Първа менструация при кърмещите майки?

  • 2 316
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Вече 4 месец кърмя своето бебенце но се притеснявам че още нямама първа менструация след лохиителКога беше при Вас?Защото съм чувала че когато се кърми първата менструация е по късно отколкото ако некърмиш..................Пишете какво знаете по въпроса

# 1
  • Мнения: 126
Аз кърмя вече още месеца и още нямам. Гинеколожката ми беше казала, че ако кърмя може би поне 6 месеца след раждането няма да имам цикъл, ама те станаха повече. Даже ходих на преглед при нея миналата седмица да не би да съм пак бременна Grinningно не Laughingказа ми че може и до годинка да е така и е нормално при кърмачките- хич не ми липсва Laughing

# 2
  • Мнения: 2 897
Въпреки,че кърмих,менструацията ми дойде на втория месец.
Според гинеколога ми си е напълно нормално Peace

# 3
  • Мнения: 126
Исках да кажа осем, а не "още" месеца". Съжалявам

# 4
  • Мнения: 742
ами трябва да ви кажа, че мен не ме подмина цикъла...дойде ми на 38 ден след раждането и така до днес...
 а вече 9 месеца се кърмим Hug
Така, че всичко си е до организъм Hug

# 5
  • Мнения: 1 896
При мен се появи една година след раждането, но при някои и още по-късно.
Съвсем нормално е.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
Това е нещо много индивидуално. При някои жени въпреки, че кърмят менструацията идва още първия месец, при други - не идва докато кърмят редовно (през 2-3-4 часа) При мен дойде, когато дани беше на 9 месеца

# 7
  • Мнения: 3 092
Наистина си е до организъм , както са ти казали и другите мами.
И аз още нямам М. , но никак не ми липсва . Naughty
Мисля си че няма за какво да се тревожиш Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 376
и ние се кърмим вече 6 мес. и още нямам... една позната каза, че й е дошло на 11 -я месец... след като е спряла да кърми.

# 9
  • Мнения: 753
И аз още нямам. Бъпреки абсурдната реплика на свеки преди 2 седмици-"Ти ше видиш сега -на навършени 3 месеца обикновено ?! идва и кърмата намалява".Но аз се бях осведомила от лекаря си и я забих  Joy

# 10
  • Мнения: 3 926
На шестия месец, но аз нямах търпение вече да ми идва, защото организмът ми го усещаше и протестираше... изкарвайки пъпки по кожата ми Laughing
Като цяло в зависимост от честотата на кърмене варират и нивата на различните хормони, които оказват влияние върху производството на мляко и потискат другите си събратя, виновници за овулацията и менструацията. Твърди се, че първата менструация след раждане е безовулационна - т.е. не можеш да забременееш. Разбира се има изключения, а и както казах по-горе всичко зависи от честотата и броя на кърменията Grinning Не се тревожи - няма нищо притеснително.

# 11
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
При всеки е различно. На мен ми дойде 3-4 месеца след раждането Sad

# 12
  • Мнения: 289
Нищо притеснително няма  Peace
Моят беб е на 9 навършени месеца вече, и още нямам М. И аз бях започнала да се притеснявам - не че съм бременна, а дали няма някаква друга причина, отидох на лекар, и ми казаха да очаквам до края на месеца някъде да се появи.. щом толкова съм се разбързала да ми идва  Mr. Green
Та така, иначе ми няма нищо, така че, при теб е още рано за притеснения.

# 13
  • Мнения: 942
При всеки е различно. На мен ми дойде 3-4 месеца след раждането Sad
На мен ми дойде на 4-тия месец.
И аз още нямам. Бъпреки абсурдната реплика на свеки преди 2 седмици-"Ти ше видиш сега -на навършени 3 месеца обикновено ?! идва и кърмата намалява".Но аз се бях осведомила от лекаря си и я забих  Joy
Това с намаляването е глупост според мен.

# 14
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
1г и 2 м , а още я няма.Кеф Mr. Green.  Не се притеснявай, особено ако кърмиш на поискване.

Общи условия

Активация на акаунт