Пожълтяха му зъбките

  • 1 310
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
 Здравейте, сина ми на 23-ти този месец ще навърши две годинки и са му излезли всички зъбчета без кътните. Бяха си нормално белички, но от 1 седмица изведнъж ми се струва че пожълтяха. Всички и отгоре и отдолу.Жълтото е....никотиново жълто и е повече от половината зъб. Все едно някои е прокарал черта през всички събчета и е останал само върха им бях. Незнам на какво да го дължа......От няколко месеца правим опит да ги мием. В началото аз, после той сам започна да си бута четката в устата, но ми се струва, че по-скоро успява да си измие езика и да глътне пастата. Струва ми се ( незнам дали не се успокоявам просто с това но...),че е от Аугментина.....този месец имахме гнойна ангина, която изкара доста по-зле този път ( имал е 2 пъти до сега) Гърлото беше цялото бяло и сливиците огромни, 39.7 Т имаше 4-5 дни....изобщо много гадно беше и ни изписаха Аугментин от този новия от 600 мг. + 100 допълнително......( незнам какво беше, изключих в момента). Изпихме едното шише за 8 дни и ни каза педи да вземем още едно. Каза че една ангина се лекува минимум 10-12 дена, а на 10-ти1 ден сливиците му бяха все още леко подути, така че изпихме и 2-рото шише. Аугментина е същия такъв жълт цвят и се чудя дали не се е получило от него.....незнам......през тези 2 седмици не сме мили зъбите. Притеснявах се като гълта пастата да не стане нещо на гнойното гърло. Давам и  Мултисаностол (по-малко от половината остана вече), и той също е жълт. Незнам....но съм притеснена. На какво може да е признак пожълтяването и може ли наистина да имат значение тези неща които изброих? Sad

# 1
  • Мнения: X
 Вижте какво намерих........май първо трябваше да проверя и след това да пускам темата :" Вътрешни причини са повишеното ниво на флуорид, който покрива зъбите с малки тъмни точки, и прекалено честото лекуване с антибиотици. Жълтият цвят на зъбите може и да е предаден по наследство."

Ето значи наистина може да е от антибиотиците, вече съм почти сигурна......в друга статия пък пише че зъбите пожълтяват от прекомерно приемане на флуор. Сега трябва да намеря и състава на Аугментина.
 Мами, въпреки, че вече определено се успокоих малко, няма да трия темата, защото ще се радвам на други мнения споделени от опит а и защото може след време да бъде полезна на някой друг.

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
и при нас се е случвало след прием на антибиотик - оправих ги едниствено като ги натрих със сода. Знам , че не е полезно за емайла , но с нищо др. не успях. Жълтото веднага се махна и повече не се появи.

# 3
  • Мнения: 1 404
От антибиотика може да се оцветят зъбите,а Мултисаностол-а е с много гъста консистенция и също полепва по зъбите.Приема ли детето флурни таблетки?Каква вода пие?На тази възраст отдавна трябва да има навик за миене на зъби,но задължително с помощта на възрастен,иначе няма ефект.Содата еднократно не може да навреди на емайла.Ако не се справиш сама,заведи детето на зъболекар,защото в някои случаи такива оцветявания остават трайно.

# 4
  • Мнения: 549
При нас се получи пожълтяване на зъбките след около 20 дневен прием на Цитросепт!!!! От личната разбрах, че и на други нейни пациенти се е случвало това!
Бавно се изчистиха, след около 1-2 месеца  Sad
Така си изхвърлих остатъка, защото в последствие чух, че Ципросепта  е много вреден и забранен в някои страни!

# 5
  • Мнения: X
Благодаря на всички. Сега вече ще знам от какво може да се получи и друг път.
 Със сода няма да пробвам, ще изчакам да видя дали постепенно ще се махне и ако не, тогава ще ида на зъболекар.

# 6
  • Мнения: 1 942
А и ние така се бяхме ошашкали Simple Smile На Боби зъбите пожълтяха бързо и доста. Видяхме се в чудо. После се сетихме, че яде чипс, който яко боядисва езика. Та се оказа, че целия клас е с пожълтели зъби  от това. сега набляга на ябълките и вече има резултат  Peace

Общи условия

Активация на акаунт