съветите на далай Лама

  • 1 084
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 801
може би вече сте попадали на съветите на Далай Лама за смислен и добър живот, не знам, поствам ги тук, защото особено някои от тях са логични и си заслужава да се направят.
ето сега се сещам, че с мъжо сме си поставили за цел, не, ами просто се стремим всяка година да посещаваме по едно ново място за нас, на което никога не сме били преди това, както и се опитваме да бъдем внимателни със земята. Кои от съветите на Далай Лама присъстват като факт/действие/състояние и във вашия живот?

1. Имайте предвид , че голямата  любов и големите постижения включват и  голям риск.
2. Когато  губите, не губете и  урока.
3. Спазвайте  правилата: Уважение  към себе си,  уважение  към  другите и отговорност за всички   действия.
4. Помнете, че когато не получавате това, което искате, понякога  е голям късмет.
5. Научете правилата, за да знаете как порядъчно  да ги нарушавате.
6. Не позволявайте малък спор да  руши голямо приятелство.
7. Когато осъзнаете, че сте направили грешка, предприемете действия  да я поправите.
8. Всеки ден  прекарвайте  известно  време сам със себе си.
9. Бъдете отворен за промени, но не се отказвайте  от ценностите, в които вярвате.
10. Помнете, че понякога  тишината е  най-добрият отговор.
11. Живейте добър, почтен  живот. Когато остареете и се върнете назад във времето, ще се насладите отново на преживяното.
12. Нека атмосферата на  любов в дома Ви  е  в основата на  Вашия живот.
13. В споровете с хората, които обичате, говорете само за  конкретната  ситуация. Не  намесвайте миналото.
14. Споделяйте знанията  си с други. По този начин ще  достигнете безсмъртие.
15. Бъдете внимателен със земята.
16. Веднъж в годината  посетете място, на което никога не сте били преди.
17. Помнете, че най-добрата връзка е тази, при която любовта Ви един  към друг е повече от нуждата  да сте заедно.
18. Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете  при постигането му.
19. Приемайте любовта и  готвенето  безразсъдно.

# 1
  • Мнения: 786
Много ми се ще да спазвам неотлъчно това:

"8. Всеки ден  прекарвайте  известно  време сам със себе си.",

но защо ли не се получава  Laughing

А животът ме научи, че това

"6. Не позволявайте малък спор да  руши голямо приятелство."
и това
"10. Помнете, че понякога  тишината е  най-добрият отговор."

са също изключително важни Peace


# 2
  • Мнения: 208
може би вече сте попадали на съветите на Далай Лама за смислен и добър живот, не знам, поствам ги тук, защото особено някои от тях са логични и си заслужава да се направят.
ето сега се сещам, че с мъжо сме си поставили за цел, не, ами просто се стремим всяка година да посещаваме по едно ново място за нас, на което никога не сме били преди това, както и се опитваме да бъдем внимателни със земята. Кои от съветите на Далай Лама присъстват като факт/действие/състояние и във вашия живот?

1. Имайте предвид , че голямата  любов и големите постижения включват и  голям риск.
2. Когато  губите, не губете и  урока.
3. Спазвайте  правилата: Уважение  към себе си,  уважение  към  другите и отговорност за всички   действия.
4. Помнете, че когато не получавате това, което искате, понякога  е голям късмет.
5. Научете правилата, за да знаете как порядъчно  да ги нарушавате.
6. Не позволявайте малък спор да  руши голямо приятелство.
7. Когато осъзнаете, че сте направили грешка, предприемете действия  да я поправите.
8. Всеки ден  прекарвайте  известно  време сам със себе си.
9. Бъдете отворен за промени, но не се отказвайте  от ценностите, в които вярвате.
10. Помнете, че понякога  тишината е  най-добрият отговор.
11. Живейте добър, почтен  живот. Когато остареете и се върнете назад във времето, ще се насладите отново на преживяното.
12. Нека атмосферата на  любов в дома Ви  е  в основата на  Вашия живот.
13. В споровете с хората, които обичате, говорете само за  конкретната  ситуация. Не  намесвайте миналото.
14. Споделяйте знанията  си с други. По този начин ще  достигнете безсмъртие.
15. Бъдете внимателен със земята.
16. Веднъж в годината  посетете място, на което никога не сте били преди.
17. Помнете, че най-добрата връзка е тази, при която любовта Ви един  към друг е повече от нуждата  да сте заедно.
18. Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете  при постигането му.
19. Приемайте любовта и  готвенето  безразсъдно.
Благодаря ти, че ги припомни, фурор!
Някои неща ги спазвам, други не съвсем, ала напълно съм съгласна с тези съвети.  bouquet
И понеже не се конкретизирах, редактирам:
С точка 1. съм съгласна напълно. Както и с т.2,7,8,9,17.
Спазвам добре т.3,7,8,15,16.
С т. 1,2,4,5,9,13,18 не винаги успявам.
Озадачиха ме т.10 и 19. Как се приема готвенето "безрасъдно"?

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 21:10 от rozov_pinko

# 3
  • София
  • Мнения: 127
Благодаря ти фурор за труда да споделиш с нас тези мъдри съвети! Искам да съм изпълнявала  на 100% т.19, но по-скоро съм мислела за т.1. Искам да умея да спазвам т.2 и т.5. Позволявала съм т.6 newsm50. и се стремя към т.13 и т.14 Е така изглежда много разбъркано и излишно, но за мен беше мн.поучително да обмисля списъка.  bouquet

# 4
  • Мнения: 801
ами точката за любовта и готвенето безразсъдно да се приемат, и аз се позамислих, дали не е неточност в превода, не знам.......
но после се сетих, че аз когато готвя, смесвам безразсъдно, каквото по принцип е не смесаемо и ми стана малко смешно.....е, не това е имал впредвид Далай Лама.
За мен целият процес на готвене е удоволствие и има и лека тръпка, особено в очакването на резултата.
По принцип будистите притежават широко чувство за хумор, погледнете точката за правилата - научете правилата, за да знаете как порядъчно да ги нарушавате, хахахахаха, много са мъдри.....
и в този дух на мисли
 Животът е тук и сега (това си е будистка фраза), а всичко останало е Стъклена река.(това пък е цитат от книгата на Емил Андреев, която чета в момента)

# 5
  • Мнения: 2 616
Стремя се удома да цари любов, спокойствие и уют!!!!

Общи условия

Активация на акаунт