои, че съм в 4 седмица, а аз съм едва във втората. Някои може ли да ми обясни по-подробно кога ми е точно термина и как да си го сметна. Mерси


Първо честито! Г.с. се броят от датата на последната менструация, за това се получава 4 седмица. Simple Smile

И май ще бременеем заедно в отчетните за октвомри.  Joy

# 3
  • Мнения: 865
на www.mamaibebe.com има калкулатор,можеш да го разгледаш.

# 4
  • Мнения: 33
Благодаря ви за бързите отговори! И аз така си го сметнах, но ми беше неясно как ще се брои от 25.12., като тогава фактически не е имало още нищо!
Вече съм наясно, значи, трябва да се хваля, че съм във 4 седмица.

Ивон, честито, дай Боже да имаме лека бременност!

# 5
  • Мнения: 364
много е хубав и калкулатора на bg-mamma.com!
лека бременност!   bouquet

# 6
  • Мнения: 520
Честито на мамчетата ! Лека бременност ,а по калкулатора в сайта ще си го изчислите без да се налага вие да си го смятате за по-лесно .Успех! Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 1 555
Като заговорихме за калкулатора да ви попитам нещо.Simple Smile

Значи първият ден от моя цикъл беше на 27.12 и калкулатора ми смята дата 3.10. Обаче мойта овулация беше малко по-късно на 17 ден и по принцип лутеалната ми фаза е 12 дни (ако има значение). И когато си павех лентичката имаше и калкулатор, който смята или по първия ден на менструацията или по деня на зачеване т.е. овулацията и с него ми излезе 7 октомври. Вие как смятате - кое е по-вероятно? Терминът според първия ден или според овулацията?

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 20:59 от Ивон

# 8
  • Мнения: 3 499
терминът ти е 1.10.2007.а иначе наистина си в 4седмица,защото се брои от първия ден на посл.менструация т.е.25.12.2007.смята се ,че от тогава започва животът на оплодената ти яйцеклетка.
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт