Връзка между бременността и проблеми с жлъчката

  • 1 040
  • 3
  •   1
Отговори
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Задавам този въпрос по молба на моя позната, която няма компютър вкъщи. Иска да знае дали може да има връзка между бременността и раждането (детето е на 2 години) и евентуални чернодробни проблеми или проблеми с жлъчката. Не знам много подробности, знам че е раждала секцио заради миома.

Благодаря предварително.

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 11:11 от М_е_г_и

# 1
  • Мнения: 125
И при мен се получи така преди шест години .В началото не правех връзка с раждането,но съм чувала и от други майки,че са имали болки в областа на жлъчката.Някакси се е притиснала и задържа "тиня".Не мога да го обясня по друг начин.Ходила съм на някалко гастроентеролози и всички ми казват нищо ти няма ,ама мен си ме боли от време на време,особено сега,когато съм бременна отново.

# 2
  • Мнения: 2 090
има връзка-промяната на хормоните по време на бременност оказва влияние в/у функцията на жл.мехур.Това го знам от лекар с когото работя,защото аз имах известни проблеми със жлъчката преди да забременея,и той беше категоричен ,че по време и след бременност ще имам повече проблеми.Аз обаче не разбрах друго:ЗАЩО свързва секциото с всичко това,а и какви точно оплаквания и опасения има?Единств.връзка м/у секцио и черния дроб според мен е инфекция с хепатит,но дано въобше да не е това!А и за миомата нищо не знаем-има ли я още,може оплакв. да идват от притискане от нея!Най добре да отиде при добър лекар,който да изясни проблема!

# 3
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
О,не. Тя не свързва секциото с всичко това. Аз го написах, защото не знам много за бременността и раждането и, само това. И го написах за всеки случай, ако случайно послужи като информация. Значи миомата може да има връзка с болките?
Благодаря много.

Общи условия

Активация на акаунт