Бодърстване-колко часа на ден?

  • 602
  • 10
  •   1
Отговори
здравейте,малката ми е вече на почти месец.Искам да ви попитам колко часа на ден е нормано да седи будна?След 2-3 хранения тя не заспива(6-7ч. на ден).Когато я държа или я разхождам из апартамента,или лежа до нея е спокойна,а щом я оставя в креватчето плаче.Дали е защото не й се спи или нещо й липсва???

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 13:29 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 439
На тази възраст ние също мрънкахме доста и спяхме малко,до като не разбрах,че кърмат ми е малко.Проветрявай хубаво всеки ден и дръж малко по хладно в стаята(около19-20градуса)-тогава спят по-хубаво и дълбоко.
Ние и сега се гушкаме доста честичко,ще видя като порасне къде ще му излезе края,но и на двамата ни е гот

# 2
  • Мнения: 96
Ние имахме същтият проблем и още го имаме а Марти е вече 2 месеца и половина.Изглежда някои бебета имат нужда от по-малко сън.Понякога спи по 20 минути предиобяд и толкова следобяд.Мисля че правя каквото трябва,но все е тая.Понякога си викам бебешка работа,друг път се упреквам и смятам че се провалям като мама.

# 3
  • Мнения: 2 005
Най-добре я остави  и не се тревожи,когато и се доспи,тя сама ще си заспи HugНие спяхме само по половин час и после кукуряк...Пеехме си песнички,но не ми е мрънкал ThinkingГушкахме се честичко и така си караме...Няма повод за тревога  bouquet

# 4
  • Мнения: 942
Най-добре я остави  и не се тревожи,когато и се доспи,тя сама ще си заспи HugНие спяхме само по половин час и после кукуряк...Пеехме си песнички,но не ми е мрънкал ThinkingГушкахме се честичко и така си караме...Няма повод за тревога  bouquet
PeaceИ ние доста бодърствахме, но не е мрънкала дори да я оставя сама в кошарата,оставях и по една по шарена Peace играчка и тя се взираше в нея.

# 5
  • Мнения: 1 321
И ние много бодърсвахме в този период и в началото ми беше трудно да намирам начини за приспиване ,но след като установих че след голяма игра с бебо и малко гимнастика нещата се променят.Изморява се повече и след следващото кърмене вече е заспал блаженно.Е разбира се не винаги помага но все пак е един ефикасен метод.И наистина температурата трябва да е поносима.
Успех в начина на преспиване. Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 483
сутрин от 9-до към 10.30 си играем,после вечер към 18-19ч,а иначе през цялото време спим.забелязах,че на по-хладно малкия спи по-добре

# 7
  • Мнения: 5 362
На вашата възраст,че и до доста по-късно, Кали спеше много.Тя и сега си е от поспаливите,което ме радва,в смисъл,че си почива и спи добре.
Но като бебе спеше много,особено в началото.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На 1 месец Петър спеше по 20 часа на денонощие.

# 9
  • Мнения: 1 183
И при нас е така,не иска да спи много,но аз си мисля,че не може пък постоянно да спинкаме трябва да побудуваме малко и като се уморим да заспим.

# 10
  • Мнения: 6 461
Всяко детенце е различно.
Големия ми син Тошко беше едно спящо бебе smile3524,но малкия Пламен като бебче беше скаран със спането  1crib .

Общи условия

Активация на акаунт