Килограмите!!! Моля за подкрепа и съвет!

  • 1 055
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
Преди три месеца станах мама на прекрасна малка дъщеричка Flutter Първата ми рожбичка ми донесе много радост, нооо...за съжаление и много излишни килограми  ooooh! Понеже кърмя ме е страх да предприема строга диета и се опитвам поне да се храня нормално, ама и това някак не ми се получава, като съм по цял ден в къщи все нещо ме изкушава Close Поне съм се хванала да правя упражнения всеки ден, та да не се чувствам съвсем скапана Tired
Ако можете да ми помогнете с диета за кърмачки, или просто с личен пример как вие отслабнахте, това може би би ме мотивирало, търся и съмишленици, с които да започнем да слабeeм не от утре, а от днес Mr. Green
ще се радвам на всеки отговор!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Опитай с "Японското чудо" - там се яде, а не гладуваш. Мисля, че ще ти помогне - успех!

# 2
  • Мнения: 194
   Не се тревожи толкова за натрупаните килограми. След като спреш да кърмиш ще имаш много време  пред себе си, за да мислиш за диети.
   За мен  самата  мога да кажа, че много обичам плодове и зеленчуци. Докато кърмех си правех големи салати, похапвах плодове, мляко, сирене, овесени ядки, риба,пиле, супи (Сега просто съм намалила количествата, иначе ям същите тези вкуснотийки).
   Ограничи сладкото, тестяното, боза.
Включи дълги разходки и гимнастика и килограмите ще започнат да се стапят без диети. Не е трудно да се храниш и да изглеждаш добре.
   Желая ти слънчево настроение и гушни бебо! Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравей  Марлийс , препоръчвам ти ВМ-НВД, там се хапват всички нисковъглехидратни зеленчуци,месо и млечни.
Мисля че няма да ти е трудно с нея, освен това се яде солидно-целта е не да ограничиш калориите, а въглехидратите.Темата се казва
Дъвча бавно, отслабвам славно-9част на Небесната красТавица-
аз пиша там, на първа страница има подробна информация

# 4
  • Мнения: 1 254
Мятай се при нас в д-р Ори Хофмеклер! Wink
Там вечер ядем на корем  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 4 294
Не се тревожи все пак са минали само три месеца. Ще се възстановиш след като спреш да кърмиш, поне личното ми мнение е такова. Сага не се лишавай.
 Peace

# 6
  • Мнения: 6 958
Според мене започни с разделно хранене, вижда ми се най-удачен за моментното ти състояние. Изключи или ограничи поне сладките изделия, газираните напитки... Хапвай проста и лесно смилаема храна - салата с месо / салата с картофи / салата с ориз / супи без фиде или ориз, т.е. само зеленчукови / яхнии без смесването на ориз и месо или картофи и месо, а само зеленчуци... Увеличи употребата на плодове до обяд, махни белия хляб и го замени с ръжен или пълнозърнест... с една дума запознай се с режима на разделно хранене... Преди 3-4 години така свалих 25 кг. за около 3 месеца - не бях изобщо гладна, защото това не е глад, а начин на живот. Помогна ми книгата ''Сила за живот - 1 част'' на Харви и Мерилин Даймънд. Препоръките ми са да се запознаеш по отблизко с нея и ще видиш, че няма нищо сложно за изпълнение, освен това там можеш да научиш доста за принципите на действие на метаболизма на човешкото тяло и цикличността на приемане, преработване и отделяне на храната... Към днешна дата си възвърнах килограмите, но това се дължи на прекалената консумация на сладки изделия и смесването на какви ли не храни и веднага си дава отражение... Сега отново се боря с тях... Желая ти успех и сподели на края на темата на кой режим си се спряла все пак и кой ти е подействал, така може да си помогнем взаимно и на всички, които имат същия проблем  bouquet

# 7
  • Мнения: 194
Мятай се при нас в д-р Ори Хофмеклер! Wink
Там вечер ядем на корем  Mr. Green
Без лоши чувства, но не ми звучи добре  цял ден плодове , а пък вечер ядене на корем.
 Няколко месеца спазвах същият режим, но вечер ядях нормално и дори по-скоро малко. Риба или кисело мляко или салата със сирене. Това тъпчене на корем въобще не ми звучи добре, по-скоро ми говори за голям корем.

# 8
  • Мнения: 70
Здравей Марлийс,ето това е моят начин на хранене и има ефект , но много бавно се свалят килограмите.Аз си хапвам всичко с изключение на сладко,тестено,газирано абе с две думи ядеш всичко без въглехидрати

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
 Здравей, Марлийс! Хайде да се подкрепяме взаимно! Аз от два дена съм на диета, просто защото не мога да се понасям вече. Отакто съм родила съм качила вместо да отслабна! Всеки ми казва като спреш да кърмиш има време да мислиш за себе си, ама аз скоро не мисля да спирам, дано и бебчо е такова мнение де, така, че....... Имам  да свалям вече 20 кг. ooooh! Момичетата, които спазват диетат на Пиер Дюкян ми препоръчаха 3 фаза(олекотен портал 3) от диетата плюс още един плод и неспазване на изцяло протеинов ден.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255829.0
дали от кърменето или от честото ставане нощем доста често огладнявам, но може би трябва да увелича протеините, и без това не преследвам твърде бързи резултати. Все пак ме плаши това , че при бързо отслабване може токсините да преминат в кърмата. Айде пиши как ти се струва на теб! И успех!

# 10
  • Мнения: 48
Роси,Кейт  темата е писана преди година,не сте видяли

# 11
  • Мнения: 706
Момичета ,кърмете децата си и не мислете за кг.Самото кърмене помага за последващо възстановяване.Само спортувайте,защото една закръглена жена не е грозна гледка ,но отпусната вече е др. нещо. Спортувала съм до 8 месец на бременността си и на 20 ден след ражданията пак съм се връщала в салон/басейна.Казвам  ви го от позицията на родила 2 деца и качвала м/у 25-30 кг.В момента тежа по-малко, отколкото бях като момиче.А най-оптимистичното е ,че след 2рото раждане се "прибрах"повече от 1вото.Така,че успех,но недйте с диети,ефекта е временен и няма да е от полза за бебоците,а и ще действа и на вашата психика негативно.

# 12
  • Мнения: 721
И аз съм като теб, бебенце е на 4+ месеца, а кантарът не слиза.

Кърмя и с това оправдавам вълчия си глад.

Що се отнася до психиката - със сигурност килограмите ми действат негативно.

Общи условия

Активация на акаунт