секциото-поема ли нещо здравната каса?

  • 1 371
  • 5
  •   1
Отговори
  • varna
  • Мнения: 1 012
здравейте всички настоящи близнашки майки  bouquet
искам да попитам за секциото-когато си е препоръчано от лекар или така да се каже защото никой не ще да изражда близнаци нормално-а със секцио-здравната каса поема ли нещо от операцията или ние си плащаме като добри самаряни  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 744
Доколкото знам се поема.
Иначе аз настоях да родя нормално близнаците и след като се увериха, че и двамата са надолу с главите и няма друг проблем ми включиха система и си родих за 3-4 часа/само че това ми беше второ раждане/.Успех!
Peace

# 2
  • Мнения: 2 757
Разбира се, че се поема. То и нормалното раждане по правило трябва да е безплатно. Но както виждаш всички предпочитат да си платят и съответно докторите предпочитат да им се плати. Дори нарочно така си нагласяват нещата, че да принудят родилките да си платят за нещо, което им се полага. Дано сега като сме влезли в ЕС нещата се променят, защото това си е чиста проба корупция. Мисля си, че ако трябваше да раждам в БГ нарочно не бих си платила да видим дали ще ме оставят да умра. Не вярвам в интерес на истината.  Naughty

# 3
  • Мнения: 4 965
Ако си здравноосигурена, не плащаш нищо, независимо от начина на родоразрешение.
 Simple Smile
За допълнителни екстри - избор на лекар, вип-зала, вип-стая, присъствие на бащата и т.н. - си плащаш ти. Самото раждане е безплатно - затова ти удържат осигуровки. Другият начин се нарича корупция.

# 4
  • Мнения: 7 640
Ако си здравноосигурена, не плащаш нищо, независимо от начина на родоразрешение.
 Simple Smile
За допълнителни екстри - избор на лекар, вип-зала, вип-стая, присъствие на бащата и т.н. - си плащаш ти. Самото раждане е безплатно - затова ти удържат осигуровки. Другият начин се нарича корупция.

освен, ако и секциото е по желание на майката само и единствено Wink

# 5
  • Мнения: 4 965
ако и секциото е по желание на майката само и единствено Wink

... Което в БГ също е незаконно /или поне официално се води за такова  Mr. Green.


Wink

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 08:58 от azaf

Общи условия

Активация на акаунт