Промени ли се цвета на очите?

  • 1 802
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Искам да попитам мамите дето са спрели да кърмят, след като спряхте промени ли се цвета на очичките на бебоците? Мойта маймунка е със сиво-сини очи и се чудя дали ще останат такива /на което се надявам/ или като спрем да се кърмем ще се променят newsm78

# 1
  • Мнения: 982
Аз още кърмя,но цветът на очите е различен от преди година,например.До 7-8 месечен му бяха синьо-сиви,каквито са моите,а сега са зелено-кафяви newsm78.Кога ли ще видим окончателния им цвят?

# 2
  • Мнения: 277
Аз питах нашия лекар и той каза, 4е о4ите могат да променят цвета си до 1 год.
Ина4е и ние все още се кърмим и не мога да ти дам то4ен отговор.

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Нали не вярвате сериозно на поредните бабини девитини за цвета на очите?

# 4
  • Мнения: 1 735
Аз още кърмя,но цветът на очите е различен от преди година,например.До 7-8 месечен му бяха синьо-сиви,каквито са моите,а сега са зелено-кафяви newsm78.Кога ли ще видим окончателния им цвят?
Съвсем същото е при нас.
Аз съм със сиво-сини очи, Мила беше със същите. Но сега са зелено-кафяви.Доста са мътни и ми се струва, че още ще се променят, какви ще станат обаче не знам. Thinking А още кърмя, така че не виждам връзка. Rolling Eyes

Нали не вярвате сериозно на поредните бабини девитини за цвета на очите?
Аз също смятам, че са бабини девитини.  Sunglasses

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Не. От раждането му са сини и продължават да са такива. Спрях кърменето на 1 г. и 4 месеца.

П.П. Разбира се, че са бабини деветини! Mr. Green

# 6
  • Мнения: 5 026
 Аз още кърмя, но цвета на очите му се фиксираха кафеви още към 5 месец.

# 7
  • Мнения: 330
Като се роди очите и бяха тъмно сини-такива бяха дори преди да започна да я кърмя. И аз и съпруга ми сме с кафеви очи, двамата дядовци обаче са със сини.През цялото време докато кърмех /до края но 8-ия месец/ цвета им остана същия, макар че доста познати казваха че ще се променят и най-вероятно ще станат кафеви след като спра да я кърмя.
Нашата лекарка казваше , че цвета на очите се определя до към края на първата годинка.
Сега сме на 1 г. и 7 м. - без абсолютно никаква промяна на очите-останаха си тъмно сини.
 smile3521

# 8
  • Мнения: 139
абе аз питах две познати техните с раждането са били с кафяви очи............ и ние се кърмим ама не са и мътни очичките. Дано да си останат такива  Praynig

# 9
  • Мнения: 8 242
Ако са сиво-сини а вие сте с кафеви, към 4 месец ще започнат да потъмняват най-вероятно.. Поне от бебетата около нас това съм забелязала..
А иначе - цвета на очите се установява горе-долу до към годинката или малко по-късно.. А едно време бабите определено са КЪРМИЛИ поне до тогава.. Тъй че не са бабини девитини  Naughty
На тони са сини откак се е родил, но не вярвам да се пороменят занапред, защото с баща му и двамата сме с такива  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 942
Нашите пък от раждането са си кафеви и изобщо не са се променяли  Simple SmileИ не вярвам да се променят след като спрем да се кърмим

# 11
  • Мнения: 1 288
цветът на очите на кейти се сменя многократно през цялата първа година- от синьо-сиви до светло кафяво-зелено-пъстри в момента. кърмихме се 10 месеца, но не забелязах след спирането да има някаква промяна.
между другото, нашата педиатърка каза, че между кърменето и цвета на очите има връзка. така че не са измислици това.
също така знам, че до края на първата година се променят и после се установява вече окончателния цвят.

# 12
  • Варна морето
  • Мнения: 103
на дъщеря ми са сини,ние двамата сме с кафяви ,но ми се иска да и останат сини,защото и двете баби са със сини-има надежда newsm78

# 13
  • Мнения: 3 760
Още кърмя. Очите й станаха кафяви още на около 8 месеца...

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
От сини станаха зелени, но не съм го свързвала с кърменето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт