Отказва да яде от шише и лъжичка-моля за съвет!

  • 355
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здрвеите мамчета,предварително се извинявам ако има подобен-обсъждан проблем.
Дъщеричкат ми е на 4м и13дни изцяло е на кърма и досега не сме имали проблеми-в смисъл че когато ми се наложи се изцеждам и тя си хапва от шишето без проблем,но от една седмица насм че даже ималко повече отказва категорично както шише така и лъжичка.За лъжичката мисля че може би е признак че не е готова да се захранва/не че мисля да го правя-поне до 6м./ но каква е причината да се дърпа и плаче неистово като усети че и се предлага шише вместо гърда?
 Много ви моля за съвет Praynig
Благодаря предварително!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Например - че детето расте и вече усеща разликата между шише и гърда Laughing Не са редки случаите, в които бебета, които безпроблемно са съчетавали гърда и шише, внезапно развиват ясно предпочитание към едното. Във вашия случай е по-добрия вариант, защото така кърменето не страда Grinning
Ако нежеланието да яде от шише ти причинява неудобства (примерно ако се налага да ходиш на работа или изпити или имаш редовни излизания от къщи), може да предложишщ изцеденото мляко с чашка. Предвид че бебката е на 4,5 месеца, вероятно вече ще може да пие от чашка с накрайник.

# 2
  • Мнения: 88
Благодаря ти много hedrabouquet
Веднага ще вземем чашка и ще пробваме-дано и хареса,ако пък ли не здраве Wink-ще си ходим като скачени съдове и аз няма да мога да си върша останалите задължения-НО за малчо всичко си заслужава!

Общи условия

Активация на акаунт