Колко може да се отлага ДКТ втори прием?

  • 803
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте, може ли някой да ми каже колко време е допустимото отлагане на втория прием на ДТК и полио? Вече сме отложили почти с 3 месеца, а сега заради грипа явно още ще отлагаме. Не знам какво да правя вече...

# 1
  • Мнения: 1 866
Колкото искаш. Третия прием на дъщеря ми го отлагам вече повече от година. А на сина ми, който е на близо 6 месеца въобще не съм слагала още. Важното е ваксината да се сложи, когато няма никакъв риск, защото усложненията са по-страшни от неваксинирането. Някои хора даже въобще не слагат ваксини. Аз не отивам чак в такива крайности, но съм чела даже, че е по-добре да се започне ваксинирането на децата след 1-2 годишна възръст. Моята педиатърка също не е привърженичка на бързото и непременно ваксиниране. Даже едно време ми обясни, че децата въобще не се ваксинирали лятото в големите горещини например. А сега с грипа направо си е лудост да ходиш по консултации и да ваксинираш.

# 2
  • Мнения: 113
Можеш да отлагаш ваксинирането колкото е необходимо. И според мен е по-добре да изчакате да отминат тези грипове и чудеса и тогава да се ваксинирате.

# 3
  • Мнения: 729
Изчакайте да отмине грипа.Сега е много рисковано.

Общи условия

Активация на акаунт