Правят ли ви напук вашите 2 годишни деца ?

  • 5 511
  • 63
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сина ми откакто ходи на ясла виждам, че се е променил, но не към добро, а точно обратното /или може би е период на 2 годишните някакъв  Rolling Eyes  и яслата да няма общо с това  Rolling Eyes/.

Прави напук, станал е много нервен, дори понякога посяга на мен или на баща си. Когато реша да го целуна /да речем/, а той не иска, се дърпа, а ако съм по настоятелна посяга да ме удари.

Когато му кажа, че еди какво си не трябва да се прави, той точно напук ми прави.
Или ако му откажа нещо изпада в безумна истерия /викове, рев, тръшкания по земята/  Close

Правят ли така вашите деца и ако, да, как се справяте с проблема ? Само да уточня, че при нас разговор със спокоен тон не минава, той дори не ме чува, като му говоря и обеснявам, знае си неговото и точка  Sad

Иначе е добро дете. Когато играе с други деца, никога не им посяга  Simple Smile Весело дете е. Но какво му става напоследък  ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 237
И при нас е абсолютно същото,но тя не ходи на ясла.Как се справяме с проблема?Ами различно,някой път не й обръщам внимание,и тя като види,че не е център на вниманието ,се отказва.Друг път започвам да обяснявам,на момента не помага,но после уж се разбираме.Доста чест е варианта,когато нищо не помага.
И аз понякога не знам какво да правя newsm78

# 2
  • Мнения: 1 470
   Ако това е от както е тръгнал на ясла,може да е вид протест,за това че сте го изоставили,или пък обратният вариант да се чувства по голям и самостоятелен...и макар на вас да давам обяснение,на себе си не мога да обясня защо моето синче което е само на1.4м вече,ни налага вкупом всички,и ако това не му помогне си удря главата в земята newsm78
   Някъде бях чела че човекът е единственното същество,което има невероятно изразен АЗ,още от най-ранна възраст,и точно в това му е проблемът... #Crazy #Crazy #Crazy

# 3
  • Мнения: 7 723
Кризата на 2-те годинки се проявава , дори и детето да не ходи на ясла.
Това е периода, в който малките "бебета" осъзнават, че са пораснали, искат да бъдат самостоятелни, да се налагат и т.н.
Въоръжи се с нерви и търпение- и този период ще отмине  Peace

# 4
  • Мнения: 397
Точно за това и аз се терзая цяла вечер  Sad Като дойде време да се мием и преобличаме преди лягане става ужасна. За всичко е да обратното мнение. И аз се въоръжавам с нерви, но има моменти като тази вечер, дето не успях да запазя спокойствие и след като с всички методи не успях да я склоня доброволно да застане до мивката да я измия, я стиснах силно и насила я измих. Като полудя това дете, като все да крещи истерично и да реве без сълзи. Няма успокояване. Обезумя, крещи , хвърля, протяга ръце да я гушна след това ме блъска, аз опитах с различни любими неща да я поуспокоя - тя полудя още повече. Направо се изплаших ви казавам  #Crazy Има 5-10 минути вреска като полудяла. Цялата червена, с едни ококорени очи. Пуснах й любимото филмче на компа и те малко се мирна. Приспах я , и си поревах и пообвинявах как така можах да й причиня такова нещо. Много ми е гадно - повече никога няма да постъпя така. Със сигурност това не е начина да покажеш, че си по-силна от него. Съжалявам найстина  Sad                                 

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете не ходи на ясла и единственото което прави на пук е да вади яйца от хладилника и да ги хвърля на пода Crossing Arms.Но след няколко тупаника по памперса сега е в затишие.Още не говори и понякога като иска нещо и не мога да го разбера, започва да си удря главата където свари.Като започна да говоря с добро и то много време се кротва, но от пищене минават няколко минути преди да може да чуе, че му говоря.

