Помогнаха ли ви помощите за първокласници?

  • 628
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 578
Здравейте!
Интересува ме мнението на колкото се може повече майки на деца в първи клас, които са си получили анцузите, якетата и маратонките от МТСП. Носят ли ги децата? Харесват ли ги! Мислите ли че струват 80лв? Бихте ли купили подобни дрехи, обувки? Ако помощта беше дадена в брой - как щяхте да я оползотворите?

Може да ви се стори, че темата не е актуална, но моето лично мнение е, че никой от МТСП не се интересува от крайния резултат на такъв тип подпомагане. За тях май е важно, че помощта е раздадена и средствата са усвоени. Същото важи и за некачествените закуски, които се дават в училищата. В крайна сметка нито дрешките се носят, нито закуските се изяждат/от двадесет познати деца - две си носят анцузите в къщи, шест хапват от време на време предложената им закуска/, но на никой не му пука! При цялата мизерия наоколо, прахосването на средства по такъв измислен/безсмислен/ начин е меко казано безотговорно...

# 1
  • Мнения: 3 740
Съгласна съм с теб.
Нямам първокласници, но имам наблюдения върху изхвърлянето на закуските. Абсолютно безсмислено харчене на пари. Сигурно има училища, в които децата с радост вземат тези закуски, но аз не съм попадала на такива. Синът ми категорично не ги харесваше /сега е 5 клас и вече не получава безплатна закуска/, съучениците му - също. В училището на племеницата ми, която е първолаче, е забранено децата да си изхвърлят закуските в района на училището, задължително си ги слагат в раниците и ги изхвърлят вкъщи. Е, това ако не е фалшифициране...
А за якетата и анцузите - като видях емблемата МТСП, направо ми призля. Нещо като еврейската звезда през Втората световна война - да са белязани децата, които имат нужда от помощ. Нямаше как да го измислят по-унизително. Ето това искам да преодолеем - държавата трябва да подкрепя усилията на родителите, а не да ги унижава. Хората минават през различни периоди от живота си и това, че в момента срещат някакви затруднения, не е повод да се издевателства над тях.

# 2
  • Мнения: 1 470
   Това всичкото го правят заради малцинствата...Опитват се да ги интегрират някак,ама то насила става ли?!Аз знам че ако взема от държавата пари ще ги похарча за храна само ако децата ми гладуват,но при тях не е така...Но се питам докога ще тормозят добрите данъкоплатци,и нормалните майки с тази фалшива интеграция...Цялото разпределение на помощи и детски надбавки страда от това...Тези закуски заради тях ги дават,за да ги вкарат в училищата поне заради топлото и хрланата...че коя нормална майка ще си пусне детето гладно на училище...А сега и къщички искат да им строят...

# 3
  • Мнения: 151
Отдавна е ясно, че "безплатните" закуски в училище не стават за ядене - учениците под строй отиват до стола, за да ги вземат, след което или си купуват други закуски от бюфета, или си изяждат донесените от вкъщи сандвичи. Мисля, че това прахосване на пари трябва да бъде спряно, а тези пари да отиват за ремонти на училищата - повечето имат крещяща нужда от това.

# 4
  • Мнения: 114
 По - голяма глупост от тази с тия дрешки едва ли ще успеят да измислят от Соц.министерство . Тази година средният ми син е първокласник- по стечение на обстоятелствата не можах да се "възползвам" от помощта , но изобщо не съжалявам .Особено след като видях колко са "качествени ". Какви 80 лв. то тия дрипи не струват  повече от 30-35 лв. За мен това си е чиста подигравка - еднакво лошо облечени деца , че и с емблема МТСП...да не говорим за размера на дрехите - почти нямаше дете (поне в нашия град) на което да му бяха дадени дрешки негов размер....Абе , поредната гавра на някой "велик ум" .А по темата със закуските -No comment... Sick

