Пак за кашлицата

  • 16 074
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 006
Надявам се някой да ми помогне Grinning Разрових се в старите теми и си харесах една бабешка рецепта за кашлица с лук и мед-ве4е накиснах лука за утре,но никаде не видях по-колко лъжи4ки и колко пъти на ден да давам от сока Embarassed  Confused: А ,и ако знаете нещо друго като вариант.Ина4е кашлицата засега не е много силна.

# 1
  • Мнения: 645
една бабешка рецепта за кашлица

1 малко бурканче от детска пюре мед
1 чаена лужичка сода за хляб
1 чаена лъжичка канела

разбърква се всичкото заедно и се дава по една чаена лъжичка често.
успех

# 2
  • Мнения: 2 006
Мерси Grinning Утре ще търся сода Grinning Пък и на доктор май ще се ходи Sad

# 3
  • Мнения: 1 214
Цитат на: Biju1
една бабешка рецепта за кашлица

1 малко бурканче от детска пюре мед
1 чаена лужичка сода за хляб
1 чаена лъжичка канела

разбърква се всичкото заедно и се дава по една чаена лъжичка често.
успех


Може и лимон вместо канела!

Можеш да мажеш също гърдичките и гръбчето с някакъв балсам с евкалиптово масло,на нас ни действа много добре.Тук в България купувам Хустагил,а има и на Д-р Тайс и други фирми.Със сигурност и при вас има ,та дори и повече такива варианти,поинтересувай се.Мога да кажа ,че съм страшно доволна от ефекта! Wink

# 4
  • Мнения: 2 006
Мерси още веднъж-преди малко ходихме до спешното,защото Алекс полу4и(внезапно)крипозна кашлица Sad Доктора каза,4е е псевдо круп,които се оправя с инхалации-каза да не давам никакви медикаменти и през 2 4аса да се затваряме в банята с гореща вода.Надявам се Алекс наистина да се оправи по-бързи,защото звуците,които издава са ужасни Cry Благодаря още един път.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Biju1
една бабешка рецепта за кашлица

1 малко бурканче от детска пюре мед
1 чаена лужичка сода за хляб
1 чаена лъжичка канела

разбърква се всичкото заедно и се дава по една чаена лъжичка често.
успех


Бижу - аз ли нещо оплесках  Embarassed , ама ми шупна меда от содата...така ли трябва да стане или в мен е грешката...  ooooh!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
И аз я правя тази рецепта, но на око.
Изцеждам със сокоизстисквачката лук около 100 грама сок да се получи, мед едно бурканче от детска храна, сока на един лимон и 1 ч. лъжичка сода за хляб.
От содата наистина шупва, но после си спада просто трябва да се бърка в по-голям буркан.
Аз давам по 3-4 супени лъжици на ден или когато се сетя в общи линии, но дъщеря ми не е капризна нито към лекарства нито към илачи и не му се мръщи. Иначе мирише ужасно и на вкус е ужасно Rolling Eyes
Но ефект има определено ние така спираме започнала кашлица в петък и до неделя сме шен. Аз съм гадна и когато има и хрема към кашлицата слагам и пресно изцеден сок от кромид в носа, ама не ви съветвам да го правите от това по-гадно няма Mr. Green
Горкото ми дете, не случило на майка #Silly  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт