Резултат от цитонамазка

  • 7 248
  • 14
  •   1
Отговори
За група по ПАП е записано - II-III Гр.

А в описанието пише:  Белези на епидермизация, анизоцитоза, кариомегалия, голи ядра, слуз, левкоцити +++.

Моля, момичета ако някой е имал подобна диагноза да ми обясни за какво става въпрос.

Изписан ми е Делацин /ако не бъркам името/ локално.

Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 7 718
Първо повтори изследването, после потърси добър лекар. Не отлагай, погледни сериозно.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Леквоцитите показват наличие на инфекция или прекарана такава. Не ти ли обясни лекарката какво е? Имаш ли ранички на шийката? Погледни сериозно на нещата, защото ПАП 3 го изисква. Явно ако има нещо е хванато навреме. Консултирай се с лекарят си или иди и при друг.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 819
Първо повтори изследването на друго место.
Дано да няма проблеми.

# 4
  • Мнения: 2 005
Моят съвет е да се консултираш с лекар и да започнеш лечение на време. Rolling Eyes
Всичко ще бъде наред.УСПЕХ  bouquet

# 5
ІІ-ІІІ гр. по ПАП е нещо напълно нормално ,имат го може би 50% от жените на по-зряла възраст.Често става въпрос за вероятно възпалително заболяване, което ме навежда на мисълта ,че и в твоя случай става въпрос за нещо такова като се има впредвид,че и левкоцитите ти са +++лСъветът ми е да намериш АГ-лог,който е достатъчно любезен ,запда ти обясни,че до ІІІА степен не е опасн.Лошо е когато става въпрос за ІІІВ и нагоре

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
ІІ-ІІІ гр. по ПАП е нещо напълно нормално ,имат го може би 50% от жените на по-зряла възраст.Често става въпрос за вероятно възпалително заболяване, което ме навежда на мисълта ,че и в твоя случай става въпрос за нещо такова като се има впредвид,че и левкоцитите ти са +++лСъветът ми е да намериш АГ-лог,който е достатъчно любезен ,запда ти обясни,че до ІІІА степен не е опасн.Лошо е когато става въпрос за ІІІВ и нагоре

Не е вярно - аз бях с 3а, после от биопсията показа лека към средна дисплазия, после тежка. ПАП 3 вече в сигнал за действие.

# 7
най добре е да се започне лечение, защото много хора твърдят, че ІІ или ІІІ е нормално, но не съм съгласна напълно. човек трябва да се стреми към най доброто за своето здраве. вие решавате сами........ Simple Smile

# 8
абе момичета,защо никоЙ непише за резултати PAP4 I PAP5?аз съм с 4,и съм мнго притеснена,искат да ми правят биопсия в шейново при Д-р Станков.моля ви пише те ми нещо,или каже те каде да намеря. #Cussing out

# 9
  • Мнения: 7 718
Положението е серизно. Не отлагай нито ден.

# 10
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
абе момичета,защо никоЙ непише за резултати PAP4 I PAP5?аз съм с 4,и съм мнго притеснена,искат да ми правят биопсия в шейново при Д-р Станков.моля ви пише те ми нещо,или каже те каде да намеря. #Cussing out

Не отлагай  направи си биопсия , аз бях ПАП 3-4 и след биопсията ми направиха конизация.

# 11
a kakvo e tova konizaciq,za kakwo se pravi.moje li da e silno vazpalena rani4ka,ili sas sigornost e rak ili tumor?

# 12
  • Мнения: 7 718
Пиши на кирилица. Прави се биопсия - взима се материал и се изследва.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 383
a kakvo e tova konizaciq,za kakwo se pravi.moje li da e silno vazpalena rani4ka,ili sas sigornost e rak ili tumor?
Конизацията е операция, при която се изрязва част от шийката на матката във формата на конус. Възстановяването е бързо. Прави се и при наличие на предракови клетки, но не мисля, че се прави и при раничка.
абе момичета,защо никоЙ не пише за резултати PAP4 I PAP5?аз съм с 4,и съм мнго притеснена,искат да ми правят биопсия в шейново при Д-р Станков.моля ви пише те ми нещо,или каже те каде да намеря. #Cussing out
Не отлагай. Отивай да ти направи биопсията и да видите какви са резултатите. Той е добър лекар, доколкото съм чувала, а и обяснява подробно. Успех!  Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 1 146
На мен ми правиха конизация в Онкологията /София/, отивайте в тази болница там са добри специалисти и всекидневно се занимават с такива проблеми. До колкото знам всички цитонамазки ги пращат там за изследване и разчитане. Аз ходя на консултации при д-р Кюркчиева.

Общи условия

Активация на акаунт