5 дневно бебе колко трябва да яде?

  • 1 106
  • 14
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Мили мами, моето синче е на 5 дни. Днес една приятелка донесе кантар и правихме пробно кърмене.
Нормално ли е бебето да изяжда по 100 грама кърма на хранене (следобедно кърмене)?
Че днес вече няколко пъти звънях на педиатъра за какво ли не и сега ми е неудобно и за това да питам  Embarassed

# 1
  • Мнения: 566
Честито бебче
смятам че 100гр са много на бебе на 5 дни, доколкото знам е нормалко около 50гр, но нека и др мами кажат, да не бъркам аз

# 2
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Ами аз не мога да преценя колко изяжда, защото суче от гърдата ми, а за нищо на света не бих се изцеждала и да му давам от шише...

# 3
  • Мнения: 8 242
Честито ти бебче   bouquet
Защо туй пробно кърмене  newsm78 Да си папа бебока колкото и когато иска. Колкото по-малко го мериш и теглиш, толкова ще си по-спокойна, вервай ми  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 153
Честито ти бебче-да ти е кротко и добричко  bouquet,а какво значи''трябва'' ,колкото му се яде толкова,щом то се чуства добре м/у кърменията значи всичко е ок.

# 5
  • Мнения: 2 829
Честито бебче,да ти е живо и здраво!
На въпроса ти-не знам- до ден днешен нямам идея нито колко пъти на ден яде, нито колко време, нито колко изяжда моето синче. Но резултатите са добри-бебчо е здрав, спокоен, усмихнат и едричък за възрастта си.
Зарежи кантари и часовници и си кърми на воля когато усетиш че има нужда! Най-хубавото е че гърдата служи не само за нахранване а еи за успокоение, приспиване, лекарство- какъвто и проблем да има бебето ти-ти винаги имаш лекарството под ръка! Много е лесно и удобно!

# 6
  • София
  • Мнения: 369
yanast го е казала супер! и аз така Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 252
Бебетата не изяждат всеки път едно и също количество кърма. Т.е. това, че на едно мерене яде 100 грама, не значи, че всеки път ще яде по толкова. Кърми детето, когато и  колкото поиска. Няма опасност от претоварване на стомахчето му, ако му е дошло в повече то ще повърне.
Спри пробните кърмения - абсолютно безсмислени са.  Peace

# 8
  • Мнения: 423
Правилно са ти казали другите, че бебчетата не изяждат еднакво количество на всяко кърмене, че няма как да преядат с кърма, и че ще ти е много по-спокойно не като знаеш точно колко е изяло, а че просто се е наяло и т.н. Аз се включвам само да ти кажа, че и ние бяхме така, на 6 дни изяждаше 110 гр. (все още бях в родилното и там съм го теглила). Та там ми казваха, че по стандартите за хранене с АМ, е доста. Но и че щом изяжда толкова, значи че точно от толкова има нужда. Нормално е.
Пък и това количество той съвсем доброволно си го изяждаше, не съм му го наливала аз в гърлото, а даже не е и връщал след кърмене. Mr. Green Това в кръга на шегата естествено.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 056
Ноеми, честито бебенце, да ти е здраво и спокойно. Ако искаш успешно да го кърмиш дълго време трябва най-вече да вярваш, че ти и твоята кърма сте всичко, което му трябва за 6 месеца напред! Не слушай педиатрите сляпо за всичко(дано да си прочела вече БИБЛИОТЕКАТА  на форума).
Ето моите "правила" за успешното кърмене, което продължава все още :

1.Никакъв режим - сучи когато и колкото си поиска, включително и нощем.
2.Никаква вода, камо ли със захар.
3.Никакви залъгалки
4.Никакви сокчета 2-рия месец и пюрета 4-тия - само кърма до 6-тия.
5.Никакви кантари и таблици с кг.и см.
6.Ако има проблем - питам опитните мами-кърмачки във форума.

Наслаждавай се на тези моменти и не се притеснявай излишно за неща, които не са проблем!
Честито, чао засега.

