Относно приятелчетата в градината-как е при вас

  • 865
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 037
В яслата бяха малки,но сего започна много явно да се усеща,че докато  са двамата заедно ще им е трудно да си имат и други приятели.Марти е по контактен и като че ли по-лесно се справя с общуването,но Влади все иска да командва и всичко да е за него и това му пречи.
Бях свидедел на следната случка-влиза едно момиченце и Марти тръгва да му се радва,а Влади започва да го дърпа и казва -не ти си само мой приятел Shocked
При вас как е,имат си две приятелчета,който не ги делят защото са свикнали,но с новите не знам защо така се получава.Като ги попитам кой им е приятел в градината казват че сами са си приятели .Вашите деца имат ли други приятели освен себе си в градината

# 1
  • Мнения: 4 965
При моите госпожици е подобно, но Еса има приятелчета в яслата (по нейните думи) - Йоанка, Ани, Ади и Бобо, но и тя е по-общителна, та другите деца я търсят. Докато Кика не обича много ора около себе си и ревнува Есата - казва, че няма приятелчета, а Еси й била само приятелка, но в действителност в градината казаха, че рядко си играели заедно - всяка се занимава с различни неща и само преди лягането се опитвали да убеждават лелките да ги слагат в едно легло, че да си говорели, докато другите спят  Laughing.

# 2
eдин страничен въпрос..
Как са истинските имена на 2те госпожици, защото така много сладко звучат Simple Smile
едната е Криси май?

# 3
  • Мнения: 4 965
Има ги и в подписа ми - Кристияна и Ванеса  Simple Smile.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 552
Моите близнаци в дет.градина и в парка си играят с различни деца и неща и в различни посоки.Явно си омръзват вкъщи и си търсят различни контакти.Понеже сме атракция и всички деца ги търсят за игра и ги харесват.Контакни са и не са агресивни,но някой цапардоса ли ги не им остават длъжни.Понеже си приличат много, другите им бъркат имената и ги наричат:-Е, близнак!От начало уточнявяха кой-кой е ,сега не им прави впечатление.Никой не може да ги различи и бабите им също и се получават смешни ситуации,като тази.Единият не слушал и госпожата наказала другия два пъти без да е виновен.Накрая за да ги различи накарала невинния да се преоблече с друга блуза,да не го отнесе пак.

# 5
  • Мнения: 113
Моите девойки си играят с различни деца. По общителната има повече другарчета, другата по-малко.
Драмата при нас дойде с годениците. Едната има няколко и си ги върти, а другата / тя е по-дива/ няма и е много нещастна. Играят си съвсем отделно една от друга, но ако някой нападне едната, другата излита от някъде да бие агресора. Стават задружни само ако има външна намеса или да направят някоя хубава, голямя беля.

# 6
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Какво да кажа - и двамата май имат проблем с комуникацията с другите деца, когато и да ги попитам - все нямат други приятелчета ( или по-точно: В:"Ти имаш ли си приятелче в градината?" , О: "Да, Влади" (брат му) ). И мен ме тревожи това, но какво да направя? Ако някой родител на по-големи деца се е сбъскал и справил с този проблем - да сподели, може и на нас да помогне.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Според мен е правилно да са в отделни групи-в градината са малки(то за мен ай винаги ще си останат малки Laughing),но обмислям в училище да ги запиша в различни паралелки.Между другото в списание Журнал има интересна статия за близнаците и аз горе-долу правилно съм се ориентирала,прочетете я

Общи условия

Активация на акаунт