кои са любимите ви книги на стивън кинг?

  • 6 273
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
обожавам стивън кинг Joy.всяка негова книга,която ми е попадала,съм препрочела десетки пъти.но има и доста,за които дори не съм и чувала newsm78,затова разчитам на вас.и дано успея да ги намеря в книжарниците baby_neutral.а иначе съм силно впечатлена от:
"то","сияние","живата факла".


пс:може и да е имало подобна тема,но търсачката за пореден път отказва да работи #Cussing out,доста е изнервящо

# 1
  • Мнения: 2 270
аз харесвам -мъртва зона/може би защото ми беше първата негова книга ,която прочетох.Гробище за дом любимци ме беше потресла/големият ми син беше на годините на героя/Мъглата също много ми хареса.Сиянието,талисманът/класика/.Общо взето всички ,които съм чела са ме впечатлили по някакъв начин

# 2
  • Мнения: 1 416
"То" ми е любимата книга на Стивън Кинг. Защото е история за приятелството и силата. Мечтаех да съм част от "Клуба на неудачниците" и се чувствах много свързана със седмината герои на "То"...
Велика детска книга!  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 25 551
Също и "Изкуплението Шоушенк", "Зеленият път", "Дългата разходка"...

# 4
  • Мнения: 655
"Мъртвата зона" и "Живата факла". И при двете, след като ги прочетох,имаше нощи когато не съм спала от страх. Embarassed newsm43

# 5
  • Мнения: 3 098
"Мъртвата зона".
Препро4итала съм я хиляди пъти.

# 6
  • Мнения: 14 483
мъртва зона
тайна градина, таен прозорец - не съм съвсем сигурна в заглавието, наскоро джони деп игра във филма по тази книга. докато я четох наистина можех да изперкам
гробището за домашни любимци ми беше адски гнусна и противна
преди го четях сега вече няма да ми издържат нервите

# 7
  • София
  • Мнения: 630
Любим автор ми е. 
"Гробище за домашни любимци" ме е впечатлила най-много. След това "То".  И "Сейлъм'с  Лот", разбира се.Има и една поредица Особени сезони - много е добра. В момента чета последната част на Тъмната кула (като цяло съм със смесени чувства; някои части ми харесват, други не толкова).
Книгата, която прочетох най-трудно (много депресираща и ужасяваща) е "Играта на Джералд".
Тук има негова библиография Wink

# 8
  • Мнения: 660
"Сияние" ми е любимата. Мисля, че тя беше първата книга на Кинг, която прочетох. Иначе - "Изкуплението Шоушенк" и "Зеленият път" са 2 от любимите ми филми. Книгите не съм чела  Embarassed Но ще поправя това в скоро време, обещавам!  Naughty

# 9
  • Мнения: 6 472
На времето много четях Стивън Кинг, но после нещо престанах да съм му такъв фен. Фаворит ми остана Мъртвата зона.

# 10
  • Мнения: 1 258
"Мизъри" си остана най-впечатляващата за мен книга.Като се има предвид,че въобще и не съм зачитала по-ужасяващите.Дълги години не бях чела нищо,докато миналата година не го преоткрих със "За писането"-автобиографична,публицистична и много по-истинска.

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 17:15 от Trislon

# 11
  • Мнения: 6 315
"То", "Мъртва зона", "Очите на дракона" и др.

# 12
  • Мнения: 1 063
Чак любими ... харесвам няколко разказа (трябва да погледна в книгата за заглавията), "То".
И разбира се "За писането", която май ще влезе към любими книги от този автор. Препоръчах я на преподавали по литература!

# 13
  • Мнения: 46 477
"Мизъри"  newsm48

# 14
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
И аз съм голям фен на Стивън Кинг. И на мен страшно ми хареса "МИЗЪРИ"  , но и другите му ми са много интересни . Чета ги на един дъх

Общи условия

Активация на акаунт