# 10
  • Мнения: 855
Напълно съгласна съм с ludmilana  Peace
Щом бебчето е спокойно и видимо изглежда добре, не ти трябват теглилки, нека си яде колкото иска. На консултацията на 1-вия месец ще видите колко сте качили, не е нужно да го теглиш след всяко хранене.
Ние успешно се кърмим вече 4 месеца, без вода сме и на поискване, никакви режими и др. такива глупости  Peace

# 11
  • Мнения: 3 718
Честито бебче, да ти е живо и здраво.
Тези мерки и теглилки все пак не са закон, разни бебета- разни идеали  Grinning Не сме ги правили по калъп, нали. Когато и аз си задавах същите въпроси, тук някъде прочетох, че е по добре да гледам бебето, а не кантара. Ако мокри пелените често, при положение, че е само на кърма, значи си хапва достатъчно. Аз не знам по колко изсуква моето бебе, защото има много променливи фактори, но пък човека е видимо доволен и това ме успокоява.

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Добре, де, мами, а как успявате да се наспивате?
И как разполагате с времето си?
Имате ли идея утре по кое време ориентировъчно ща огладнее, за да може да поемете някакъв ангажимент?
Педиатрите съветват съвсем обратното... много объркващо Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: X
Ноеми, честито бебенце, да ти е здраво и спокойно. Ако искаш успешно да го кърмиш дълго време трябва най-вече да вярваш, че ти и твоята кърма сте всичко, което му трябва за 6 месеца напред! Не слушай педиатрите сляпо за всичко(дано да си прочела вече БИБЛИОТЕКАТА  на форума).
Ето моите "правила" за успешното кърмене, което продължава все още :

1.Никакъв режим - сучи когато и колкото си поиска, включително и нощем.
2.Никаква вода, камо ли със захар.
3.Никакви залъгалки
4.Никакви сокчета 2-рия месец и пюрета 4-тия - само кърма до 6-тия.
5.Никакви кантари и таблици с кг.и см.
6.Ако има проблем - питам опитните мами-кърмачки във форума.

Наслаждавай се на тези моменти и не се притеснявай излишно за неща, които не са проблем!
Честито, чао засега.
Е това е истината........
А на въпросите ти-наспивам се защото детето ми спи почти цяла нощ,и почти до обед -като се буди за кърмене,без да се разсънвам давам цица и заспивам пак.....не го мъча с вода,защото там ефекта е следния-даваш водата успокояваш временно положението и след малко рева е по-силен/личен опит/,но като се замислиш ти би ли могла да спиш гладна,а и бебетата не познават часовника за да знаят кога не трябва да огладняват...........С времето си разполагам/за лично време говоря/ когато се отвори пролука-но съм с ясното съзнание,че децата са на преден план и е по-лесно аз да се съобразявам с тях,а не те с мен...Ангажименти приемам по-всяко време на деня,защото тъй или иначе бебо е с мен-ако огладнее просто го кърмя/това с кърменето извън вкъщи е страшно само първия път/и така....само не се плаши и не месли,че другите варианти/АМ,режими и т.н. педиатърски и приятелски съвети/ са по-лесния вариант-не са............кърменето си е мързелива работа Wink
А за съветите на педиатрите-просто предпочитам да замълча ooooh!

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Добре, де, мами, а как успявате да се наспивате?
И как разполагате с времето си?
Имате ли идея утре по кое време ориентировъчно ща огладнее, за да може да поемете някакъв ангажимент?
Педиатрите съветват съвсем обратното... много объркващо Rolling Eyes
Ти сериозно ли питаш  Wink
Ако си изморена лягаш и спиш, използвай например съня на бебето, за да си отпочинеш. Домакинската работа няма да избяга, или прехвърли част от нея на половинката например. И до днес използвам кърменето като повод да си полегна за малко Mr. Green Нощем съм решила проблема, като леглото на дечко е залепено за семейното и така с малко маневри кърмя легнала и не се налага да ставам.
Хубаво, твоето бебче е още прясно-прясно, (да ти е здраво и честито Hug
 ще мине малко време, докато си изгради собствен ритъм. Ще има периоди на "скок в растежа" когато ще се наляга по-дълго или по-често да кърмиш, но това е нормално и всички сме минали по тоя път.
Естествено, че педиатрите съветват, нали за това са учили и вземат заплата. Въпроса е дали ти ще послушаш тях или собственото си дете. Wink
А защо се притесняваш за ангажименти, 1 от възможностите е да вземеш бебето с теб, ако е наложително да излизаш, и да го накърмиш при нужда на някое закътано местенце.
Ако пък имаш възможност отложи това онова, нали знаеш разни хора разни приоритети.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт