пареза на палеца

  • 774
  • 2
  •   1
Отговори
Вчера с ужас забелязах,че дъщеря ми(2 г.)не може нито да свива,нито да изпъва палеца на едната си ръка.Не мога да разбера от кога е,тъй като няма никакви външни особености,като оток или зачервяване,няма и никаква болка.За съжаление едва утре мога да я заведа на преглед при специалист и ще бъда благодарна на каквато и да е информация,от някой който се е сблъсквал с нещо подобно.

# 1
  • Мнения: 177
Съвсем същото открих на моята малка дъщеря преди няколко месеца. Както си играех с пръстчетата й, забелязах, че палеца на лявата и ръчичка си стои свит в ставата и не може да се разгъне. Много се притесних и я заведох на ортопед, който и постави диагноза Congenital trigger thumb. Не мога точно да го обесня  сега, но ако го напишеш в google, ще намериш доста информация по въпроса.
А иначе на нас ни казаха, че рядко детето се ражда така, по- често се получава след 4-6 месец. Лечението е оперативно с пълна упойка, но аз на този етап не бих подложила детето си на това, главно заради упойката. Има вероятност и да се израсте, така че, аз съм решила да изчакам докато стане на поне 4 години.

# 2
  • Мнения: 764
Моята племенница беше с такава диагноза на палеца.Мисля,че я водиха в Г.Баня и там лекарите казаха,че това е често срещано при децата.Направиха и операция,която не беше сложна и опасна,детето беше с някаква упойка,но беше будно,дори после говореше като пияничка и беше много смешна.Сестра ми каза,че е минало бързо.Това беше миналата година,т.е. племенницата ми е била на 3г.
Не се притеснявайте,не е нещо опасно!

Общи условия

Активация на акаунт