Пада ли ви косата?

  • 3 014
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Бих искала да споделите във форума дали ви пада косата през периода в който кърмите.Защото от едно известно време(аз кърмя от 3 месеца) направо е нещо страшно.Имам чуството, че ,ако продължава така след няколко месеца,ако продължи така ще остана без коса.Незнам дали се дулжи на това ,че кърмя или има  някаква друга причина.Много се надявам,че ще получа отговори и съвети вие какво правите(ако е така и при вас)Благодаря на всички предварително Wink

# 1
  • Мнения: 5 362
След раждането пада косата-да.Не се дължи на кърменето.
На мен ми падаше до към 5-я месец и после се нормализираха нещата.

# 2
  • Мнения: 430
на мен не ми падаше много Пий по 1 литьр мляко на ден Wink Wink Wink

# 3
  • Мнения: 27 524
Това е нормално и е в следствие на раждането и хормоналния дисбаланс, не е заради кърменето.
Моята пада усилено 6 месеца, но сега расте нова и съм като настърхнала четка  Laughing

# 4
  • Мнения: 5 026
От 3 месец след раждането до ден днешен, все още кърмя-ако има значение.

# 5
  • Мнения: 154
малко се поуспокоих Laughing









-------------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 18:19 от Доня Туфиня

# 6
  • Мнения: 4 668
И аз знам , че след раждане пада косата , но при мен се получи точно обратното - стана ми още по - хубава и лъскава  Laughing Даже преди бях с много суха коса , а сега мога да се похваля с нормална  Hug

# 7
  • Мнения: 49
На мен все още ми пада-не кърмя от 3 месеца.По-скоро е от раждането,надявам се скоро да спре.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 064
От раждането е. Нормално било около третия месец, при мен още не се е случило. И не пий по литър мляко, че може да докараш алергия на детето Peace

# 9
  • Мнения: 2 159
не е от кърменето, мен ме предупредиха че около 3-тия месец ще започне да пада и така и стана, направо всичко е в косми Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 439
От раждането е. Нормално било около третия месец, при мен още не се е случило. И не пий по литър мляко, че може да докараш алергия на детето Peace
Се едно аз съм го писала Peace

# 11
  • Мнения: 352
По време на бремеността, организма отделя хормон който не позволява на косата да опада,след раждането идва един период /след 3 месец/на баланс.тоесат всички излишни косми запазени през бремеността опадат за да направят път на новите!
Вземи си ампули за мазане на "ревалид" ако много се притесняваш!Много са добри!

# 12
  • Мнения: 999
И на мен ми падаше.Като ходех на консултации с Мими като беше бебе, и като и свалях дрехите за да я мерят цялата беше в мой косми.Направо умирах от срам. Случва се при някои мами.

# 13
  • Мнения: 801
пробвай да подсилиш организма си с някакви подходящи витамини, след консултация с лекар, може би е най- добре.
Но по принцип при повечето родили е така..........

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Нормално е, но си вземи ампули против силен косопад. При мен имаше ефект. Peace

Общи условия

Активация на акаунт