Дайте съвет за гърдите!

  • 1 759
  • 32
  •   1
Отговори
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371

Момичета, дайте ми съвет - свекърва ми и зълва ми ме убеждават, че трябва да започна да подготвям гърдите си, ама аз не съм много сигурна. Вие какво ще кажете по въпроса?

# 1
  • Мнения: 1 896
Нищо не прави. Те си се подготвят сами. Хормоните имат грижа за това.
Ако под подготовка се има предвид да си тормозиш зърната с някаква груба материя, имай предвид, че може да е опасно, да предизвика ранички, инфекции. Зърната на бременните жени са много чувствителни.
На кравите и овцете да не би някой да им подготвя гърдите?  Laughing
Природата си знае работата.
Аз също не съм си подготвяла гърдите, но кърмя 2 години без особени проблеми.
Лека бременност и безпроблемно раждане ти желая, както и дълго да се наслаждаваш на кърменето, защото е прекрасно преживяване.

# 2
  • Мнения: 2 821
И аз съм на мнение, че подготвянето на гърдите във вид на търкане и подръпване е безсмислено. Не е задължително да се разранят при засукване, както и че това няма да стане, ако си ги подготвила предварително.

# 3
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Мисля че няма смисъл,аз кърмя трето бебе и не съм правила нищо преди това,ако не ти се занимава недей.Пък и някъде четох,че не е полезно да се трият зърната и да загрубяват,а напротив кожатта трябва да стане по-еластична.Това можеш да го постигнеш още сега ако си купиш Garmastan и се мажеш преди да родиш.Ако не ти се занимава може и след като родиш,като мене,но аз си го занесох в болницата и започнах да се мажа веднага,след първото кърмене Peace
Все пак със сина ми успях да получа рагади и затова горещо ти препоръчвам да си вземеш Garmastan-a

# 4
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Мисля че няма смисъл,аз кърмя трето бебе и не съм правила нищо преди това,ако не ти се занимава недей.Пък и някъде четох,че не е полезно да се трият зърната и да загрубяват,а напротив кожатта трябва да стане по-еластична.Това можеш да го постигнеш още сега ако си купиш Garmastan и се мажеш преди да родиш.Ако не ти се занимава може и след като родиш,като мене,но аз си го занесох в болницата и започнах да се мажа веднага,след първото кърмене Peace
Все пак със сина ми успях да получа рагади и затова горещо ти препоръчвам да си вземеш Garmastan-a

Я разкажете повече за РАГАДИТЕ??? Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 382
По-скоро не прави нищо. Ако ти изглеждат сухи зърната можеш да ги мажеш с петролеум или с другото му име вазелин Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 821
И аз получих разраняване още с първото засмукване на бебето, подозирам от неправилно слагане на гърдата. Мазах се с гармастан..всъщност изхабих цяла опаковка..минаха Grinning

# 7
  • Мнения: 1 896
Рагадите са разранявания на зърната, които се получават, ако бебето не засуква правилно зърното. Има някои неща, които могат да се направят, за да се избегне това.
Първото и може би най-важно е да се сложи бебето на гърдата възможно най-скоро след раждането - максимум половин-един час след като бебето се роди, а още по-добре веднага.
Първото нещо, което бебчето засуче трябва да е гърдата, а не шише или биберон залъгалка.
За правилното поставяне на бебето на гърдата можеш да прочетеш в библиотеката на кърмаческия форум, но общо взето мисля че ще разбереш когато бебчето засуче добре - то изтегля зърното навътре в устичката си, получава се вакуум, мисля че ще го познаеш  Simple Smile
Ако ще си мажеш с нещо зърната, по-добре си вземи Лансинох или друго мазило на основата на ланолин, което не е нужно да се отмива преди кърмене.
Гармастанът трябва да се мие, а честото миене на гърдите със сапун изсушава кожата и също е предпоставка за рагади.

# 8
  • Мнения: 19 272
това за рагадите е интересно.
иначе няма нужда да си подготвяш гърдите.мен акушерка ми каза, че такива неща като търкане с четка или груба материя  могат само да разранят гърдите още отначалото.единствено към края на бремеността може да ходиш по-често без сутиен или с не много стегнат.това го препоръчват, за да имаш в началото кърма но предполагам,че е индивидуално
леко раждане и хубаво бебче


----------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 12:31 от Доня Туфиня

# 9
  • Мнения: 817
На мен също ми дадоха такъв съвет и аз питах акушерката при която ходя на ЖК и тя ми каза в никакъв случаи да не ги пипам,защото мога да предизвикам контракции.Дали е така -незнам,но смятам да я послушам.

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз наскоро четох , че тази подготовка не е нужна , била е актуална преди. Аз нищо няма да правя.

# 11
  • София
  • Мнения: 978
Предварителната подготовка има смисъл само при плоски и вдлъбнати зърна. Но всъщност се продават и едни малки помпички, чрез които изпъкват заърната, така че не е задължително. Още повече, че както е писала dicheva_79 тези манипулации по гърдите предизвикват контракции

# 12
  • Мнения: 5 362
Предварителната подготовка има смисъл само при плоски и вдлъбнати зърна.
И аз така съм чувала.
Не съм правила нищо през бременността.

# 13
  • Мнения: 146
Задължително си подготви гърдите преди раждането за да не те боли когато започнеш да кърмиш.  Не е нужно да ги мачкаш и търкаш просто ги мажи с Гармастан още от седмия месец.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
лично аз нищо не съм правила по този въпрос и сега си кърмя детенцето! природата си знае работата  Simple Smile леко раждане!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт