Грип и кърмачка

  • 1 811
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 159
има ли кърмеща мама преборила се с този ужасен грип?
моля за съвет, личната ми лекарка ще е на работа чак утре слетобяд, а вече не издържам от 2 дни съм с темп. 39 най-доброто постижение е 38, вчера повръщах, днес пък започнах да кашлям, не мога да дишам.
педиатърката на Ема ми каза да пия панадол и парацетамол, но до сега никакъв резултат не виждам Sad
и кърмата ми намаля, но не се давам.
много ме е страх за беба, ужасно е поспалива, поне за сега няма темп., ох дано не се разболее Praynig
някоя мама ако се избавила от този ужасен грип моля помагайте Hug

# 1
Аз пих парацетамол и аналгин,3,4 витамин C,а за кашлицата хомеопатично - IPECA 15. Абе и аз бях се тръшнала 2 дни на легло. Супер гаден грип. Докато се навърлува 3,4 дни и после остатъчни покашляния отвреме навреме.Но пази бебо ,че аз моя мъник го заразих, но добре , че го усетих навреме та бързо го оправихме. А между другото д-рката каза, че и маска да слагам няма как да го предпазя, защото се предава по въздушно капков път.

# 2
  • Мнения: 2 159
KRISMAR06 а как хванахте бебо навреме, ужасно ме е страх малката мишка да не се зарази, защото аз си я гледам няма кой, ужким слагам маска ама....

# 3
  • Мнения: 9 481
Здравей!
Бързо оздравяване! И аз бях с грип, но не вдигнах толков висока Т, пих осцилококцинум, витС, фервекс, чай..
За кърмата ако ти намаля-хапни варено жито-ефекта е почти моментален Peace

# 4
  • Мнения: 9 481
А да-бебо за съжаление се зарази-вдидна ми 39.1 в 4.30сутринта при положение че бях дала ефералган!
Давай и на него осцилококцинум /това изписа педито на др ден/ -профилактично, витС за деца, хомеопатичното "belladonna"-това е за да не вдига висока Т.
Дано бебчо е здравичко! Praynig

# 5
  • Мнения: 2 159
ох да, дано е здравичка, аз ходя с един термометър непрекъснато, за сега е само много заспала, но това никак не ми харесва Sad

# 6
ами просто около 5 часа стана нещо неспокоен и скимтеше- нещо нетипично за този час и аз станах да го видя какво има и като го докоснах целият гореше-38.5.и започнах веднага оцет на челото китките и глезените и я посвалихме малко.а към 6ч. загрях, че имам nrofen  и му дадох 2.5 итака до 7:30 и педито си беше изкл. тел и в 8 на частна клиника и за голямо мое съжаление пихме оспамокс, но нямаше как защото се оказа че е с леко зачервено гърло и малко покашляше.но споко много бързо се оправи.още същия ден всичко свъри.е антибиотика си го пихме 5 дни , но темп. не е вдигал повече.казват, че децата се оправяли много бързо.после майка ми и тя се тръшна.абе кофти.дано не я заразиш. Peace

# 7
  • Мнения: 2 159
nurofen може ли да се дава на толкова малко бебче?
и ефералган също?

# 8
има nurofen за бебета.на мен педито ми каза да го купя още след 1та ваксина и да дам веднага и после пак вечерта 2.5 ед.там си има такава спринцовка тип пипетка с мерителни единици.действа бнолкоуспокояващо и сва ля темп./или не позволява да се вдигне в този случай с ваксината/.също може и панадол. Wink

# 9
  • Мнения: 2 159
мерси Hug дано не се налага, но все пак да знам ако се случи посреднощ и не мога да се свържа с педито, да не изпадна в паника

# 10
  • София
  • Мнения: 3 610
И ние вкъщи сме болни почти всичките без татито SadБаткото ни беше с 39,3,аз с 39,1 и бебчо се сополяви и днеска е по-умърлушен и кисел.Много ме е страх да не вдигне висока Т защото не знам какво да правя като е толкова мъничък.Баткото го оставям с висока Т до 39 без да му давам нищо,но на бебо ще ме е страх.Моля ако някой е имал такива Т на толкова малка възраст да сподели. Hug

# 11
  • Мнения: 1 321
Барабана и аз съм болна с тоя гаден грип вече от 4 дни.
Значи три дена вече поддържам температура и я смъквам само с оцет и FERVEKS или Tailou Hot.
Пия много чай зарди гърлото защото в началото направо ме дереше.Смучех едни хомеопатични хапчета Тонзилотрен на всеки час по едно и много ми помогнаха.Освен това вече съм и на антибиотик понеже личния ми каза ако има 2 дни температура да го почвам.Антибиотика е съвместим с кърмачки -Аугментин.Вече 3-ти ден го пия и днес чак вечерта съм без температура.Малкия го пазя много като ходя само с маска,освен това си го кърмя и му давам профилактично осцилококцинум-разтваря се във водичка.За сега да чукна на дърво е добре.Даже го водих и на преглед профилактично че се побърках оказа се че няма хрипове и червено гърло.Стискам палци да се възстановиш по-бързо и беба да е добре.
Успех  bouquet

# 12
  • Мнения: 416
           И аз от днес съм с висока темперетура  Sad. Пия Нурофен, Фервекс и витамини. Нас ни зарази баткото (и тати е болен) и сега се притесняваме за бебчо. Малко ме съмнява да го подмине при условие че всички сме болни, но все се надявам. Иначе продължавам да си го кърмя, но за всеки случай съм с маска при него.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 610
И бебо ми се разболя CryВдигна 38,4 Док ни изписа есберитокс 3по10капки Надявам се поне да няма усложнения Praynig

# 14
  • Мнения: 2 159
mira sm а можеш ли да ми кажеш по колко FERVEKS и Tailou Hot пиеш на ден, моята доки ми дава да пия само парацетамол ама това изобщо не ми помага, вече 4-ти ден съм с темп. над 38 и не мога да я смъкна. Тези неща които пиеш ти няма да навредят на беба нали, понеже аз кърмя.
liani надявам се бебо да оздравее бързо и мен много ме е страх за моята писана Praynig

Общи условия

Активация на акаунт