Има ли разлика между българските и чужденците-мъже?

  • 2 738
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Здравейте!
Може би ви се струва странен въпроса ми,но ми се наложи да общувам с чужденец, който живее в България. Той се държи различно от останалите мъже, които познавам. Това ме навежда на доста различни мисли. Тъй като е важно  за мен да бъдем в добри отношения бих искала да ме насочите има ли разлики в мъжете- чужденци.Специално в отношенията им към жените.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 098
То от мъж до мъж има разлика,ти за цели нации питаш. Wink
Вси4ко зависи от първите седем години,дали майка му си е свършила работата покрай възпитанието и формирането на ценностната му система.А оттам_какъвто ти си го направиш. Laughing

# 2
  • Мнения: 1 494
Определено е така, но аз говоря за специфични културни особености, които са общи за дадена нация.

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ако кажеш и от коя националност е  момъкът, може да се конкретизира някойс  портрет  или 4ерти!да, за мене си има разли4ие и във възпитание, в поведение, в мислене или даже подход към нещата.а към жените? разни породи мъже има.еле, обощения не могат да се правят!

# 4
  • Мнения: 1 494
От арабска страна е...  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 629
Има и хора и хора. Културата, религията, семейството....оказват влияние върху личността, но тъй като няма 2ма души отгледани при еднакви условия няма и
общи за дадена нация
качества  Peace

# 6
  • Мнения: 5 475
Има и хора и хора. Културата, религията, семейството....оказват влияние върху личността, но тъй като няма 2ма души отгледани при еднакви условия няма и
общи за дадена нация
качества  Peace

 Peace  абсолютно на същото мнение съм!


# 7
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
От арабска страна е...  Simple Smile


 Laughing moгa da ti кажа , че мъжа ми не е еднакъв с останалите, както е и навсякъде по света. едно ги сближава-много са близки със семействата си. дори и да има някои, които го крият. така че за тези страни важи правилото, че взимаш не само мъжа, но и семейството и религията. така че хубаво го обмисли и опознай човека.

# 8
  • Мнения: 6 390
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=41202.0
eto edna mnogo stara, no mnogo vesela tema po temata  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
niama kredor  Peace

# 9
  • Мнения: 6 167
естествено, че има значение кой къде е расъл и пасал.
средата, националната култура, народопсихологията, семейната среда, която предава характерните културни модели в/у съответната личност. кой какъв е 'като човек' е  или ' всичко е индивидуално' е удобно обяснение, но нещата не опират само и единствено до това.

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 00:52 от Lennie

# 10
  • Мнения: 1 494
Мисля, че тук намаме достатъчно информация за начина им на живот. Създадени се ни едни представи, които не ме задоволяват. Затова ще съм благодарна на всякакво инфо за тях. По-отворени или по-затворени са от европейците? Лесно ли допускат други хора до личния си живот? И още от този род...
Абсолютно съм съгласна с "индивидуалните" особености, но все пак има и общи и определящи за даден народ.

# 11
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мима го е казала определено най-сходното за вси4ки араби-семейството е приоритетно и без него не могат-остават като дърво без корен и винаги рано или късно се връщат към корените си или ги търсят!а за индивидуалното мога безкрайно много да говоря, книга да напиша за магреба! питай по-конкретно, ако пък си нямате приказката на тема религия и ви тормози това, пак ме питай, имам добра теория, която се приема от умните и незакостенели мозъци, поне тука!а и диференциално може да се  говори-всяка страна си има особеностите!ей, лошо да се знае едно, друго да се 4ува от слу4айни попадения и непопадения, трето да се види масата, народа и манталитета на място!и едно е безкрайно важно- клю4 към хората, да ги разбираш, да ги приемеш и дадеш от себе си за да те приемат и те!

# 12
  • Мнения: 3 423
Да. Има разлика.
Отваряй си очите
на четири. Успех!

# 13
  • Мнения: 11 306
Точно тая тема щях да търся, ама си ме изпреварила Wink
Просто е култова по темата.

# 14
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Мисля, че тук намаме достатъчно информация за начина им на живот. Създадени се ни едни представи, които не ме задоволяват. Затова ще съм благодарна на всякакво инфо за тях. По-отворени или по-затворени са от европейците? Лесно ли допускат други хора до личния си живот? И още от този род...
Абсолютно съм съгласна с "индивидуалните" особености, но все пак има и общи и определящи за даден народ.

съжалявам, но не мога да те успокоя като ти давам генерално обобщена оценка за тях. много са различни. зависи от страната, от семейството, от интелигентността му. а и много зависи ти как ще се държиш с тях.
много е важно мъжа да може да балансира между семейството си и теб и да му е ясно, че сте различни. да не се опитва да те превъзпитава, както и ти него. да се приемате. това важи за всяка страна, когато се срещат различни култури.
най-важното - разяснете си нещата предварително. много е лесно да се влюбиш по тия страни Laughing, но ако не си духовно подготвен за различията и какво даваш от себе си, никога няма да си щастлива.

както каза Марси. кажи повече подробности, ако искаш така ще е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт