Не обича да спи в кошарата си

  • 359
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте.Проблемът с моят Мартин е че не обича да спи в кошарата си а в люлката.Аз мисля че тя не е много удобна за дълък сън.Понякога заспива там и аз го премествам в кошарата му,но след около 5 минути е събуден.Зная че ние родителите създаваме навиците на децата си,но моля ви посъветвайте ме как да го отуча от този.
Понякога след като съм го нахранила през нощта,сменила съм памперса и т.н.той реве неукортимо до момента в който го сложа в люлката.Притеснява ме факта че става на неговата,но кажете как бихте постъпили вие.Бихте ли го оставили да плаче повече от 30 минути?

# 1
  • Мнения: 232
защо да не може да спи в люлката? Малкия спеше в коша на количката дълго време. Мисля си че леглото -кошарата като е голямо и това го притеснява. А за плаченето не е редно да плаче много

# 2
  • Мнения: 2 593
Няма нищо за притесняване,моите деца също никога не са спали през деня в кошарата.Малката спи само вечер в леглото си.Денем спи в шезлонга,и то откакто се е родила.

# 3
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз не можах да "преборя" малкия. Сега спи между нас двамата с татито.

# 4
  • Мнения: 1 081
Пак че въобще спи!:)Моят Мартин почва да пищи само като я види тая кошара, а през деня спи само в количката, навън, и то само в движение. Обаче вечер оставам непреклонна-омаломощава се от търкаляне, суче по час и повече, и заспива-тогава в кошарата:)

# 5
  • Мнения: 1 294
Мога да те посъветвам да оставяш детето в кошарата през деня за малко и постепенно да увеличаваш времето.Това с цел да свикне със самата кошарка.Опитай се да направиш престоя му в нея приятен и забавен.Много енергия ще ти трябва в първите дни, но резултата си заслужава.Поне аз така се справих с този проблем.Преди това моето диване признаваше само количката и люлката.
Незнам на колко месеца е детето ти, но в един момент кошарата се превръща в най-безопасното място за него и е добре то да я заобича.
Успех Hug

# 6
  • Мнения: 2 897
Не бих го оставила да плаче.Предпочитам да се наспи,отколкото да е нервен и да мрънка.
Моят син също имаше период,в който не искаше да си спи в креватчето,но отмина от самосебе си.

Общи условия

Активация на акаунт