ЧДГ ПРИЯТЕЛ НА ДЕТЕТО

  • 6 936
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
здравейте, някой чувал ли е нещо за ЧДГ ПРИЯТЕЛ НА ДЕТЕТО? намира се близо до БАН, в кв. Изток?

# 1
  • Мнения: 222
Намира се в кв. Гео Милев в БАН. Какво по-точно те интересува?

# 2
  • Мнения: 151
Здравейте, аз също живо се интересувам от ЧДГ Приятел на детето. Какви са условията, цените, има ли самостоятелен слънчев двор и пр.?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Преди известно време ходих да я видя - помещава се в партерен апартамент в една от по-старите кооперации /м/у х-л Плиска и следващата спирка на тролея от отсрещната страна на х-ла/. Отпред е кварталната градинка, почти няма катерушки и от сорта..
Направи ми лошо впечетление, че възпитателката я нямаше и децата бяха оставени на една леля, която си миеше чиниите. Всички бяха на куп т.е. нямаше разделение по групи, а и как би могло да има в апартамент, колкото и да е голям. Определено обстановката ми дойде твърде "домашна" и несериозна. Иначе цените са едни от най-ниските, но аз не бих я избрала за детето си.
http://fairyproject.tripod.com/Fairytale/bgkind.htm
За тази става въпрос, нали?

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 20:49 от Лекси

# 4
  • Мнения: 151
  Благодаря много за мнението ти, но сега се били преместили в нова сграда и се чудех дали някой има повече информация по въпроса.
Имам две малки сладурани: каката е на 3,5 г., а малката е на 2 г. Каката започна градина от тази есен в ОДЗ 67 Мечо Пух. Малката също е приета от есен 2007 г. Доволна съм от условията, от персонала като цяло, но са по 30 деца в група и откакто сме на градина пием всеки месец антибиотик, последния - два пъти. Изпратя я здрава и на третия ден пристига с температура и хрема. Затова реших да разгледам частните градини около нас /Гео Милев/. Прочетох Вашите мнения относно За или Против ЧДГ и съвсем се обърках!
Разгледах ЧДГ Питър Пан /зад х-л Приска/ само отвън, но установих, че не разполагат с никакъв двор.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 949
Здравей ! Синът ми е в първа Б група в 67 ОДЗ. Преди това беше в частна детска градина в центъра, от която бях много доволна, но поради смяна на местонахождението на офиса, се наложи да го преместим в Гео Милев. В тази връзка обиколих частните градини в района, в т.ч. и Приятел на детето (до печатницата на БАН), но не ми хареса. Базата е страхотна, но храната е на кетъринг (може би предимно сандвичи), беше лято, към 12:30 на обяд - силно слънце - една лелка и една учителка седяха със слънчеви шапки под един чдър и си бъбреха, а децата под яркото слънце - зачервени и запотени- бяха на люлките. Попитах едно-две неща, но ми казаха, че трябва да говоря с директорката, която обаче идвала рядко, само за срещи, така че ми дадоха домашния й телефон. Таксата не можаха да кажат - сякаш е тайна и има нещо нередно в това да я съобщават на всеки, който си е направил труда да дойде ма место. Отказах се от тях на момента. Така и не позвъних на Паликарова (това била въпросната директорка).
Към 67-мо ОДЗ нямам забележки. Успех.

# 6
  • Мнения: 151
Здравей маме! Как се казва твоето детенце от I б група на ОДЗ 67 ?
Моята мома е в същата група. Аз също съм много доволна от всичко, но много боледуваме. Аз смятам, че е поради високият брой дечица в групата.
Бях много щастлива, когато ни приеха. На 5 мин. сме от вкъщи.
Но заради боледуванията реших да потърся частна градина, с оглед по-малкият брой деца в група.
Но определено се разубедих от всички мнения във форума, както съм благодарна и за твоето мнение !
В момента сме с бронхит и съм я освободила до 15 февруари. После дано ни провърви.
Ще се радвам да се запознаем ! Grinning
Аз съм майка на Ивето  Grinning
 

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
АЗ посещавах новата сграда на "Приятел на детето". Намира се при БАН, зад сервиза на ПроМобил и до тенискортовете на БАН в една едноетажна тенекиена сграда, дворчето е малко. Таксата е 280 лв на месец, не предлагат транспорт.
Ако те интересува нещо дрего - питай

# 8
  • София
  • Мнения: 4 949
Здравей Маме на Ива !
Аз съм майката на Валери. Не се класирам (заради работното си време) да водя и взимам Валери от градината, но ако решите  да се уговрим за някоя съботна или неделна разходка - ние сме насреща !
Относно "Приятел на детето" - мился, че и преди сградата е била детска градина, но сега е обновена - пребоядисана е, имаше детски чинове, обучителни плакати и материали, стая с костюми за маскарад - може би затова ми се е видяло, че е с добра база.  Lady Charm е права - дворът  е малък.
Относно боледуването - може би е индивидуално - миналата година в частната градина бяха 10-тина деца и някои от тях посещаваха много редовно заниманията, а други  много често отсъстваха - проблеми със сливиците, които водеха до усложнения и др.  Даже имаше две момчета близнаци -  единият беше все здрав, а другият често отсъстваше - т.е.  броят деца в групата няма толкова голямо значение. Аз давам на Валери да яде много плодове, не прекалвам с имуностимулаторите, но съм давала Admedicine и Dr Theiss - Echinacea Forte- и засега удържам положението без АБ и без много отсъствия. Дано да отмине бързо периода с честите боледувания  и до скоро !

# 9
  • Мнения: 151
Благодаря и на Lady Charm !  Simple Smile Opredeleno mi  spestihte edno razkarvahe do tam !

Общи условия

Активация на акаунт