# 6
  • Мнения: 1 640
Точно за това и аз се терзая цяла вечер  Sad Като дойде време да се мием и преобличаме преди лягане става ужасна. За всичко е да обратното мнение. И аз се въоръжавам с нерви, но има моменти като тази вечер, дето не успях да запазя спокойствие и след като с всички методи не успях да я склоня доброволно да застане до мивката да я измия, я стиснах силно и насила я измих. Като полудя това дете, като все да крещи истерично и да реве без сълзи. Няма успокояване. Обезумя, крещи , хвърля, протяга ръце да я гушна след това ме блъска, аз опитах с различни любими неща да я поуспокоя - тя полудя още повече. Направо се изплаших ви казавам  #Crazy Има 5-10 минути вреска като полудяла. Цялата червена, с едни ококорени очи. Пуснах й любимото филмче на компа и те малко се мирна. Приспах я , и си поревах и пообвинявах как така можах да й причиня такова нещо. Много ми е гадно - повече никога няма да постъпя така. Със сигурност това не е начина да покажеш, че си по-силна от него. Съжалявам найстина  Sad                                 
И защо съжаляваш,какво толкова лошо си й сторила?!?!Нали трябва да си легне с измито дупе и измити ръце! Ако постоянно отстъпваш пред истеричните й писъци,ревове,въобще неадекватни действия,КОГА и КАК ще й създадеш хигиенни навици,умения за самообслужване,режим.Моето дете не си позволява проява на подобно непокорство,защото аз не й позволявам ,не толерирам такиви изцепки. Не забравяй,че ти си възрастният,т.е.ти определяш правилата и съответно ти носиш отговорността! Опитай се да  не се впечатляваш толкова много при следващия подобен случай,кажи на детето твърдо и ясно какво искаш от него-то има нужда от ясни правила.Не отстъпвай от позицията си на родител,отстоявай я и не се самообвинявай.Възпитанието започва от ПЪРВИЯ ДЕН на детето./Не е моя мисъл./

# 7
  • Мнения: 8 505
Да,прави ми напук.Справям се с безкрайни обяснения,а също с предупреждение за лишаване от любими неща-например неизлизане навън,нелюлеене на люлки или че ще се приберем,ако сме навън,неиграене с определена играчка...и съответно си изпълнявам "обещанията" ако сгафи.
Ако и след това продължи,игнорирам я,а тя мнооого мрази това и обикновено спира.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Уф, явно трябва да се въоража с кански нерви  Rolling Eyes и да чакам да отмине  Simple Smile

# 9
Явно това не е само мой проблем.Още повече че ние имаме и кака и нещата стават много лоши.Малкото се опитва да подражава на каката и инатите са големи

# 10
  • Мнения: 3 537
Да,правиии и още как! Laughing

# 11
  • Мнения: 1 734
Разбира се, че прави и още как! Много търпение и говорене трябват. Това е период, който надявам се, скоро ще отшуми

# 12
  • Мнения: 1 883
И при нас е абсолютно същото,но тя не ходи на ясла.Как се справяме с проблема?Ами различно,някой път не й обръщам внимание,и тя като види,че не е център на вниманието ,се отказва.Друг път започвам да обяснявам,на момента не помага,но после уж се разбираме.Доста чест е варианта,когато нищо не помага.
И аз понякога не знам какво да правя newsm78
Peace

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 239
и моят син така ми прави.даже като почна да му се карам или да му викам  ми вика "штт", "гледай работата" и бяга.така ми става смешно,че забравям,че ме ядосва. Laughing

# 14
  • Мнения: 742
Оф много болна тема и ние сме същите newsm45.
Посяга да ме бие, тръшка се, вика ......... smile3511ужас.Понякога не иска да си взена някои неща сама и ..... рев докато не се скарам.Като се карам започва по-силно да реве ....... и после идва сама да се гушак в мен smile3518 вече хленечи не реве.
Дано това да е моменнтно, че незнам до кога ще издържа да не изпуша newsm61

Общи условия

Активация на акаунт