Подути лимфни възли

  • 16 248
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 793
Ще се опитам по-накратко да обясня това, което ме притеснява. Преди повече от седмица, както се пресягах да взема едни бумаги и нещо ме преряза отзад на лопатката. Не знам нерв ли се прискрипа, нещо ли разтегнах, но болката не мина веднага, а и започнах да усещам изтръпване на ръката. Вечерта обаче забелязах, че лимфните възли при подмишницата са подути и ме болят при допир. Имаше и леко зачервяване. Още на следващата сутрин отидох на лекар /джи пи, че тук първо на такъв се ходи/. Обясних му всичко, което сега написах тук. Провери гърдата за бучки или топченца, но каза, че всичко е наред. Потвърди, че това са наистина увеличени лимфни възли и според него причината е била бръсненето на подмишниците. Била съм се порязала и затова са се подули. Аз му казах, че не съм забелязала да съм се порязала, но той каза,че дори и едно съвсем миниатюрно порязване може да доведе до това. Изписа антибиотик и каза ако до 5 дни не усетя подобрение пак да отида. Още на другия ден подутината беше спаднала, червенината я нямаше и нищо не ме болеше. Само ръката усещах все още изтръпнала. Мъжът ми ме разтриваше на гърба и точно при допир лопатката ужасно ме болеше. Когато натиснеше там и ръката започваше още повече да изтръпва. Сега , след вече седмица, почти всичко е минало и само като вдигна нещо тежко започва пак да ме боли ръката. Иначе не.
Аз, въпреки подобрението, на 5 ден отидох пак на лекар и исках да ми пуснат изследвания на кръвта. Отказаха ми. Нямало нужда. Щом антибиотика е подействал значи няма проблеми. Освен това преди цикъл се случвало също да се подуят лимфите, така че не било проблем и нямало повод да се притеснявам. Да, ама до сега преди цикъл никога не са се подували лимфните ми възли. Аз въпреки всичко си настоявах за изследване, но така и не се съгласиха да ме пратят.
Много объркано стана и много дълго, но дано някой го прочете и ако е минавал през подобно нещо да сподели. Имам ли повод сега да се притеснявам или не? Трябва ли въпреки всичко да си направя изследвания? Това разтягане на мускул или прищипване на нерв /или каквото и да се окаже/ дали може да е причина да се подуят лимфите? Притеснена съм. А и системата тук е толкова тромава, че въобще не знам кога и как ще ме огрее за изследване.

# 1
  • Мнения: 741
Винаги преди цикъл ми се подуват лимфните възли под мишниците.Стават като топчета,които са доста болезнени.А също имам и изтръпване на една от двете ръце.,Появява се около седмица преди цикъла,обикновено на 2-3 ден от началото преминава.Всичко е от хормоните.

# 2
  • Мнения: 1 793
Благодаря ти, че сподели. И аз съм склонна да мисля, че сигурно е от това. И уж вярвам на лекарите, но все пак си остава едно съмнение. А и като не ми се е случвало до сега да ми се подуят лимфните възли преди цикъл и съвсем се изплаших.

# 3
  • Мнения: 215
Здравейте!
Извинявам се че нахлувам така в темата, но и аз се срещнах с този проблем, само че при сина ми. Има подути лимфни възли, правиха му кръвни изследвания, няма отклонения. Лекаркате се усъмни за инфекциозна момнонуклеоза и назначи, чернодробни, оказа се че  и там нещата са  в нормите. Той също ми се оплаква че го болят ръцете, ама като е толкова малък не може да обясни къде и каква точно е болката. Много съм притеснена. Утре отново ше му вщемат венозна кръв за изследване.
Тои прекара варицела и веднага след това грип и аз се съмнявам да не е някаква остатъчна реакция от тези заболявания. Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам да сподели.
Благодаря предварително!

# 4
  • Мнения: 1 793
Дани, и според мен е някаква остатъчна реакция от варицелата и грипа. Щом изследванията са добри и всичко е в норма значи няма за какво да се тревожиш. Но дано има някой друг се включи за инфо.

Общи условия

Активация на акаунт