Рецепти за микровълнова?

  • 830
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 425
Здравейте!
Напоследък съм се запалила по готвенето в микровълнова фурна, но не знам много рецепти. Ще се радвам ако ми дадете някакви предложения за вкусни манджички   chef

# 1
  • Мнения: 1 708
3-4 супени лъжици олио
1 глава лук
1 ч.чаша ориз
200-300 гр.пилешки бонфиленца(гърди)
20 гр.водка
1 пилешки булон
200 гр.замразени зеленчуци(грах,царевица и моркови)
черен пипер
Запържвате пилешкото филе и добавяте водката.Оставяте още 2-3 минути.
Изваждате месото и в същата мазнина запържвате лука и ориза.
Изсипвате месото,лука и ориза,както и останалите продукти в йенска тенджера.Добавяте 3 чаши вода и оставяте на максимална мощност около 25 минути!


 
 
4 пилешки бутчета
1 голяма чаена чаша ориз
20 бр.обезкостени маслини
1кубче пилешки бульон
1 глава лук
Предварително се сваряват бутчетата.(Бульона използвам за супа)
Запържва се лука до златисто,добавя се изчистения и измит ориз и се запържва докато стане стъклен.Накрая се прибавят нарязаните маслини и една чаена чаша вода и къкри докато ориза попие всичката вода.
Прехвърля се в йена,нареждат се бутчетата,добавят се още 2 чаени чаши вода и кубчето пилешки бульон и се слага в микровълновата за 18-20 минути.


 




около 400 гр.телешки салам,нарязан на филии
2-3 кисели краставички
6-7 печурки
кашкавал
горчица
варена царевица
Наредете резените салам в подходящ съд.Печете ги около 1 минута и те ще се извият и ще станат като кошнички.Напълнете гнездата с краставичките,гъбите,царевицата и най-отгоре кашкавал.Печете 4 минути и сервирайте с кетчуп.горчица и магданоз

 

# 2
  • Мнения: 425
sneji_ благодаря ти за бързата реакция. Така като гледам рецептите ще са newsm74
Още утре мисля да пробвам някоя.


А никой друг ли не готви в микровълнова  newsm78. Хайде дайте някоя изпитана вкусотия, сигурна съм че знаете  Laughing

# 3
  • Мнения: 5
Аз имам няколко неуспешни опита с микровълновата. Уж, по готварска книга за микровълнова правя всичко, но не ми се получават Sad. Последният път опитах подобна рецепта с ориза в йенска, ама не можа да се свари за 30 мин. Може да зависи и от печката де нашата е стандартна - 1800W. Ще следя с интерес темата, дано науча някои тънкости  chef

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Kалинке Wink

на втора страница има същият въпрос - там са дадени и много линкове от предишни подобни теми!  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 269
Аз имам въпрос- в какъв съд готвите в микровълновата? За Коледа мама ни подари такова чудо на техниката и заега само пукакнки, чай, притоплям, размразявам и днес пекох картофи нарязани на половинки върху оригиналната чиния за 25м. Станаха супер. В йена глас тенджерка ли? В Стъклена купа? Ама с капак ли или.. newsm78?

# 6
  • Мнения: 901
pazzza Готвене в микровълнова фурна прочети - дано да ти помогне  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 269
много благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт