Пия антибиотик, а искам да кърмя !!! Може ли?

  • 1 070
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 255
Здравейте,
да, обръщам се с МОЛБА към Вас  Hug Praynig и с надежда  Praynig
Аз съм с пневмония, която отшумява, пия от седмица антибиотик.
Изключително кърмех Лора на поискване до момента, в който ми предписаха антибиотика  Cry
Днес и тя вдигна температура и сега пищи и иска цица - за справка - на 2г. и 6 м. е.
Незнам доколко е рисковано за нея, ако и дам  Cry
Знам, че е и до навик, но все пак - къса ми се сърцето  Cry
Пробвах да я залъжа с биберон, но не..... спа малко и сега се къса отново, а ме притеснява от повторно вдигане на температура  Cry
Помагайте  Praynig Ще съм благодарна на "положителните" съвети   bouquet


П.п. Педиатърката не иска да я кърмя повече  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 822
Зависи от антибиотика! И аз в момента пия Амокси Клав, защото имах бактериална инфекция на гърлото, но при него пише че може да се приема при кърмене. А естествено се консултирах и с педиатъра.Бебката е добре, само малко се чеше,незнам дали е от това.

# 2
  • Мнения: 5 255
Пия Fromalid uno /Фромалид уно 500 мг./ на 24 ч по 1 таблетка вечер, т.е. преди малко изпих антибиотика  Sad

# 3
  • Мнения: 546
Има доста антибиотици съвместими с кърменето. Попитай лекаря си дали твоя е от тях.
В библиотеката има линк към сайт за лекарствата съвместими с кърменето. Можеш да го погледнеш, но според мен при всички случаи се консултирай с лекар.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кларитромицинът е съвместим с кърменето.
И аз съвсм наскоро пих кларитромицин (само че под друго име - Кларимед) заради жестоко възпален синузит и си се кърмихме с дребната.
В кърмата преминава незначителна част от него - сама трябва да прецениш доколко комфортно се чувстваш ти самата от кърмене и прием на антибиотик от теб, но за детето няма да има някакъв проблем от това.

# 5
  • Мнения: 689
Според мен детето е доста порастнало вече,защо още го кърмиш?До 2 год.е нормално-после организмът на майката има нужда от почивка...
Бих те посъветвала да намерите друг начин за успокоение-гушни я.полюлей я в скута си,говори и,пей и...

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Според мен детето е доста порастнало вече,защо още го кърмиш?До 2 год.е нормално-после организмът на майката има нужда от почивка...
Бих те посъветвала да намерите друг начин за успокоение-гушни я.полюлей я в скута си,говори и,пей и...

Питането не е "Как да си успокоя детето по друг начин?"... А "Съвместим ли е антибиотика с кърменето?"... И едва ли мама, която е кърмила 2 години и половина... Има като намерение да се отказва от самото кърмене, заради проблем от това естество...

А на въпроса "Защо още го кърмиш?"... Има отговор в темата на дългокърмилите майки... Бих могъл и аз да отговоря, но ще съм хаплив...

# 7
  • Мнения: 689
Мога да чета и реших да посъветвам майката,не я задължавам да прави каквото и казвам.Защо да се притеснява излишно,че може да навреди на детето си,след като на него сукането му е за успокоение само..
И Експрес-ако няма какво да отговориш по темата-можеш да ми правиш забележки на лични.

# 8
  • Мнения: 5 255
hedra , благодаря - това ме успокои   bouquet
Ограничих даването само преди сън, а и високата температура я преодоляхме  ooooh!
Ekcnpec и Water Lily , няма смисъл да спорите  Grinning
Де да помагаха "методите", които Water Lily е изброила  Tired
Както и да е - една дългокърмеща майка би ме разбрала най-добре, а и един татко също  Peace
А за това, че всички са на мнение да я отбивам - ми то е най-лесно на думи, но на дела никак не е така  Crazy
Има време и за това  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт