КИСТА НА ЯЙЧНИК - ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ОТЛАГАНЕ НА ЛЕЧЕНИЕТО Й?

  • 20 115
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 208
Здравейте!
имам едно малко проблемче и реших да си пусна нова темичка.
три месеца подред пих клостилбегитл.първия месец имаше ову втория обаче не.питах моята лекарка тогава защо така и тя каза че е възможно да ми е предозирала лекарството и да имам киста.отидох при друг лекар точно на 5 ден от цикъла-той ми каза че е възможно да имам но да го пия още еди месец и тогава ще ме види дали имам ову и дали имам киста.а и този месец Т ми са много високи още от 9,10,11,12 ден.от порядъка на 36.9-37.05.това също е признак ми казаха за киста.че въпросчето ми е бързо ли растат тези кисти и може ли да не се лекуват веднага-например  още някой дрг месец в опити за бебче и после евентуална бременност.забравих да кажа че преди два месеца ме гледаха и тогава нямах киста.а сега незнам  Laughing

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Диди, киста е много общо понятие, а и не разбрах предположение ли е само от страна на лекаря или е видял такава newsm78
Има кисти, които не пречат на забременяването и се разграждат от само себе си; има такива, които налагат лечение с противозачатъчни; а има и такива, за които се налага оперативна намеса. Лекарят ти трябва да прецени как да процедира при теб. Peace

# 2
  • Мнения: 1 208
не е сигурно че имам.преди два месеца нямах със сигурност.питам ако имам дали може  да не я лекувам веднага защото аз доста често имам кисти на единия яйчник и винаги ми ги лекуват с противозачатъчни.винаги са ми казвали че не са нищо страшно моите кисти и се махат веднага след лечението.но това са противозачатъчни-а не ми се иска да пия такива сега  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 4 273
Дидикар, ако кистата е образувана вследствие на престимулация с Клостилбегит, то тя е филикулярна и се пука в рамките на цикъла. Но на мен ми е чудно как така лекарите предполагат наличието на киста Rolling Eyes Кистата се вижда с вагинален УЗ. Отиди при свестен гинеколог и настоявай да те види с вагинален УЗ. Той ще прецени какво да правиш. Едва ли ще се наложи операция. Не се тревожи!
Сега видях, че пак си писала. А без противозачатъчни не се ли махат?

# 4
  • Мнения: 1 208
лея ако се пука наистина самичка много ме зарадва  Laughing
преди два месеца ме гледаха и нямах.а това предположение е само по тел.обадих се по тел на лекар и той каза че е възможно да има но не и задължително.на лекар съм в понеделник но преди това исках да ви попитам как стоят нещата с тези кисти при клостилбегита  Laughing

# 5
  • велико търново
  • Мнения: 139
здравейте, аз искам да ви попитам, когато ви се пукат кистите изтичат ли в корема и боли ли ви? защото когато моите станат 30-40 мм и самички се пукат но все отиват там. Корема ми се подува и ме боли. Преди ми изписваха антибиотици но сега ще пробвам с противозачатъчни. Но най-вече тази течност, която се излива ме притеснява-дали може сама да се резорбира и опасно ли е ако я оставя така?
благодаря предварително.

# 6
  • Мнения: 728
Дидикар,не знам при какви лекари ходиш,но това,че са ти казали,че може да имаш киста ме навява на мисълта или,че не ти обръщат нужното внимание или,че не са специалисти.Няма такова нещо като "може да имаш киста"-всеки добър специалист с видеозон може да каже със сигурнос имаш или нямаш.А клостилбегит може да доведе до фоликулярни кисти,които се пукат за месец,два ,три или се лекуват обикновено с противозачатъчни,(а направиха ли ти изсл.за проходимост на тръбите,за да ти изпишат клостилбегит?)
Реджина,когато моите кисти се пукаха(фоликулярни,в следствие на стимулация)бях бременна,но въобще нищо не усещах,даже не разбирах,че се пукат

# 7
  • Мнения: 7 718
Регина, течността, която изтича от 3 см киста се приема, че не е опасна и не се налага лечение.
Над 3 см  е възможно кръвоизлив и затова много се внимава.

След всяка стимулация с клостилбегит е възможно появата на фоликулярна киста, затова в началото на всеки следващ цикъл се прави преглед и ако има се пият противозачатъчни.

