Гинекологът ми каза, ако искам да забременея по-лесно...

  • 89 667
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Гинекологът ми каза, ако искам да забременея по-лесно, преди секс да си правя промивки с хлябна сода, убивала киселинността и съпротивата на влагалището. някой от вас пробвал ли е, какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 1 464
Аз пък съм чувала че може да навреди,но незнам точно защо ,нека по-опитните да кажат.Може би убива естествената среда и влажност нужна за сперматозоидите

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Не си прави експерименти  Naughty Не прави промивки преди секс с хлебна сода.

# 3
  • Мнения: 9 074
Ако влагалището ти подържа естествена киселинност, което ще рече да нямаш инфекции и "гъбни" течения, не виждам смисъл и нужда да се правят подобни "експерименти".

# 4
  • Мнения: 1 335
Здравей weselata!
Относно промивките - по-голяма част от гинеколозите са категорично против промивките на влагалището (с каквото и да е). От една страна стои проблема с чистотата на дамския душ (няма как  да го почистиш така че да е стерилен и лесно могат да се развият бактерии, които да преминат в тялото ти). От друга страна е въпроса за нормалната среда, която се развива там - PH, киселинност, цервикална слуз и пр., което е особено важно за жена, желаеща да забременее. Именно цервикалната слуз е много важна за оцеляването и придвижването на сперматозоидите. Каквато и да е промивка я отмива; нарушава баланса на влагалището ако мога така да се изразя. Моля те погледни в библиотеката темите (особено за цервикална слуз, важно е). Сигурна съм, че ще намериш полезна информация.
Желая ти много скоро да се похвалиш с новина за бебенце! Успех!!   bouquet

# 5
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
    Според мен е абсолютно противопоказно да се правят промивки по време на опити.   

# 6
  • Мнения: 560
И моята гинеколоколожка ми каза чудесен начин за правене на бебе-

секс smile3508

# 7
  • Мнения: 2 936
Гинекологът ми каза, ако искам да забременея по-лесно, преди секс да си правя промивки с хлябна сода, убивала киселинността и съпротивата на влагалището. някой от вас пробвал ли е, какво ще кажете?

и кой е този ку-ку лекар...? виждам че си от Плевен...

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Ако средата на влагалището ти е по-кисела от нормалното, такива промивки наистина биха помогнали т.к. киселата среда убива сперматозоидите.
С дъщеря си забременях след две години опити в деня, в който за първи път направих такава промивка.
На твое място бих пробвала - не вреди чак толкова, въпреки, че и това, което ти пише arcana е вярно. Най-добре пробвай през месец.
kamelia77, лекарят хич не е ку-ку. В доста книги се препоръчва същото и има логика.
Между другото и преди са се водили подобни спорове Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Понеже си нямам работа и безделнича Grinning, ще ви цитерам от "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае:
"Спермата е алкална среда /сперматозоидите не могат да живеят в кисела среда/. Според степента на киселинност или алкалност, сперматозоидите ще живеят или ще бъдат унищожени. Първите жертви са сперматозоидите У, понеже са по-неустойчиви.  Това означава, че ако влагалището е по-алкално, сперматозоидите У имат шанс и вие може би ще родите момче. Обратното - ако влагалището е с по-силна кисела реакция, ще оцелеят само сперматозоидите Х и ще родите момиче. Ето защо съветват жените, които искат да родят момче, преди сношение да правят промивки на влагалището с воден разтвор на сода бикарбонат. За тези, които искат да родят момиче - разтвор от вода и оцет. Резултатът естествено съвсем не е гарантиран"
т.е. р-р със сода наистина променя киселинността на влагалището. Когато тази киселинност е по-висока от нормалното /и унищожава сперматозоидите/, такава промивка би помогнала.

И още нещо... По аптеките се продават спец. ръкавици за определяне рН на влъгалището. Така вече ще е ясно, дали такава промивка би била от полза или по-скоро ще навреди.
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=probzab&Number=194406 … part=all&vc=1

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 12:07 от Лекси

# 10
  • Мнения: 565
Наскоро една колежка пък ми каза че когато са правили опити за бебе и няколко месеца не е ставало отишла на доктор и й казал да пие витамин А. Не знам дали от това но забременяла тогава когато почнала до го взема. Някой знае ли нещо по този  въпрос.  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
Високи дози вит. А са вредни през първото тримесечие на бременността - могат да доведат до увреждания на плода, така че има риск.
По принцип припоръчват геритамин /вит А + Е/, но според мен е рисковано.

"По време на бременност бъдещите майки трябва да бъдат особено внимателни с приема витамин А. Дневни дози от 10 000 IU (количество, срещано в някои добавки от мултивитамини и минерали) през първите три месеца от бременността са свързвани с висок риск от вродени дефекти."

http://www.tialoto.bg/article.php?cat=19&id=2105

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 08:27 от Лекси

# 12
  • Мнения: 7 716
Герикапс /съдържа вит. А и вит. Е/ е добре да се взима, но само до овулацията!

# 13
  • Мнения: 565
Благодаря ви за информацията момичета! Стана ми ясно. и аз така разбрах че се взима до овулация преди евентуална бременност, а след това фолиева киселина до 3-я месец. yes

# 14
  • София
  • Мнения: 1 555
Благодаря ви за информацията момичета! Стана ми ясно. и аз така разбрах че се взима до овулация преди евентуална бременност, а след това фолиева киселина до 3-я месец. yes

katalina Фолиевата киселина е хубаво да се взима и по време на бебеправенето, най-добре е 2-3 месеца преди забременяване. Така че пий си я постоянно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт