Смяна на млякото

  • 746
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Момичета, можете ли да ми кажете за колко време детето би трябвало да свикне с новото мляко. Ние сменихме НАН 1 с Омнео 1, защото има запек и колики. Пием го вече 1 седмица, но подобрение няма, а и като че ли не и вкусно, или просто е злояда т.к. и другото не го ядеше с удоволствие. Изпива по 70-80гр на 4 хранения и по 90-100гр. на другите две.  Моля за съвет!

# 1
  • Мнения: 27 524
По принцип вкусово малките бебета не се мръщят на млякото.
Мляко и каквото и дабило, което да лекува колики, няма. Така че тях винаги ще си ги има, докато им отмине времето просто.
Виж, за акането може да се помогне. По принцип млеката НАН и Фризолак запичат почти всички деца. Аз и много майки имат доста неприятни спомени и асоциации от тези млека. Лошото при теб е, че бебето ти е много малко и не е хубаво да се сменят така безразборно млеката.
Иначе млеката на Милупа са много хубави и с тях няма запек. Аптамил е обикновено мляко, Милумил е по-сладичко и ароматизирано и малко по-гъсто, за деца с по-малък апетит или с прекалено голям - наяждат се по-лесно и бързо, а и за деца, които не са от най-ящните. Изчакай още малко да видиш как ще е с Омнеото (сега не е ли Комфорт?) и ако искаш опитай с Милумил. Успех и дано всичко да е наред!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Да, наистина както е писала Блонди не е хубаво честа смяна млякото пти такова малко бебче  Peace Според мен по-добре си продължи с Омнеото. На организма му трябва малко време да свикне с новото мляко  Peace

# 3
  • Мнения: 30
ние също почнахме с NAN1,но нещо не искаше да го яде.минахме на Фризолак-но от него почна много да ака и лекарката каза пак да сменим с НАН1

# 4
  • Мнения: 649
подкрепям Блонди, не е хубаво толкова честа смяна на марката АМ...
за количествата- всяко бебе е различно, можеш да видиш табелата на опаковката, но това са средни количества- някои бебета пият много повече, други много по-малко... не насилвай бебчето да пие повече отколкото иска.... а коликите от млякото не минават, трябва време- помагат масажи на коремчето, топла кърпа, гушкане...

# 5
  • Мнения: 150
Ние скоро също сменихме млякото. Сега сме на Фризовом. Нашата докторка каза, че трябват около 2 седмици, за да свикне. Аз съм много доволна засега: вече не повръща, а и акането се регулира. Laughing И аз знам, че не хубаво много да се сменят млеката. Задължително се консултирай с лекар, преди да решиш пак да го сменяш.

Общи условия

Активация на акаунт