Добро наддаване от кърма - има ли опасност от рахит?

  • 635
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Моля ви за съвет, мами!
Бихте ли споделили кога има място за притеснение от рахит?
Не мога и не искам да ограничавам бебчето си от кърма. Миналия месец беше наддало 1.550 кг , а сега за 15 дни е качил 500гр.
Знам,че има и по-големи наддавания. Моля ви за вашия опит.
Давам редовно 2 капки вигантол на ден.
Очаквам ви с нетърпение.

# 1
  • Мнения: 1 081
Не мисля, че е редно да си ограничаваш бебето!Достатъчно е малко, за да не яде от "лакомия", а точно толкова, колкото му е необходимо. Моят син също наддаваше доста, но то си е до дете. Доколкото знам признаците за рахит за потни ръчички и крачета, и мека главичка. Казват, че рахитичните бебета ревяли повече. Но е най-добре да се консултираш с педиатъра си. В краен случай ще ти завиши дозата Вигантол.

# 2
  • Мнения: 753
Благорадаря. Той на всеки преглед го гледа, но все пак казва,че много наддаваме:)

# 3
  • Мнения: 1 896
Ти и вигантол даваш и пак се притесняваш?
Споко, даже без вигантол ще е добре човекът, но щом предпочиташ да се презастраховаш, съвсем няма място за тревога.
Няма да имате рахит - при изключително кърмени до 6 месеца бебета почти не се среща, а и я гледай каква е пролет навън. Ако излизате по малко всеки ден, може да си сигурна че по-здраво бебе от твоето в махалата няма!  Grinning
Не му мисли толкоз, те някои лекари все не са доволни - бебетата все наддават или много малко или твърде много, угодия няма.
Пу-пу-пу все така добре да вървят нещата при вас, пък и при другите бебоци.  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 8 242
Не се притеснявай.. Не е единствения фактор бързото наддаване! Тони качи първия месец 1.900 кг, а втория - 1.200.. Понеже е лятно бебе вигантола го давах малко през ден-през два  Blush ..
Педито да си мери там  Crazy .. то наистина угодия нямат.. Туй бебетата да не са математика бе  ooooh!

# 5
  • Мнения: 753
 Simple Smile Благодаря ви.
А иначе навън сме всеки ден по 1 1/2 - 2 часа. Само при силен вятър не сме. А при дъжд сме на балкона.
Мерси за успокоението.

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 20:48 от Yanaa1977

# 6
  • Мнения: 139
Моята маймунка е изключително кърмена и първия месец наддаде 1.6кг а втория месец 1.250кг.  Давам вигантол и излизаме и тука се зачудвам дали не прекаляваме с излизането.......правим разходки от по 4-5 часа  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 829
И моя бебок наддава като за световно, аз и вигантол не давам и пак няма рахит. Напомням на докторкта да провери всеки път, излизаме всеки ден и си го следя бебока, но не бих го оставяла да гладува за да се впише в някакви норми. Да не би възрастните хора да са всичките еднакви? Защо трябва всички бебета да са точно по норма?

# 8
  • Мнения: 753
Ами през по-хубавите дни и ние сме правили разходки от по 3 часа, а и два пъти от по четири,но с междинно кърмене при майка ми Wink,че не издържаме...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 252
Не мисля, че има опасност. Синът ми е от добре растящите кърмачета с тази разлика, че аз и Вигантол не давам. При възможност излизаме на разходка в парка или на Витоша.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 569
И аз все от това се притеснявам, че и ние сме 8 кг. Аз съм имала рахит, а тука някъде четох, че рахитът бил и наследствен  #Crazy Не ми се вярва.
Досега педиатърката и дума не е обелила за рахит, а всеки път я пипа по главичката. Също давам по 2 капки Вигантол, рядко пропускам.

# 11
  • София
  • Мнения: 401
На нас ни казаха,че има рахит и да давам вече не по 2 ,а по 3 капки дневно!Качва по около килограм на месец - сега е 7150гри и е само на кърма(от 4-5дни давам пюре от тиква и ябълка)!Малко съм притеснена с този рахит.....

# 12

Общи условия

Активация на акаунт