# 8
  • Мнения: 1 208
Дидикар,не знам при какви лекари ходиш,но това,че са ти казали,че може да имаш киста ме навява на мисълта или,че не ти обръщат нужното внимание или,че не са специалисти.Няма такова нещо като "може да имаш киста"-всеки добър специалист с видеозон може да каже със сигурнос имаш или нямаш.А клостилбегит може да доведе до фоликулярни кисти,които се пукат за месец,два ,три или се лекуват обикновено с противозачатъчни,(а направиха ли ти изсл.за проходимост на тръбите,за да ти изпишат клостилбегит?)
Реджина,когато моите кисти се пукаха(фоликулярни,в следствие на стимулация)бях бременна,но въобще нищо не усещах,даже не разбирах,че се пукат

тази тема я пуснах толкова отдавна,че бях я забравила.направиха ми всички изследвания и лечения и от 42 дни си имам вече еднасладка принцеса. Laughing

# 9
  • Мнения: 674
Дидикар,не знам при какви лекари ходиш,но това,че са ти казали,че може да имаш киста ме навява на мисълта или,че не ти обръщат нужното внимание или,че не са специалисти.Няма такова нещо като "може да имаш киста"-всеки добър специалист с видеозон може да каже със сигурнос имаш или нямаш.А клостилбегит може да доведе до фоликулярни кисти,които се пукат за месец,два ,три или се лекуват обикновено с противозачатъчни,(а направиха ли ти изсл.за проходимост на тръбите,за да ти изпишат клостилбегит?)
Реджина,когато моите кисти се пукаха(фоликулярни,в следствие на стимулация)бях бременна,но въобще нищо не усещах,даже не разбирах,че се пукат

тази тема я пуснах толкова отдавна,че бях я забравила.направиха ми всички изследвания и лечения и от 42 дни си имам вече еднасладка принцеса. Laughing
Дидикар,не знам при какви лекари ходиш,но това,че са ти казали,че може да имаш киста ме навява на мисълта или,че не ти обръщат нужното внимание или,че не са специалисти.Няма такова нещо като "може да имаш киста"-всеки добър специалист с видеозон може да каже със сигурнос имаш или нямаш.А клостилбегит може да доведе до фоликулярни кисти,които се пукат за месец,два ,три или се лекуват обикновено с противозачатъчни,(а направиха ли ти изсл.за проходимост на тръбите,за да ти изпишат клостилбегит?)
Реджина,когато моите кисти се пукаха(фоликулярни,в следствие на стимулация)бях бременна,но въобще нищо не усещах,даже не разбирах,че се пукат

тази тема я пуснах толкова отдавна,че бях я забравила.направиха ми всички изследвания и лечения и от 42 дни си имам вече еднасладка принцеса. Laughing
Мале никой не е видял ми да ти е честита малката буба   Hug  bouquet
А на мама бързо възстановяване Hug

# 10
  • велико търново
  • Мнения: 139
Да наистина! Да ти е жива и здрава! Така се радвам че всичко се е оправило. На мен сега пък ми откриха течност в едната тръба. И от толкова четене във форуми и интернет сайтове съвсем се отчаях. Трудно забременяване ако не и невъзможно. И незнам какво още. Лекаря ми каза че течността не е много и ако след цикъла ми още е там ще ме запише за лапароскопия след което няма да имам проблеми. Ами тези операции за отпушване на тръби нали затова ги правят и след това хората си имат бебета.
Моля някой да сподели дали е забременял по естествен път след такава операция. Защото нявсякъде пише че дори с инвитро било много трудно. А все пак едната ми тръба е добре.

Благодаря ви много милички!

# 11
  • Мнения: 18
Здравейте,

  Искам да попитам има ли някакви симптоми, когато имаш киста или кисти на яйчниците. От една седмица ме наболява десния яйчник с прорязваща болка, която се мести от зад на кръста, яйчника и към корема. И се притеснявам да не би да имам киста. Вече трети месец пия Дуфастон, който би трябвало да регулира хормоните  ми, а той ми беше изписан именно защото гинеколожката ми откри,че имам остатъчни фоликули след овулация. Това което ме притеснява е, че не ме е преглеждала с видеозон след това. Само ми каза да си пия Дуфастон шест месеца. И аз не знам вече. Сега съм в чужбина и не мога да отида на преглед. ПРедполагам, че ако се спука, болката е много голяма?

# 12
  • Мнения: 1 334
Poloko,симптомите при киста са индивидуални.Аз например нямах болка,но пък получих силно кървене.Не знам дали при теб случаят е киста,може пък да е овулация. newsm78.След нея е възможно да чувстваш лека болка в яйчниците.Но чак пък режеща Rolling Eyes Наистина е най-добре да те видят на УЗ.Иначе само гадаем Confused

# 13
  • Мнения: 718
Много зависи от вида на кистата, наистина фоликулярните се пукат понякога в рамките на цикъла, друг път предизвикват закъснение, а след това се пукат. Аз когато съм имала фоликулярни кисти винаги са ме лекували с противозачатъчни ,за да се махнат, но всичко е индивидуално. В най-лошия случай (който за жалост съм преживяла) кистата се пука и течността й се освобождава в корема-тогава се налага спешна операция. Така че съветвам всички момичета ,които са предразположени към кисти-следете ги редовно и внимателно при добър специалист с добра апаратура, защото с това шега не бива.

# 14
  • велико търново
  • Мнения: 139
Преди да се паникьосате все пак има огромно значение колко е голяма кистата. До 4.5 мм не е опасно и да се спука преди мензис като течността сама се резорбира.
Аз съм с много такива кисти които се пукаха и със или без лекарства положението не е толкова трагично. Все пак трябва да се прегледате но това не животозастрашаващо-зависи от размера на кистата.

Общи условия

Активация на акаунт