Не иска да се храни с лъжичка?????

  • 461
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте скъпи мами!
От доста време се каня да пиша по един наш проблем.
Дъщеря ми след няколко дни ще направи 1 годинка, а твърдо отказва да се храни с лъжичка - яде всичко пасирано и през шише с биберон. Честно казано, като беше малка й давахме лекарства с лъжичка и сега имам чувството, че затова не иска да се храни с нея. Иначе съм опитвала какви ли не чудеса да правя за да нахраня, но тя си извърта главата, а вече и плюва всичко което й дам с лъжицата. Притеснявам се, кога и как ще свикне??? Моля ви ако има сред вас изпатили - дайте съвети! newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 6 971
 Опитай с пластмасова лъжичка и храната пак да е пасирана, както е свикнала малката. Дай някоя книжка или играчка да й отвлече вниманието и слагай в лъжичката съвсем малко храна. Не се отчайвай от плюенето, ще плюе, ще плюе пък ще и писне, просто трябва да си настоятелна. Ще свикне малката, не се притеснявай. Може да и дадеш и на нея една лъжичка да бърка, малко мърляво ще стане, но няма начин Grinning

# 2
  • Мнения: 2 005
Важното е да не се отказваш.Трябва да бъдеш упорита NaughtyНие до скоро имахме подобен проблем,но го преодоляхме с търпение и упоритост HugНе го свиквай само на пасирана храна.Започвай малко,по малко да му даваш царевични пръчици,защото ние бяхме свикнали така и имахме проблем с дъвченето на храната Rolling EyesПостоянно се давеше и повръщаше поетата храна.Когато го хранеш гледай да го ангажираш с нещо интересно и така постепенно ще свикне с лъжичката.По по - малко слагай в устичката,но не пасирай повече!Свиквай го вече на по едра.Давай коричка от хляб и най-различни такива,за да свиква да дъвче,като постоянно го наблюдаваш.Ние вече напредваме и сме на солети даже...Това за нас е повече от УСПЕХ,като си помисля само как не дъвчеше въобще ThinkingУСПЕХ,мила и търпение  bouquetИ като слагаш храната гледай с лъжичката да поднасяш храната така,че да я слагаш между бузката и венеца,за да може сам да я придвижва из устата.Ако имаш повече въпроси или те интересува нещо  ми пиши на лични.Ще се радвам,ако мога да ти бъда полезна с нещо,защото до скоро имахме същия проблем,и все още се борим за решаването му Laughing

# 3
  • Мнения: 361
Наскоро малката беше болна и й давахме лекарствата с лъжичка, но с различна от тази с която я храня. Въпреки това се отнасяше с недоверие, като започвах да я храня. Давах  й да прбва с пръстче от храната и тогава приемаше лъжичката. Малко мърлявичко става, но важно е детето да се нахрани.  feeding

# 4
  • Мнения: 2 593
Имахме същия проблем,но до по-крехка възраст :mrgreen:8 месеца.Не щеше и да помирише лъжицата,а от пръстите ми ядеше като пиленце.Постепенно се научи,ама доста зор видях и аз.
Тренировки му е майката,иначе няма как да се научи.Предлагай също и бисквитка или коричка хляб,за да свиква да си държи храната.Но трябва да си упорита и да забравите за шишето с бибата.Успех ти желая!

# 5
  • Мнения: 5 362
Понякога съм й давала една лъжичка да държи тя и купичка-все едно готви или храни куклите.Така се занимава,а аз я храня.
Дай й и да бръкне сама в яденето и да си оближе лъжичката-много обичат да се хранят(мажат)сами.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Упорство  Peace
Много голяма грешка си направила, че си предлагала от самото начало твърда храна със шише  Naughty

Покани някоя позната майка с детенце в момент, когато децата трябва да се хранят. Хранете ги заедно, така твоето дете ще види, че храната се приема с лъжица. Ще й обясниш, че другото дете яде с лъжичка, остави я да погледа и ще видиш, че децата обичат да си подръжават  Peace

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Дай й първо да си поиграе с лъжичката, да раразбере, че няма от какво да се дърпа. После, когато и вие се храните и давай по малко от нейната храна или просто намачкан банан, но с лъжичката! Децата на тази възраст обикновенно се разяждат като гледат, че и мама се храни. Давай с ръка зрънце царевица, парченце бисквитка, парченце хляб - докато и вие ядете.
За да разсейвам моя син, когато го храня, пускам ТВ на детски канал и в едната рука държа телефона, който зъни и свети и това много разсейва бебото. Отваря устата, гълта и хич не се замисля  Mr. Green
Успех, голямо ти е детето и е захитряло.

Общи условия

Активация на акаунт