Атопи4ен Дерматит....

  • 2 875
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 847
Здравейте,
бих искала да нау4а нещо пове4е...на бебо му съставиха тази диагноза,за сега сме с един крем който е кортикозон,и аз съм леко притеснена,но пък дерматоложката е добра и й вярвам...Обривите са най ве4е на бузките...когато е на топло се за4ервяват и стават пове4е,когао е студено намаляват...намирам 4е диагнозата атопи4ен дерматит е много общта,4е за всеки по малък или голям обрив се слага ...както тук в БГ така и във Фр-я където съм омъжена..Има ли вероятност обрива да се дължи на някаква алергия към нещо-хранителен продукт,прах за пране,....и как се установява най то4но една алергия и един атопи4ен дерматит..
Само да уто4ня 4е бебо е на 1година и 3месеца,и 4е обривите са някъде от ноември миналата година,от както сме в БГ....

# 1
  • Мнения: 5 760
Кортизоновите кремове са с ограничено използване в детската възраст- не повече от 3 дни по 1до 2 пъти дневно. Необходимо е системно противоалергично лечение и диета. Изклячват се от хпаненено цитросовите плодове, рибата и се започва лечение с Кларетин или друг противоалергичен сироп. Най-добре се консултирайте с детски алерголог.

# 2
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Интересуваме , здравната каса поема ли тестовете с който се доказва АД !? И ако не на каква стойност са те . И друго ме гложди мене как може без иследване без  нищо и хоп АД . Ние сме с тази диагноза от 3-4 месечна възраст , и мажем ли мажем с кортекостероиди и никой не ни иследва за нищо . Ами да речем че е най обикновена алергия он някоя съвсем безобидна храна , за която въобще не се подозира ?!! Някой ще ми поясни ли как стоят нещата защото вече се изнервям от това , че май все на некомпететни личности попадам .
ПС : Боре извинявай , че ти разводнявам темата , ама вече ми писна . Знаеш какво е .

Общи условия

Активация на акаунт