1,9КГ ЗА 35 ДНИ

  • 598
  • 10
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 134
Мили мами,бебка е на 40 дни-храни се смесно кърма и милумил1-7 пъти по 90гр,а е качила доста от 2,6кг на изписване до 4,5кг на 35дни.Нормално ли е !

# 1
  • Мнения: 8 242
А защо смесено го храниш? Щом качва толкова много явно имаш достатъчно кърма..
Иначе по темата - нормално е. Тони само на кърма качи 1.900 за 30 дни точно.

# 2
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
не се притесняваи нормално е.кики първите два месеца надаваше по1.400.а и съм чувала че деца който са родени с по ниско тегло после си наваксват.

# 3
  • Мнения: 1 881
Мисля, че еднократно не е проблем, но ако всеки месец качва по толкова, консултирай се с педиатър!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
А защо смесено го храниш? Щом качва толкова много явно имаш достатъчно кърма..
newsm10 newsm10 newsm10

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 488
А защо смесено го храниш? Щом качва толкова много явно имаш достатъчно кърма..
newsm10 newsm10 newsm10

И аз съм на това мнение

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Може и да не е отчетено съвсем точно колко е наддало бебчето. Кантарът в родилното е един, в кабинета на педиатъра-друг. Напълно възможно е да отчитат различно.

Преди да ни изпишат с Иво от родилното яко ме ошашкаха. Оказа се, че го бяха теглили 2 поредни пъти на 2 различни кантара и ми заявиха, че бебето е спаднало на тегло със сто и незнам колко си грама, че трябвало да го сложат на системи, че изписването ще се забави заради това....... Аз поисках да го претеглят пред мен и се оказа, че нищо такова няма. Просто беше теглен на различни кантари. А уж всеки грам при толкова малки бебета е от значение и се очаква тамошните теглилки да са точни.  Close

Когато теглят бебето следващия път, тогава ще се ориентираш по-добре как наддава.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Сигурно е нормално при положение,че яде 7 пъти.Моят син ядеше 6 пъти първия месец и качи 1.400 кг.Другото,което искам да те питам-защо го храниш с Милумил,а не с Аптамил и дали знаеш,че Милумила е по-сладък и се води за злояди деца?Също така е малко по-калорично.Казвам ти това,защото и аз по съвет на приятелка,без да питам педиатърката смених Фризолак с Милумил заради запека и съвсем скоро научих.Днес купих вече Аптамил,защото всъщност не е злояд и понеже имам стар Милумил му ги смесвам докато свърши,а и за да не усети разликата във вкуса.Но и аз съм чувала,че бебетата родени с по-ниско тегло наддават повече,да си наваксат.

# 8
  • Мнения: 27 524
Да, моят син качи 2 кг първият месец, пак на кърма и АМ  Grinning
После няма да качава толкова, не се притеснявай.

# 9
  • Мнения: 46 437
Дъщеря ми на първата консултация беше качила 1.800 кг. за 30 дена- нормално според лекарката й.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моя син качи 1,6 кг първия месец - спокойно, не се притеснявай!

Общи условия

Активация на акаунт