Домашна торта в детски клуб - може ли?

  • 3 243
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 175
За рожденият ден в детския клуб се разрешава торта внесена отвън, но не съм сигурна може ли тортата да е домашна. Нали в яслите и детските градини не разрешават - по някакви хигиенни и здравни съображения и изисквания.
Не се сетих да питам по-рано, в самия клуб  Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Никога не съм чувала в клуб да искат сертификат за датата на производство на тортата /докато в ДГ го правят/. Не вярвам да имаш проблеми. Но най-добре се обади в клуба.

# 2
  • Мнения: 1 734
Че защо да не може, не виждам никакви по-особени причини. Все пак в клуба не носят отговорност, ако нещо се случи на децата, както е в детските градини. За това там не дават, но в клубовете отговорност носят родителите, така че не би трябвало да ти направят проблем.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 175
Дано сте прави, нещо аз сигурно се умопомрачавам вече от мисли и притеснения  Embarassed За обаждане в клуба е късно, защото отварят в 10, а нашето парти е от 11.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Дано сте прави, нещо аз сигурно се умопомрачавам вече от мисли и притеснения  Embarassed За обаждане в клуба е късно, защото отварят в 10, а нашето парти е от 11.
Не се притеснявай, а се наслаждавай на празника на детето   bouquetДа ви е живо и здраво!
Моля те, пиши подробности( как е било партито, в кой клуб), че и ние сме на тази вълна  и аз само умувам и се чудя:pray:
Весел празник!

# 5
  • Мнения: 6 206
При мен не разрешавам.
И винаги искам сертификат на ХЕИ, дори бях се зарекла да искам големия сертификат с технологичното описание на продукта, но после смекчих нещата и сега ми стига само малката бележката.
Това че не иска демонстративно, не значи, че не се проверява, достътъчно е да отвориш тортата и виждаш бележката, ако не я видиш, тогава питаш. Не е необходимо с навъсена физиономия като лелките от градината да посрещаш хората с "а вие сертификата носите ли си?" Close

# 6
  • Мнения: 3 271
Ходили сме в доста клубове, никъде не са позволявали домашна торта. Ако изобщо се съгласят да е донесена отвън, а не поръчана при тях, то искат да е със сертификат. Мога да изредя клубовете, ако искате.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 175
Абе минахме този път с домашната, ама ще си знам вече, а и мамите на които им предстои да си имат едно наум. Не ни правиха никакъв проблем хората
.
В този клуб се разрешаваха внесени отвън, но пишеше в скоби "от любима сладкарница", което ме наведе на мисълта, че вероятно не позволяват. Уви тази мисъл ми мина доста късно.

Милена на мен ми е интересно в клубовето където не разрешават, това достатъчно ясно ли е казано, ако помниш де.

# 8
  • София
  • Мнения: 900
Миличка дъщеря ми е вече тинейджърка,
но това лято имахме подобно изживяване
Тя пожела парти в дискотека - до 21.30ч.
От заведението изрично ни предупредиха за тортата - направо бях изумена  #Crazy,
което всъщност е добре за нашите деца  Peace
Майтапа падна със сладките
съпруга ми отдава под наем помещения на известна сладкарска компания, х
ората ни направиха жест и вкуснотийте бяха в голяма кутия, но без срок на годност - ами те просто бяха приготвени специално за нас  newsm78
Поозорихме се и истински се изненадах, че следят за такива неща, но вече и аз имам едно на ум  Peace

# 9
  • Мнения: 6 206
ората ни направиха жест и вкуснотийте бяха в голяма кутия, но без срок на годност - ами те просто бяха приготвени специално за нас  newsm78
Това без значение ако ще и за у тях си да ги бяха правили, трябва да издадат бележка с дата и час на производство...
Да не подхващам темата, че артикула трябва да е технологично одобрен от ХЕИ и дори и това е възможно да се иска.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и аз съм пообиколила доста Парти клубчета. Не знам някъде да разрешават дом. торта.  Naughty

Но ако все пак това ти е в главата, като свърши партито им загъваш по 1 парче от тортата на дечицата Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 6 175
Но ако все пак това ти е в главата, като свърши партито им загъваш по 1 парче от тортата на дечицата Wink

A-а-а точно така щеше да стане в крайна сметка. И ако съм знаела по-рано хич нямаше да се захващам. Но така е като ми е за първи път такова празнуване...затова казвам, че трябва ясно да е казано и за разсеяни като мен.
Просто се запалих по форума с тортите и видях подходящ повод - вложих много усилия и старание и наистина щеше да ми е гадно.
Но пък и хората от клубовете са си прави. Просто за мен беше новост за която предположих именно защото съм чела за детските градини тук във форума. Ако не ползвах нет - нямаше и да се сетя.

# 12
  • Мнения: 3 271
Милена на мен ми е интересно в клубовето където не разрешават, това достатъчно ясно ли е казано, ако помниш де.

Имаме си любима сладкарница в кварталадо блока, много хубави, вкусни и на чудесни цени неща правят. Покрай тях спрях да се старая с торти у дома  Embarassed Mr. Green Иначе за детската градина поръчваме от 100 г сладки, защото правят всичко, което е хрумвало на децата ми, а и имат 2 пълнежа, които алергичният ми син яде без проблеми.
Така че съм питала на всички места, на които ходим, някои позволяват, но държат на сертификат (Барбарони 1 и 2, Смехорани, МакДак, ОМВ), други настояват да е поръчана при тях (Ментов носорог, Джими'с). Била съм на рожден ден в Мики Маус, където приятелката ми носеше домашна торта, но там имам подозрения, че просто са им по-близки (приятелски) отношенията.

А се казва ясно като попиташ (винаги питам предварително). Миналият март дъщеря ми си беше харесала една в 100 г далеч преди рожденият си ден, празнувахме в Ментов носорог (никога повече!), не ни позволиха да донесем тортата от там, въпреки, че работят с тази сладкарница, искаха да се поръча при тях (за по почти 1 лв повече на парче  Twisted Evil ), но съответно намяха огромният избор, който ти предоставят в 100 г.

Отплеснах се. Радвам се, че държат на сертификатите. Ядосвам се като правят гореизброените простотии. Но в този случай нямах избор (дълга история)

Общи условия

Активация на акаунт