# 5
  • Мнения: 578
Въпросът ми е насочен към организирането на самите нас, като родители и изразяването на нашето мнение по темата, като активна гражданска позиция.
Не би трябвало МТСП, да прахосва безконтролно държавни средства, години наред уж за доброто на децата ни и никой да не се интересува, че на практика се спонсорират фирми произвеждащи продукция, която не би оцеляла на пазара, затова се пробутва на децата под формата на помощи!
Нещо, като поговорката за сития вълк и цялото агне...
Историята със закуските е пълна пародия на подпомагане, защото каква помощ е една лепкава недопечена кифла с отвратителен мармалад, която от ръцете на детето отива в първото кошче за боклук?
Същото важи и за помощта за първокласници тази година - един път се твърди, че родителите са подпомогнати с 80лв/дали раздадените дрешки и маратонки струват толкова, може доста да се поспори/. Втори път се твърди, че децата имат маратонки, анцузи и якета благодарение на загрижеността на МТСП, но това не точно така, защото повечето деца категорично отказват да обличат тези "прекрасни" дрешки, по ред обективни и субективни причини.
Не е ли време МТСП да спре да решава вместо нас, нуждите на собствените ни деца и да се заеме отговорно с децата, които наистина имат нужда от подпомагане именно там, където родителите не успяват да се справят. Не е ли работа на социалните служби да открият наистина гладните и необлечени деца, за които родителската грижа явно не достига!
Не е рационално, нито рентабилно, нито полезно, това което се прави в момента, реално то не стига до децата, не се използва от тях и по никакъв начин не подобрява живота им...

# 6
  • Мнения: 1 492
Единственото което носеше моя син е тениската, но по стечение на обстоятествата я омазахме сериозно и замина в боклука.
Анцуга му беше къс, но го обличахме за вкъщи, при третото пране обаче вече приличаше на носен 3 години - изхвърли се.
Якето за сега стои в гардероба- не съм се сетила да си го облека/щото е мой размер/. Не знам колко години ще трябва да го пазя, преди да го облече и да му става - ненужно.
Обувките - очаквах зимна обувка,след като се раздават зимата,ама.... В момента са му  малко тесни, до пролетта пък съвсем - ненужни.
С една ума - подигравка или по-точно гавра

За закуските, моя син казва: понякога са много вкусни, понякога са ...бляк/каквото и да означава това/. Не мога да разчитам, че днес например ще е ден за вкусна закуска и за това давам редовно пари.

# 7
  • София
  • Мнения: 168
Аз съм убедена,че някой е лапнал доста пари MoneyБоклуците не струват и 30-35лв.В кой ли джоб е отишла разликата? #2gunfire

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Единственото което носеше моя син е тениската, но по стечение на обстоятествата я омазахме сериозно и замина в боклука.
Анцуга му беше къс, но го обличахме за вкъщи, при третото пране обаче вече приличаше на носен 3 години - изхвърли се.
Якето за сега стои в гардероба- не съм се сетила да си го облека/щото е мой размер/. Не знам колко години ще трябва да го пазя, преди да го облече и да му става - ненужно.
Обувките - очаквах зимна обувка,след като се раздават зимата,ама.... В момента са му  малко тесни, до пролетта пък съвсем - ненужни.
С една ума - подигравка или по-точно гавра

За закуските, моя син казва: понякога са много вкусни, понякога са ...бляк/каквото и да означава това/. Не мога да разчитам, че днес например ще е ден за вкусна закуска и за това давам редовно пари.


това все едно аз съм го писала/ само тениската все още си я носим/, а обувките още не съм си ги взела.../нещо не се вмествам в тяхното работно време Mr. Green/

# 9
  • Мнения: 1 492
това все едно аз съм го писала/ само тениската все още си я носим/, а обувките още не съм си ги взела.../нещо не се вмествам в тяхното работно време Mr. Green/

Не се притеснявай и без това ще се малки за каката, а за малкото ти детенце има още време Laughing

# 10
  • Мнения: 578
Интересно дали има официална статистика, колко семейства са се отказали от полагащите им се помощи? Защото аз лично познавам няколко майки, които изобщо не подадоха документи, като разбраха, че въпросната помощ ще се раздава в натура. Не, че нямат нужда от помощ за децата си, но просто решиха, че времето и усилията за получаването на нещо, което детето им няма да носи, не са оправдани.
Колко ли от въпросните дрешки и маратонки залежават в момента по складовете на социалните служби, за да бъдат раздадени на сладващия набор първокласници? На това му се вика с един куршум - два, три заека! После МТСП ще отчете големи икономии и ще има за коледни добавки за пенсионерите... А за децата - те ще пораснат и без помощи в първи клас! Да му мислят родителите! Явно основен практически принцип на МТСП е: "Всеки да се спасява, както може, МТСП ще злоупотребява, докато може!"

# 11

Общи условия

Активация на акаунт