спешно - нужда от съвет

  • 1 027
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4
Дъщеричката ми е на 10 месеца и половина. Току-що видях, че има температура 38.5 и й дадох Калпол. Самата аз също боледувам от грип. Вече минава 18.00ч. а  и личната лекарка я няма. Моля за съвет какво да правя.

# 1
  • Мнения: 1 883
Изчакай да видиш дали се повлиява от Калпъла и тогава предприемай нещо друго. Хубаво е да я види лекар , че върлува грип , който е мнооого гаден  ooooh!

# 2
Ако ти е за първи път такава температура и се притесняваш за през нощта - купи си нурофен (ибупрофен) и течен аналгин. Това последното го давам при температура над 39,5, а при сина - над 39, защото той лесно вдига 40.

Можеш да редуваш през 3 часа Калпол (Панадол, или Парацетамол - активното вещество е все парацетамол), Нурофен, течен аналгин - това в случай че не можеш да укротиш под 39,5. Ако се задържи 38,5-39,5 можеш да редуваш калпол с нурофен през 4 часа.
Но всичко изброено дотук изисква поне 40 минути преди да започне да действа. Затова ако много рязко почне да качва - мокри кърпи на китките и около глезените, на челото също. Изобщо където даде можеш да охлаждаш, но не със студена вода, а с хладка. Може и оцет да сложиш, но понякога не дацата им се гади от оцета. Гледай да даваш много вода да пие - също охлажда.

Но не съм лекар. Лекарското мнение е с предимство, знаеш си това.

# 3
  • София
  • Мнения: 276
Посъветвай се с лекар при първа възможност, но ако не си давала до сега течен аналгин, не давай, без лекарско предписание, защото има възможност от сериозни последствия, ако детето се окаже алергично към него. Аз почти винаги ползвам теч. аналгин, за да да сваля Т. на сина ми, но той няма алергия към него.

# 4
  • Мнения: 3 447
Течният аналгин наистина е крайната мярка. При моето дете например парацетамолът (Панадол, Ефералган) не действа, оправям го с Нурофен. Добре е да е колкото може по-леко облечено, за да не прегрее и да не получи гърч. Моето съм го оставяла само по памперс, но все пак е било по-голямо, над година. Другото, което е ефикасно при нас - вана с температура около 36 градуса. При всички положения обаче го следя да не настръхне, да не почне да трепери и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 4
Току-що се връщаме от спешната помощ. Изписаха ни Ефералган на свещички, нурофен, Аугментин (имам спомен да съм чела за някакви резерви към него) и да продължаваме и с Калпол. Благодаря за помощта!

# 6
  • Мнения: 1 883
Току-що се връщаме от спешната помощ. Изписаха ни Ефералган на свещички, нурофен, Аугментин (имам спомен да съм чела за някакви резерви към него) и да продължаваме и с Калпол. Благодаря за помощта!

Разкажи какво стана , какво казаха ? Други симптоми , освен ТП има ли?

# 7
  • Мнения: 2 237
A Aугументина защо ти е,да не би да сте с бактериална инфекция ? Thinking
Аз лично бих изчакала с АБ или поне бих направила изследвания.
Бързо оздравявайте и дано всичко е наред !  bouquet

# 8
dai te4en analgin no kolkoto kilograma e deteto tolkova kap4ici

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
е сега, веднага Аугментин newsm78

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 726
Току-що се връщаме от спешната помощ. Изписаха ни Ефералган на свещички, нурофен, Аугментин (имам спомен да съм чела за някакви резерви към него) и да продължаваме и с Калпол. Благодаря за помощта!
Свещичките ефералган и Калпола съдържат парацетамол- така че не заедно, можеш през 4 часа. По добре редувай Калпола с Нурофен сироп ако поддържа температура.Аз слагам свещички само по изключение при по-висока температура.
Бързо оздравяване

Общи условия

Активация на акаунт