меню на 6 месечно бебе

  • 11 403
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 294
Привет момичета  Hug
Имам 1000 въпроса към вас Simple Smile
Какво меню имаха вашите бебета на 6 месеца?
До сега аз съм въвела каша, плодово и зеленчуково пюре, а от днес и месо.Колко пъти на седмица трябва да предлагам месо и каша на детето или това трябва да се случва всеки ден?
Видовете месо как да ги въвеждам.Да правя ли интервали от 2 седмици да речем?
С глутена мога ли да изчакам още и кога най-късно е препоръчително да бъде въведен той?
Колко трябва да са минимум млечните хранения на тази възраст?
Предварително голямо благодарско от мен Hug

# 1
  • Мнения: 887
При нас от 6 месец преинахме на 4 хранения,(защото ми отказа ам в 6.00ч.):Закуска:попара със сирене,чай,масло и сухар
Обяд:През ден зеленчуково пюре с 1/4 жълтък
         През ден месно пюре(пилешко,пуешко,заешко,агешко,телешко-в този ред съм ги въвеждала)
Закуска:Каша(през ден),редвах с овесени ядки с плод/или грис със плод(тогава въведох и глутена)
Вечеря:АМ(но в средата на 6м.отказа Ам и започнах да давам кисело мляко).

# 2
  • Мнения: 1 294
Благодаря ти, но Мимето е  на  5 хранения и не съм въвела глутен все още.
Има ли майки които са били на същия етап на захранване?Моля дайте ми съвет! Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
За глутена - изчакай поне до 8-9 месец.
Месното и зеленчуковото пюре се редуват през ден.
Месата дадох в следния ред  - заешко, пуешко, пилешко, агнешко, телешко, свинско, като първото от тях дадох на 7 и половина месеца, а последното на около годинка.
За другите неща не мога да съм ти полезна, тъй като когато Дани беше на 6 месеца започнах захранването.

Относно млечните хранения - основната храна на бебето през първата година е млякото и е добре то да присъства при всяко хранене. Върти ми се нещо в главата за минимум 800 мл дневно, но може и да бъркам newsm78

# 4
  • Мнения: 5 362
На вашата възраст бяхме също на 5 хранения.
Млечни хранения-3 пъти на ден.
Бях въвела плодови,зеленчукови и месни пюрета,жълтъка,а в 6-я мес. въведох и глутена.
Редувах ги през ден пюретата,а когато давах зеленчуково добавях и жълтък.
Различното месо въвеждах постепенно,но не с много големи интервали.Няколко дни само.Започнах със заешко.

# 5
  • Мнения: 3 500
8.00ч - АМ
10ч. - плодово пюре
12ч.-зеленчуково или месно пюре /редуваш ги, 1 ден зеленч., 1 ден месно/
15.30ч -каша или АМ /аз лично давам каша 1 път в седмицата/
19ч.-АМ

Различните меса въвеждаш през две седмици - пуешко, пилешко, заешко и т.н.
Глутен въведох на навършени 7 м. с бисквитка на Плазмон, разтворена в млякото.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

Какво меню имаха вашите бебета на 6 месеца?-разнообразно  Simple Smile

До сега аз съм въвела каша, плодово и зеленчуково пюре, а от днес и месо.Колко пъти на седмица трябва да предлагам месо и каша на детето или това трябва да се случва всеки ден?-през ден месо, като редуваш със зеленчуково

Видовете месо как да ги въвеждам.Да правя ли интервали от 2 седмици да речем?-не, поне аз не съм правила итервал повече от 2 дни

С глутена мога ли да изчакам още и кога най-късно е препоръчително да бъде въведен той?-на 6 месеца въведах глутен

Колко трябва да са минимум млечните хранения на тази възраст?-колкото се може повече

# 7
  • Мнения: 1 186
Погледни тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32614.0
В тази тема мамите са споделили доста за храненето на 6 месечните бебчета Peace

# 8
  • Мнения: 1 294
Благодарско момичета Hug
Отново ме спасихте!Педито ни потъна в дън земя и голяма чуденка пак настана.Ще я сменям със сигурност Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт